cafekaala | کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه دست ساز در زنجان | کافه کالا

cafekaala | کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه دست ساز در زنجان

cafekaala | کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه دست ساز در زنجان

cafekaala | کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه دست ساز در زنجان

به نقل از فارس نیوز


جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان از کشف 955 کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه دست ساز و بیش از 46 هزار انواع مواد محترقه غیرمجاز دیگر خبر داد.

ایرج خانی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان با انجام اقدامات فنی و پلیس از فعالیت پنج نفر در تهیه و توزیع مواد محترقه و مواد پیش ساز مواد محترقه دست ساز در سطح شهرستان زنجان قرار گرفته و  پیگیری موضوع را  به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

 وی افزود: ماموران در تحقیقات خود دریافتند متهمان قصد دارند مواد پیش ساز محترقه تهیه کرده را در وزن‌های کوچکتر بسته‌بندی کرده و  در سطح شهرستان زنجان توزیع کنند.

 جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان ادامه داد: ماموران طی پنج عملیات جداگانه و  پس از هماهنگی با مقام قضائی و با رعایت موازین شرعی، قانونی و حفظ حقوق شهروندی به محل اختفای متهمان در سطح شهرستان زنجان اعزام و مورد بازرسی قرار دادند.

 خانی پور خاطر نشان کرد: ماموران موفق شدند از محل اختفای یکی از متهمان 325 کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج به همراه ترازوی دیجیتال، نایلکس‌های مخصوص ساخت نارنجک دست‌ساز به همراه 23 هزار و 500 عدد مواد محترقه غیرمجاز کشف کنند.

 جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: همچنین ماموران موفق شدند در این عملیات‌ها از چهار متهم دیگر مقدار 630 کیلوگرم مواد پیش‌ساز محترقه از نوع اکلیل و سرنج  و 23 هزار و 177 عدد انواع مواد محترقه غیر مجاز کشف کنند.

 وی تاکید کرد: در این عملیات‌ها در مجموع 955 کیلوگرم مواد پیش ساز محترقه و 46 هزار و 677 عدد انواع مواد محترقه خارجی غیرمجاز کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به دستگیری پنج متهم در این عملیات‌ها اظهار داشت: متهمان دستگیرشده به همراه اقلام مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

 خانی‌پور بر آمادگی کامل پلیس در روزهای پایانی و چهارشنبه آخر سال تاکید کرد و افزود: پلیس با کسانی که بخواهند با تهیه و توزیع مواد محترقه و خطرناک، جان مردم را به خطر اندازند به شدت و برابر قانون برخورد می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به نزدیکی سال نو و چهار شنبه آخر سال از شهروندان خواست: در صورت مشاهده خرید و فروش مواد محترقه توسط افراد سودجو، با تماس 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/73005/ق


cafekaala | کشف یک تن پیش ساز مواد محترقه دست ساز در زنجان

ممکن است شما دوست داشته باشید