cafekaala | تکلیف پروژه زمین چمن خاوران را یکسره کنید! | کافه کالا

cafekaala | تکلیف پروژه زمین چمن خاوران را یکسره کنید!

cafekaala | تکلیف پروژه زمین چمن خاوران را یکسره کنید!

cafekaala | تکلیف پروژه زمین چمن خاوران را یکسره کنید!

به نقل از فارس نیوز


پروژه زمین خاوران که تیر ماه ٩٨ کلنگ‌زنی شد، هنوز پیشرفت چندانی نداشته و جوانان خاورانی همچنان در انتظار فضایی برای انجام فعالیت‌های ورزشی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خفر، ماجرای زمین چمن خاوران مربوط به حدود دو سال پیش است که در زمان مدیرکل سابق ورزش و جوانان فارس کلنگ زنی شد و هنوز اتفاق مثبتی در روند اجرایی آن صورت نگرفته است.

البته در چهارم بهمن ماه جاری، حاجی زاده، مدیرکل ورزش و جوانان به همراه نماینده شهرستان‌های خفر و جهرم و مسئولین محلی از این پروژه بازدید کردند که مقرر شد یک هفته پس از بازدید پروژه آغاز شود اما با به پایان رسیدن بهمن ماه، هنوز معطل مانده است.

 در دیدار مذکور، رضایی کوچی نماینده مردم شهرستان در مجلس، در جمع تعدادی از مسئولین و ورزشکاران خاورانی وعده پیگیری از طریق وزارت ورزش و جوانان جهت اختصاص بودجه برای این پروژه را داد.

شهری فاقد زمین چمن!

نوجوانی از محله جلیل آباد خاوران در گفتگو با خبرنگار فارس از وضع موجود انتقاد کرد و گفت: روستای مجاور ما دارای زمین چمن است اما ما که اسم شهر را یدک می کشیم هنوز یک محل بازی نداریم.

وی افزود: داشتن یک زمین چمن برای ما نوجوانان خاورانی، حداقل خواسته ای بوده که هنوز محقق نشده است.

ورزشکار خاورانی با بیان اینکه ما از نماینده شهرستان انتظار داریم به وعده‌های خود عمل کند، گفت: دیدگاه مسئولین ما ساخت مجموعه ورزشی بوده که آن هم پیشکش! یک زمین چمن کوچک نیز برای ما ورزشکاران کفایت می کند.

وی با بیان اینکه در روستاهای کوچک هم پروژه‌های زمین چمن وجود دارد، ادامه داد: خاوران با سابقه طولانی در امر ورزش، مستحق و شایسته یک مجموعه ورزشی است.

شخص دیگری در ارتباط با خبرنگار فارس گفت: ما زمین چمن و این مجموعه ورزشی را برای اوقات فراغت فرزندان و آیندگان می خواهیم و لازم است تا شورای شهر به عنوان نماینده ما مردم خاوران، زیرساخت‌های لازم را فراهم کند.

این ورزشکار خاورانی گفت: آمار نشان می دهد خاوران جز معدود شهرهایی است که جوانانش از داشتن سرانه ورزشی و امکانات مناسب همچون زمین چمن محروم هستند.

منتظر استعلام جهاد کشاورزی هستیم

سرپرست اداره ورزش و جوانان خفر در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه مشکل زمین چمن خاوران چیست و چرا اجرای آن به تعویق افتاده، گفت: این زمین در مجاورت قنات  شیخ احمدی قرار دارد و باید کارشناسان جهاد کشاورزی و ورزش و جوانان طی بازدیدی ملاحظات خاص خود را مورد پیگیری قرار دهند و سپس اجرای پروژه شروع شود.

احمد فرهمند اضافه کرد: البته قبلا با همکاری شهرداری، مقداری ماسه در این محل تخلیه شده که پس از انجام امور اداری، روند اجرایی از سر گرفته می شود.

وی به اهمیت ورزش و تاثیر آن در سلامتی اشاره کرد و ادامه داد: مسائل ورزش شهرستان را باید با همدلی و وحدت پیش ببریم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر خاوران نیز با بیان اینکه دو سال از وعده ورزش و جوانان جهت احداث مجموعه ورزشی امام رضا(ع) شهر خاوران می‌گذرد، گفت: در دو ماه گذشته چندین دیدار و بازدید میدانی با حضور مدیران شهرستانی و استانی از زمین فوتبال خاکی خاوران داشته‌ایم.

علیرضا شریفی افزود: امیدواریم هر چه سریع‌تر مسئولین امر به وعده خود نسبت به ورزشکاران شهر خاوران و بخش راهگان عمل کنند و شاهد عملیات اجرایی در پروژه زمین چمن باشیم.

به گزارش فارس، مدیرکل ورزش و جوانان فارس در مصاحبه‌هایی گفته بود که دهه فجر امسال ۴٢ پروژه ورزشی با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان در فارس افتتاح شد که با افتتاح این پروژه‌ها ۸۲ هزار مترمربع به سرانه ورزشی استان فارس اضافه شده است!

 حال سوال مردم خاوران از مدیر کل ورزش و جوانان فارس این است که با توجه به پنج برابر شدن اعتبارات ورزشی استان، چرا خاوران سهمی از این بخش مهم نداشته است؟

انتهای پیام/س


cafekaala | تکلیف پروژه زمین چمن خاوران را یکسره کنید!

ممکن است شما دوست داشته باشید