cafekaala | زنگ خطر برای ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در خراسان شمالی | کافه کالا

cafekaala | زنگ خطر برای ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در خراسان شمالی

cafekaala | زنگ خطر برای ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در خراسان شمالی

cafekaala | زنگ خطر برای ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در خراسان شمالی

به نقل از فارس نیوز


رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در پی ورود ویروس کرونای جهش‌یافته انگلیسی به ایران و به‌ویژه گسترش شیوع آن در برخی استان‌های کشور این زنگ خطر به صدا درمی‌آید که باید پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر بگیریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد به نقل از وب دا، سید احمد هاشمی اظهار کرد: انتقال شدت شیوع، درگیری و مرگ‌ومیر ویروس کرونای انگلیسی نسبت به کووید-۱۹ زیاد است و متأسفانه این ویروس بیشتر جوانان، نوجوانان و کودکان را درگیر می‌کند بنابراین باید بیش‌ازپیش فاصله اجتماعی در پیاده‌روها و اماکن مختلف سرپوشیده و سرباز رعایت شود.

وی عنوان کرد: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش‌یافته انگلیسی، مشابه یکدیگر و شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست ‌‌و شوی مکرر دست‌ها، در خانه ماندن، پرهیز از ترددهای غیرضروری و حضور در تجمعات و استفاده از ماسک از منزل تا منزل است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به نزدیک بودن تعطیلات نوروز گفت: متأسفانه در حال حاضر وضعیت مناسبی در بازارهای استان حاکم نیست، به‌طوری‌که حتی برخی فروشندگان از ماسک استفاده نمی‌کنند بنابراین بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی در این ایام می‌تواند دوباره بیمارستان‌ها را پر از بیماران بدحال کند.

وی بیان داشت: از دورهمی‌ها پرهیز و از دیدار با افرادی که از مسافرت خارجی و استان‌های مبتلابه ویروس کرونای انگلیسی آمده‌اند، خودداری کنید و شرایط را برای کادر بهداشت و درمان سخت‌تر از این نکنید.

هاشمی توصیه کرد: مردم عزیز در صورت مواجه با تنگی نفس، درد عضلانی و تب که از علائم اولیه بیماری کرونا است، به مراکز جامع سلامت ۱۶ ساعته مراجعه و یا با شماره ۴۰۳۰ تماس حاصل کنند و در این مدت نیز از دیدوبازدید از فامیل و در آغوش گرفتن اعضای خانواده و دوستان و نزدیک شدن به دیگران خودداری کنند.

وی ادامه داد: در صورت تشدید علائم فوق همانند سرفه‌های شدید و ممتد، تب شدید و درد شدید قفسه سینه، فوراً به یکی از مراکز درمانی بیمارستانی مراجعه شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر در استان نمونه مثبت کرونای انگلیسی شناسایی شود در اسرع وقت به مردم اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام/ن


cafekaala | زنگ خطر برای ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در خراسان شمالی

ممکن است شما دوست داشته باشید