cafekaala | طلاب و مبلعان دینی به کمک مربیان امداد و نجات می‌آیند | کافه کالا

cafekaala | طلاب و مبلعان دینی به کمک مربیان امداد و نجات می‌آیند

cafekaala | طلاب و مبلعان دینی به کمک مربیان امداد و نجات می‌آیند

cafekaala | طلاب و مبلعان دینی به کمک مربیان امداد و نجات می‌آیند

به نقل از فارس نیوز


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: با انعقاد تفاهمنامه‌ای مقرر شد طلاب حوزه علمیه آموزش امداد و نجات همگانی و تکمیلی را بگذرانند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی سنجربگی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان و عیسی بسطامی مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه همدان صبح امروز در راستای همکاری هرچه بهتر و بهره‌مندی از ظرفیت‌های هر دو نهاد آموزشی دیدار و گفتگو کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از آموزش طلاب و خانواده آنها خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس مقرر شده است طلاب حوزه‌های علمیه استان با گذراندن دوره آموزش‌های همگانی و تکمیلی در کنار ابلاغ احکام دینی، مردم را از وجود مخاطرات طبیعی و غیرطبیعی و روش‌های مقابله و پاسخگویی به بلایا آشنا کنند.

علی سنجربگی با اشاره به اینکه  حضور طلاب در اقصی نقاط استان و ارتباط آنها با مردم و نمازگزاران مساجد این ظرفیت را برای طلاب ایجاد کرده که بتوانند در کنار احکام دینی و مسائل شرعی و اجتماعی،  آموزش‌های همگانی را برای مردم تدریس کرده و آنها را برای پیشگیری و مقابله با انواع مخاطرات آماده کنند.

وی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مدیرکل حوزه‌های علمیه استان گفت: جمعیت هلال احمر استان همدان آموزش طلاب حوزه علمیه استان و خانواده‌های آن‌ها را به عهده گرفته و با تدریس و ارائه آموزش‌های همگانی و تخصصی، از توان آنها به عنوان امدادگران و مربیان امداد و نجات جمعیت هلال احمر استفاده کند.

سنجربگی با بیان اینکه طلاب به روش تدریس به خوبی مسلط هستند خاطرنشان کرد: برای تدریس در رده‌های مختلف جامعه دو موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد یکی مطالب و روش آموزش مطالب که شاید اهمیت آن بیشتر از خود مطالب باشد و دیگری مسلط بودن طلاب به روش تدریس که می‌تواند برای انتقال آموزش همگانی و مخاطرات برای رده‌های مختلف جامعه مثمرثمر واقع شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان خاطرنشان کرد: طلاب به عنوان مبلغان دینی و مربیان امداد و نجات می‌توانند در آموزش عموم مردم، در پیشگیری، آمادگی و پاسخگویی به مخاطرات نقش بسزایی داشته باشند.

وی اضافه کرد: معاونت آموزش و پژوهش این جمعیت از اوایل سال جاری در شعبه مرکز استان این آموزش را آغاز و به زودی در سایر شعب نیز با برگزاری دوره‌های  آموزش عمومی و تخصصی برای طلاب و تولید محتوای آموزشی و ارسال به کانال‌ها و سامانه‌های ارتباط جمعی طلاب این مهم با توان بیشتری ادامه خواهد یافت.

مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌ علمیه استان همدان نیز ضمن قدردانی از همکاری جمعیت هلال احمر اظهار کرد: قبل از این دیدار نیز جمعیت هلال احمر در برگزاری دوره‌های امدادی با حوزه همکاری داشت که از این نهاد مردمی و خدمتگزار سپاسگزاریم.

حجت‌الاسلام عیسی بسطامی بیان کرد: با امضای این تفاهم‌نامه بهره‌مندی از ظرفیت‌ها برای طرفین میسر شده و امیدواریم نتیجه این کار گام بزرگی برای مردم ارزشی و همیشه در صحنه همدان باشد.

وی با اشاره به اینکه طلاب به راحتی می‌توانند مطالب را برای جامعه هدف تشریح کرده و با مردم ارتباط بگیرند اضافه کرد: برگزاری دوره‌های هلال احمر و طلاب برای این حوزه بسیار ارزشمند است چون طلاب افزون بر یادگیری این آموزش‌ها، نقش انتقال مطالب به مردم و آماده نگهداشتن آنها را حتی در دور افتاده‌ترین روستاها به عهده می‌گیرند.

بسطامی بیان کرد: طلاب همواره در انواع مخاطرات به خصوص سیل و زلزله در کنار مردم آسیب‌دیده بودند و می‌توانند در کنار نجاتگران جمعیت هلال احمر به آسیب دیدگان خدمات تخصصی ارائه کنند.

انتهای پیام/۸۹۰۰۳/


cafekaala | طلاب و مبلعان دینی به کمک مربیان امداد و نجات می‌آیند

ممکن است شما دوست داشته باشید