cafekaala | استاد شجریان ، بزرگ مرد موسیقی اصیل ایرانی در سن ۸۰ سالگی درگذشت | کافه کالا

cafekaala | استاد شجریان ، بزرگ مرد موسیقی اصیل ایرانی در سن ۸۰ سالگی درگذشت

cafekaala | استاد شجریان ، بزرگ مرد موسیقی اصیل ایرانی در سن ۸۰ سالگی درگذشت

استاد شجریان خواننده موسیقی اصیل ایرانی پس از تحمل بیماری، امروز ۱۷ مهر ۱۳۹۹ درگذشت و این خبر تمام مردم ایران را ناراحت کرد. استاد محمدرضا شجریان در سن ۸۰ سالگی پس از گذراندن روزهای سخت بیماری در بیمارستان جم در بخش ICU از دنیا رفتند. ایشان به بیماری سرطان کلیه مبتلا بودند و در این سال‌های اخیر با شرایط سخت بیماری مبارزه می‌کردند و در نهایت دقایقی دار فانی را وداع گفتند. اما یاد ایشان همیشه در قلب ما ایرانیان زنده خواهد بود.

استاد شجریان درگذشت

از آثار استاد شجریان می‌توان به خوانش «دعای ربنا» اشاره کرد که حال و هوای ماه رمضان را برایمان زنده می‌کرد. از سوی دیگر، اثر «مرغ سحر» یکی از شاخص‌ترین آثار ایشان بوده و هیچ ایرانی نیست که این آثار را نشنیده باشد. استاد شجریان بارها نامزد دریافت جوایز مختلفی چون جایزه بفتا، نشان شوالیه و جوایز یونسکو و گرمی شدند و بارها موفق به دریافت جایزه از بزرگ‌ترین جشنواره‌های موسیقی جهان و ایران بوده‌اند.

شجریان

همایون شجریان و مژگان شجریان نیز فرزندان استاد محمدرضا شجر‌یان هستند که در حوزه موسیقی فعالیت دارند و راه پدر را ادامه می‌دهند. شایان ذکر است که طبق اطلاعات منتشر شده، رادیوی عمومی ملی (NPR) در سال ۲۰۱۰ استاد شجر‌یان را یکی از ۵۰ صدای برتر جهان معرفی کردند. استاد محمدرضا شجر‌یان شناخته‌شده‌ترین و پرآوازه‌ترین هنرمند موسیقی اصیل ایرانی است و تاکنون دو بار نامزد دریافت جایزه گرمی بوده‌اند. استاد شجر‌یان از سال ۱۳۴۶ فعالیت خود را در حوزه موسیقی و آواز به طور حرفه‌ای آغاز کردند و تمام دوران زندگی خود را صرف موسیقی اصیل ایرانی کرده‌اند. در نهایت استاد شجر‌یان در سن ۸۰ سالگی پس از دوره‌ی طولانی بیماری از دنیا رفتند و این غم بزرگ را به مردم ایران و موسیقی اصیل ایران تسلیت عرض می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: احمد پورمخبر در سن ۸۰ سالگی در اثر سکته مغزی درگذشت!
بیشتر بخوانید: سیروس گرجستانی یکی از هنرمندان پرکار تلویزیون در سن ۷۶ سالگی درگذشت

cafekaala | استاد شجریان ، بزرگ مرد موسیقی اصیل ایرانی در سن ۸۰ سالگی درگذشت

ممکن است شما دوست داشته باشید