cafekaala | جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی است | کافه کالا

cafekaala | جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی است

cafekaala | جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی است

cafekaala | جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی است

به نقل از فارس نیوز


نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله دری نجف‌آبادی در حاشیه بازدید از شرکت نورد و لوله صفا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسئله تولید و سرمایه گذاری در این عرصه باید به یک فرهنگ تبدیل شود و همه ما در هر لباس و جایگاهی وظیفه داریم در این خصوص افراد را تشویق و شرایط را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه تولید نوعی عبادت تلقی میشود افزود : یکی از جبهه های بسیار بزرگی که با آن سر و کار داریم و دچار مشکل هستیم جبهه اقتصادی , تولید و جهش تولید است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید ویژه داشته اند. 

نماینده ولی فقیه در استان بیشتر اقتصاد کشور را وابسته به نفت دانست و قلمداد کرد : باید وابستگی کشور به نفت را کاهش دهیم و به صادرات با ارزش افزوده نگاه ویژه کنیم البته که در این راه مشکلاتی نظیر بانکی و گمرکی وجود دارد که باید این بخش ها حامی واقعی تولیدات داخلی خصوصا تولیدات با ارزش افزوده باشند . 

آیت الله دری نجف آبادی افزود : قوه قضائیه , دولت و مجلس باید از همه تولیدات داخلی خصوصا تولیدات مولد ثروت بصورت ویژه حمایت کنند چراکه باعث شکوفایی اقتصاد و تحقق شعار سال جهش تولید نیز خواهد شد . 

وی تحریم های همه جانبه علیه کشور را فرصتی برای تکیه به توان داخلی دانست و گفت : جوانان و نیروهای داخلی باید با تلاش مضاعف ریشه های وابستگی را برای همیشه قطع کنند و ما را به یک تولید کننده و صادر کننده تبدیل کنند .

نماینده ولی فقیه در استان افزود : کشور ما نباید مصرف کننده و وارد کننده باشد لذا باید شرایطی فراهم شود که سایر کشورها کالاهای ما را مصرف کنند چرا ما باید سر سفره شرق و غرب باشیم , ما باید آقای خودمان باشیم و برای تحقق 200 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی که با برنامه ریزی شدنی است هدفگذاری کنیم.

آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به موافقت اعضای مجلس قبل با احیای وزارت بازرگانی گفت : بازرگانی باید صادرات محور باشد و باید با برنامه ریزی بازار صادرات را جدی بگیریم چراکه این یک واجب سیاسی است و عزت و اقتدار ما در اقتصاد مقاومتی که معنایش توسعه صادرات و تامین نیازهای داخلی است معنی میشود . 

وی همچنین از دولت آینده خواست بصورت جدی حمایت واقعی را از کلیه واحدهای صنعتی و تولیدی و همچنین بخش کشاورزی و مولد کشور داشته باشد . 

نماینده ولی فقیه در استان خود را حامی کار و کار آفرینان دانست و قلمداد کرد : شهرستان های ساوه و زرندیه کانون مقدسی برای صنعت محسوب میشود و با 900 واحد صنعتی و تولیدی فعال یکی از ارزشمندترین شهرهای کشور محسوب میشود که این باعث افتخار است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی صفا نیز با تقدیر از حمایت دستگاه قضا از این مجموعه گفت : خوشبختانه از زمان حضور حجت الاسلام رئیسی در راس قوه قضائیه حمایت های خوبی از کارخانجات صفا شد که اگر این حمایت ها نبود مانند هپکو باید شاهد تجمع کارگران و اتفاقات بعدی بودیم.

محمد رستمی صفا افزود : حدود 9 ماه حقوق معوق داشتیم که خوشبختانه اکنون علاوه بر اینکه حقوق معوقی نداریم بلکه عیدی و پاداش و بهترین خدمات به نیروهای این شرکت ارائه میشود . 

وی با اشاره به اینکه کارخانجات صفا سالانه 500 میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور دارد تصریح کرد : در حال حاضر هشتاد درصد لوله های نفت و گاز از سال 85 تولید این کارخانه است که تا پیش از این از سایر کشورها وارد میشد .

گفتنی است آیت الله دری نجف آبادی پیش از حضور در شرکت نورد و لوله صفا ,با حضور در شرکت بن رو تولید کننده پراید وانت از نزدیک از روند تولید محصولات بازدید بعمل آورد و در کم و کیف مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت.

انتهای پیام/


cafekaala | جدی گرفتن صادرات یک واجب سیاسی است

ممکن است شما دوست داشته باشید