بررسی لوازم جانبی

کافه کالا – بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

کافه کالا – بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)
2 minutes
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/416554efd1d7abc8e3aa09a362488f842bfc15ba_1624782874.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر

کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر
کابل شارژ USB به microUSB بیبوشی مدل A20 طول 1 متر
۱۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۹۹,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/fb4b3fe379e9fb51c0838e56ec8d2d9f97a08e0a_1632829235.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB

شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB
شارژر دیواری بیبوشی مدل c15 به همراه کابل تبدیل MicroUSB
۳۵۹,۰۰۰
٪۴۵
۱۹۹,۰۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/7c59d8a2aeb62c7815979032d7e4e623f66efa0a_1599051561.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل تبدیل USB به لایتنینگ بیبوشی مدل CA003A طول 1 متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ بیبوشی مدل CA003A طول 1 متر
کابل تبدیل USB به لایتنینگ بیبوشی مدل CA003A طول 1 متر
۱۶۹,۰۰۰
٪۵۳
۷۹,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/8788f8bab63707ec4e21e8b9821c57c1b579e9b9_1599386463.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کابل تبدیل USB به لایتنینگ بیبوشی مدل A07 طول 1 متر

کابل تبدیل USB به لایتنینگ بیبوشی مدل A07 طول 1 متر
کابل تبدیل USB به لایتنینگ بیبوشی مدل A07 طول 1 متر
۱۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۹۹,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هندزفری بیبوشی مدل m43

۱۹۹,۰۰۰
٪۵۳
۹۳,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هدفون بلوتوثی لیتو مدل LB-10

۱,۱۹۰,۰۰۰
٪۵۲
۵۷۰,۰۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هندزفری زاکس لانگ مدل H4

۲۹۹,۰۰۰
٪۶۷
۹۹,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هندزفری بیبوشی مدل M38

۲۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۱۴۹,۵۰۰ تومان

امروزه همه ما اطلاعاتی روی فلش مموری، مموری کارت و دیگر حافظه‌های جانبی خود داریم که اهمیت بسیاری برایمان دارند. برای محافظت از این اطلاعات حیاتی به نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری احتیاج داریم.

بیشتر از یک دهه است که لوازم جانبی مربوط به فلش مموری ‌ها و خود این وسایل الکترونیکی در دسترس مردم هستند و پروتکل کلی آن‌ها زیاد تغییر نکرده است. هنوز هم به دلیل کوچک و قابل حمل بودن، افراد زیادی از فلش مموری ها استفاده می‌کنند؛ ولی در عین حال متوجه این خطر نیستیم که ممکن است به راحتی تمامی اطلاعات موجود روی فلش مموری خود را از دست بدهیم.

برای حل این مشکل دو راه وجود دارد. یک اینکه همیشه باید از اطلاعات موجود روی فلش مموری خود روی یک حافظه کمکی بک‌آپ بگیرید. دوم اینکه باید فلش مموری خود را رمزگذاری کنید؛ به خصوص اگر اطلاعات حساسی در آن ذخیره کرده‌اید. در ادامه می‌خواهیم بهترین نرم‌افزارهای رمز گذاری فلش مموری را به شما معرفی کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • معرفی بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری
  • نرم افزار رمز گذاری فلش مموری DiskCryptor
  • نرم افزار Kruptos 2 Go-USB Vault
  • نرم افزار Cryptainer LE
  • نرم افزار Kakasoft USB Security
  • نرم افزار رمز گذاری فلش مموری VeraCrypt
  • نرم افزار USB Safeguard

 


بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری


با معرفی بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری همراه ما باشید.

 

نرم افزار رمز گذاری فلش مموری DiskCryptor

رمز گذاری روی مموری گوشی / رمزگذاری روی فلش با موبایل / آموزش رمزگذاری روی فلش در ویندوز 10

 • الگوریتم: AES-256 – Twofish – Serpent
 • هزینه: رایگان
 • پلتفرم پشتیبانی‌کننده: ویندوز

یکی از ابزارهای محبوب و رایگانی که برای ویندوز وجود دارد، DiskCryptor است. یکی از نکات مثبت این نرم افزار رمز گذاری فلش مموری این است که می‌توانید بین استاندارد رمزنگاری پیشرفته 256 بیتی، Serpent و الگوریتم‌های Twofish انتخاب کنید که توسط کدام یک رمز گذاری و رمز گشایی فلش مموری انجام شود. البته DiskCryptor به جز رمز گذاری فلش مموری تقریبا می‌تواند همین کار را برای هر وسیله مموری خارجی دیگری نیز (مثل سی دی یا دی وی دی و…) انجام دهد.

در ضمن اگر بخواهید می‌توانید با استفاده از نرم افزار رمز گذاری فلش مموری DiskCryptor، میزان اطلاعات رمز گذاری شده را به صورت خودکار محاسبه کرده و به سرعت به فایل‌ها و فولدرهای خود دسترسی یابید. البته قبل از اینکه نرم‌افزار به شما اجازه دسترسی به اطلاعات را بدهد، باید خودتان را به سیستم بشناسانید. با وجود اینکه DiskCryptor چند الگوریتم مختلف رمز گذاری را پشتیبانی می‌کند، ولی باز هم سرعت بالایی داشته و در عین حال این سرعت با درایوهای غیر رمز گذاری شده هم منطبق است. تنها نکته منفی که راجع به نرم افزار رمز گذاری فلش مموری DiskCryptor وجود دارد این است که این نسخه، فقط برای سیستم عامل ویندور وجود دارد.

فلش مموری USB 2.0 دیتا پلاس مدل Track ظرفیت 16 گیگابایت

فلش مموری USB 2.0 دیتا پلاس مدل Track ظرفیت 16 گیگابایتData Plus Track 16GB USB 2.0 Flash Memory

وزن2 گرم
ظرفیت16 گیگابایت

 

نرم افزار Kruptos 2 Go-USB Vault

نرم افزار رمزگذاری روی فلش برای اندروید / چگونه با گوشی روی فلش رمز بگذاریم / روش قفل گذاری روی فلش مموری

 • الگوریتم: AES-256
 • هزینه: 400 هزار تومان / نسخه آزمایشی سی روزه رایگان
 • پلتفرم پشتیبانی‌کننده: ویندوز – macOS – اندروید

در حالی که نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری زیادی برای سیستم عامل ویندوز وجود دارند، برای سیستم عامل macOS نرم افزارهای بسیار کمی یافت می‌شود. Kruptos 2 از همان الگوریتم رمز گشایی AES-256 بهره می‌برد. می‌توانید از طریق این نرم افزار نسخه‌های منطبق با سیستم عامل های ویندوز، macOS و اندروید را دریافت کنید؛ اما استفاده از آن رایگان نیست. در ابتدا می‌توانید از نسخه آزمایشی این نرم افزار به مدت 30 روز استفاده کنید، اما برای استفاده بیشتر باید هزینه پرداخت کنید.

این نرم افزار رمز گذاری می‌تواند فلش مموری، مموری کارت و هارد اکسترنال را رمز گشایی کند. یکی از کارکردهای ویژه این نرم افزار این است که به جای جست‌وجو و انتخاب فایل‌های مختلف، می‌توانید فایل‌ها را کشیده و رها کنید یا به اصطلاح عمل Drag and drop را انجام دهید. وقتی فایل‌ها را Drag and drop کردید، دکمه رمز گذاری را فشار دهید؛ کار تمام است. از مزیت‌های این نرم افزار رمز گذاری فلش مموری این است که روند رمز گذاری تقریبا با سرعت بالایی انجام می‌شود. هم‌چنین با استفاده از Kruptos 2 می‌توانید برای هر فایل یک پسورد خاص برگزینید یا اینکه برای تمامی فایل‌ها یک پسورد ویژه داشته باشید.

 

نرم افزار Cryptainer LE

نرم افزار قفل گذاری روی فلش / بهترین نرم افزار قفل گذاری روی فلش

 • الگوریتم: 256 بیتی یا 448 بیتی Blowfish
 • هزینه: رایگان / 480 هزار تومان برای ایجاد محفظه 2.5 گیگابایتی
 • پلتفرم پشتیبانی کننده: ویندوز

یکی دیگر از نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری، Cryptainer LE است. این نرم افزار تقریبا می‌تواند هر گونه حافظه‌ای را رمز گذاری کند؛ چه هارد دیسکی معمولی باشد یا سی دی و دی وی دی و فلش مموری. یکی از بهترین نکاتی که راجع به Cryptainer LE وجود دارد این است که به شما حق انتخاب می‌دهد برای رمز گذاری فلش مموری از الگوریتم 256 بیتی یا الگوریتم 448 بیتی Blowfish استفاده کنید.

نرم افزار رمز گذاری فلش مموری Cryptainer LE، یک مخزن رمز گشایی می‌سازد که از طریق آن می‌تواند به سرعت هر اطلاعاتی که می‌خواهید را برایتان خوانده و کپی کند. این مخزن‌های مربوط به رمز گشایی هم مثل هر درایو دیگری در فایل منیجرتان نمایش داده می‌شود. علاوه بر این مزیت دیگری که Cryptainer LE دارد این است که می‌تواند مستقیما روی فلش مموری شما نصب شود؛ در نتیجه مهم نیست که با چه سیستم عاملی سر و کار داشته باشید، می‌توانید به همه فایل‌ها و فولدرهای رمز گذاری شده خود دسترسی داشته باشید.

 

نرم افزار Kakasoft USB Security

نرم افزار رمز گذاری روی فلش

 • الگوریتم: نامشخص
 • پلتفرم پشتیبانی کننده : ویندوز – ویستا – XP
 • هزینه: نسخه آزمایشی محدودشده و رایگان / 580 هزار تومان برای دو عدد فلش مموری و 770 هزار تومان برای شش عدد فلش مموری

نرم افزار رمز گذاری فلش مموری Kakasoft USB Security یکی دیگر از نرم افزارهای کاملا مستقلی است که می‌توان از آن روی فلش مموری یا هر وسیله دیگری استفاده کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک پسورد رمز گذاری برای خودتان تعیین کنید و Kakasoft USB Security کل درایو و اطلاعات ذخیره شده را رمز گذاری خواهد کرد.

تنها مشکلی که در مورد نرم افزار رمز گذاری فلش مموری Kakasoft USB Security وجود دارد این است که الگوریتم یا الگوریتم‌های رمز گذاری حفظ اطلاعات این نرم‌افزار مشخص نیست.

فلش مموری دی ام مدل PD076 ظرفیت 64 گیگابایت

فلش مموری دی ام مدل PD076 ظرفیت 64 گیگابایتDM PD076 64GB USB 2.0 Flash Memory

ظرفیت64 گیگابایت

 

نرم افزار رمز گذاری فلش مموری VeraCrypt

آموزش قفل گذاری روی فلش / نحوه قفل گذاری روی فلش

 • الگوریتم: AES – Serpent – Twofish
 • پلتفرم پشتیبانی‌کننده: ویندوز – ویستا – XP – Mac OS X 10.6 به بالا – لینوکس
 • هزینه: رایگان

نرم افزار رمز گذاری فلش مموری VeraCrypt، یکی از بهترین نرم افزارهای موجود فعلی است که عملکرد بسیار خوبی روی فلش مموری دارد. به طور کلی VeraCrypt با ایجاد پسوردی که از اطلاعات دیسک محافظت می‌کند، کار می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فلش مموری را وصل کرده و مراحلی که راهنمای برنامه به شما می‌گوید را دنبال کنید. البته می‌توانید همه یا حجم خاصی از فلش مموری را رمز گذاری کنید. پس از رمز گذاری تنها با استفاده از پسوردی که تعیین کرده‌اید، می‌توانید وارد نرم افزار رمز گذاری فلش مموری VeraCrypt شده و به اطلاعات دسترسی یابید.

به‌هرحال اگر به دنبال نرم افزار رمز گذاری فلش مموری قدرتمندی هستید، VeraCrypt گزینه مناسبی است؛ چون علاوه بر موارد گفته شده، استفاده از آن رایگان است. البته لازم به ذکر است که استفاده از این نرم افزار به کمی دانش و تخصص نیز نیاز دارد.

 

نرم افزار USB Safeguard

طریقه رمز گذاری روی فلش مموری

 • الگوریتم: AES-256
 • هزینه: رایگان / 370 هزار تومان بدون محدودیت
 • پلتفرم پشتیبانی‌کننده : ویندوز

نرم افزار رمز گذاری فلش مموری USB Safeguard یکی دیگر از برنامه‌هایی است که می‌توان برای رمز گذاری درایوها از آن استفاده کرد. این نرم افزار رمز گذاری نیز از الگوریتم AES 256 بیتی برای رمز گذاری فایل‌ها، فولدرها و درایوها بهره می‌برد.

نکته مثبتی که راجع به نرم افزار USB Safeguard وجود دارد این است که این برنامه، محفظه‌ای مجازی برای محافظت از اطلاعات شما ایجاد می‌کند. در ضمن پس از این که فلش مموری را از سیستم جدا کردید، خودبه‌خود فلش مموری شما را قفل می‌کند. هم‌چنین با استفاده از نرم افزار USB Safeguard درایوهای HDD، SSD و مموری کارت‌ها و… را هم می‌توانید رمز گذاری کنید.

می‌توانید به صورت رایگان از نرم افزار قفل گذاری فلش USB Safeguard استفاده کنید، اما نسخه رایگان این برنامه فقط به شما اجازه می‌دهد تا حجم 2 گیگابایتی از اطلاعات را رمز گذاری کنید. نکته دیگری که باید راجع به USB Safeguard بدانید هم این است که این برنامه فقط مختص سیستم عامل ویندوز است.

طریقه رمز گذاری روی فلش مموری / نرم افزار رمز گذاری روی فلش

در این مطلب راجع به بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری صحبت کردیم. آیا شما هم نرم افزار دیگری می‌شناسید که بتوان در این فهرست جای داد؟ خوشحال می‌شویم نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هندزفری بیبوشی مدل m43

۱۹۹,۰۰۰
٪۵۳
۹۳,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هدفون بلوتوثی لیتو مدل LB-10

۱,۱۹۰,۰۰۰
٪۵۲
۵۷۰,۰۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هندزفری زاکس لانگ مدل H4

۲۹۹,۰۰۰
٪۶۷
۹۹,۵۰۰ تومان
کافه کالا - بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

هندزفری بیبوشی مدل M38

۲۹۹,۰۰۰
٪۵۰
۱۴۹,۵۰۰ تومان
کافه کالا – بهترین نرم افزارهای رمز گذاری فلش مموری (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا