cafekaala | چند نفس تا ورشکستگی !/آخرین سنگر تولید کننده ادوات کشاورزی غرب کشور زیر رگبار مشکلات است | کافه کالا

cafekaala | چند نفس تا ورشکستگی !/آخرین سنگر تولید کننده ادوات کشاورزی غرب کشور زیر رگبار مشکلات است

cafekaala | چند نفس تا ورشکستگی !/آخرین سنگر تولید کننده ادوات کشاورزی غرب کشور زیر رگبار مشکلات است

cafekaala | چند نفس تا ورشکستگی !/آخرین سنگر تولید کننده ادوات کشاورزی غرب کشور زیر رگبار مشکلات است

به نقل از فارس نیوز


قصه پرغصه بی‌توجهی مسوولان ایلامی تا جایی رسیده که اخیرا تنها شرکت تولید کننده ادوات با کیفیت کشاورزی در غرب کشور به دلیل مشکلات متعدد و عدم همکاری مسوولین در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

خبرگزاری فارس_ایلام؛ کبری هواسی: سال‌هاست شرکت تولید کننده ادوات با کیفیت کشاورزی در ایلام که برای بیش از ۸ نفر اشتغال ثابت ایجاد کرده به دلیل بی‌تدبیری برخی مسوولین در چند قدمی ورشکستگی قرار دارد.
 
عدم حمایت، نادیده گرفتن و بی‌توجهی به مشکلات تولید کنندگان، قصه غم انگیز این روزهای تولید کنندگان است که به جرات می‌توان گفت باعث شده تنها شرکت تولید کننده ادوات با کیفیت کشاورزی در آستانه تعطیلی و ورشکستی قرار گیرد.

حمایت همه جانبه مسوولین امر از کارخانه، در اختیار قرار دادن مساحت بیشتر علاوه بر تولید و اشتغالزایی بیش از پیش، سبب حمایت از تولیدات داخلی و عدم وابستگی به تولیدات خارجی خواهد شد.

سال ۸۷ این شرکت به طور رسمی تولید وسایل کشاورزی را آغاز و از طریق صنایع معادن و بانک تجارت ۱۸۱ میلیون تومان جهت تکمیل زیرساخت‌ها دریافت کرد اما بنا بود ۳۱۴ میلیون تومان تسهیلات به این منظور اختصاص یابد.

اکنون با گذشت روزها، ماه‌ها و سال‌ها خبری از مرتفع کردن مشکلات پیشرو این تولیدی توسط مسوولین امر نیست و تنها به دادن وعده‌هایی که هیچ کدام عملی نشده‌ اکتفا کرده‌اند.

توجه به مطالبات به حق کارگران که زندگی و دسترنج آن‌ها وابسته به کار کردن در این کارخانه شده در حالی است که جمعی از آن‌ها خواستار تسریع و بهبود وضعیت فوق به صورت ویژه شدند‌.

تنها تولید کننده ادوات کشاورزی در غرب کشور

محمد حربی‌زاده مدیر عامل شرکت تولید کننده ادوات کشاورزی در گفت‌گو با فارس گفت: تولید ادوات که تنها تولید کننده ادوات کشاورزی با تاییدیه سازمان استاندارد در ایلام و همچنین در استان‌های همجوار است، روزی با ۱۵ نفر استاد کار و ۱۵ نفر مونتاژ کار به صورت مستقیم مشغول فعالیت بود؛ هم اکنون به علت فشار بیش از حد بانک با سود بسیار ۱۵ نفر از کارگران بیکار و خانه نشین شده‌اند و مابقی نیز در حال بیکار شدن هستند و تنها ۸ نفر مشغول فعالیتند.

blank

وی افزود: این شرکت زیر نظر صنایع و معادن شهرستان و استان ایلام است اما در زمان تاسیس آن مساحت هزار متر را در نظر گرفته‌اند و اکنون با توجه به اینکه بنده تمامی ادوات کشاورزی را تولید می‌کنم می‌بایست مساحت بیشتری در اختیار داشته باشم که متاسفانه با پیگیری‌های مکرری که صورت گرفته، صنایع و معادن حاضر به همکاری در این خصوص نیستند.

مدیر شرکت تولید کننده ادوات کشاورزی در ایلام تصریح کرد: برای اینکه کارگاه ساخت ادوات را گسترش دهیم‌، نیازمند حمایت مسوولین هستیم.

سازمان مشکلی با توسعه واحد تولیدی ندارد

ولی باج معاون امور صنایع نیز در گفت‌وگو با فارس گفت: شرکت مربوطه درخواست جابجایی واحد تولیدی خود را به ما ارایه داده که سازمان مشکلی با این موضوع یا توسعه واحد تولیدی ندارد.

وی بیان کرد: محل معرفی شده فاقد شرایط است و می بایست از نظر مساحت و مالکیت و کاربری با ضوابط مربوطه همخوانی داشته باشد‌ لذا در صورت معرفی مکان دارای شرایط از طرف متقاضی مساعدت و اقدام لازم انجام خواهد شد‌ و سازمان همکاری لازم در این خصوص خواهد داشت.

در وضعیت کنونی که تحریم‌های اقتصادی بر کشور جولان می‌دهد توجه و حمایت از کارخانه‌ها و برداشتن موانع و مشکلات پیشرو می‌تواند علاوه بر حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی  به اشتغال و تولید بیش از پیش محقق شود اما در صورت بی‌توجهی و فاصله چند قدمی به تعطیلی کارخانه‌ها ضربه‌های مهلکی به اقتصاد و تولید استان وارد خواهد شد.

انتهای پیام/ 970813


cafekaala | چند نفس تا ورشکستگی !/آخرین سنگر تولید کننده ادوات کشاورزی غرب کشور زیر رگبار مشکلات است

ممکن است شما دوست داشته باشید