cafekaala | سرمایه گذاران به دنبال بیت کوین بعدی

cafekaala | سرمایه گذاران به دنبال بیت کوین بعدی

cafekaala | سرمایه گذاران به دنبال بیت کوین بعدی

همانطور که قیمت بیت کوین افزایش می یابد، سرمایه گذاران ارز رمزنگاری به دنبال منبع سودآور بعدی هستند و به طور خاص یک توکن افزایش انفجاری خواهد داشت. به نظر می رسد این توکن کاردانو (ADA) باشد که توکن اصلی بلاک چین کاردانو است (یک فناوری شبیه به بیت کوین که در آن تمام تراکنش ها در یک دفتر کل ثبت می شوند). تقریبا مانند سایر ارزهای رمزپایه، هر کاربری در هر جای دنیا می تواند از این توکن استفاده کند.

قیمت کاردانو

در حال حاضر، کاردانو در حدود سطح 1.12 دلار معامله می شود. اما قیمت این ارز در سال 2020 در حدود 0.2 دلار بود. طبق داده های پلتفرم معاملاتی eToro، حجم معاملات کاردانو در ماه فوریه 157 درصد افزایش یافت و در روزهای پایانی همین ماه قیمت آن به بالاترین سطح در 1.45 دلار رسید.

سایمون پیترز، متخصص ارز رمزنگاری در eToro، گفت:

سرمایه گذاران زیرک در جستجوی جایگزین هایی برای بیت کوین بودند تا از همان ابتدا با جهش قیمت آن ارزها همگام شوند و سود کسب کنند.

سرمایه گذاران به دنبال ارزهای ارزان تر

 بازار در حال تکامل است. سرمایه گذاران به جای این که فقط بر روی بیت کوین و اتریوم تمرکز کنند و فقط کسری از این ارزها را داشته باشند، به دنبال خرید ارزهای ارزان تر بازار هستند. 

سرمایه گذاران در جستجوی بیت کوین بعدی هستند؛ به این معنی که آنها در توکن های ارزان تری مانند کاردانو، آیوتا و ترون سرمایه گذاری می کنند که قیمت آنها بین 0.05 دلار تا 1.30 دلار است.

سایمون پیترز معتقد است که در سال جاری شاهد افزایش جستجوها برای بیت کوین بعدی خواهیم بود، چون بازار گسترش می یابد و سایر ارزها پیروان خاص خود را خواهند داشت. روند کلی ارز رمزنگاری روند پذیرش است. هر چه شرکت های بزرگ بیشتری وارد بازار بیت کوین شوند، روند پذیرش آن سرعت بیشتری خواهد گرفت.

به گفته آقای پیترز، فوریه ماه شلوغ دیگری برای بیت کوین و اتریوم بود. هر دو از ابتدای سال جاری شاهد افزایش قیمت بوده اند. در حالی که نوساناتی وجود داشته اند، روند پذیرش گسترده تر همچنان به هر دو ارز رمزنگاری کمک می کند.

با توجه به پذیرش روزافزون ارز رمزنگاری در جهان واقعی، این سوال باقی می ماند  که چه زمانی این دارایی ها به طور گسترده تری در زندگی روزمره ما استفاده خواهند شد.

انتظار می رود که نوسانات در فضای ارز رمزنگاری مانند همه دارایی های نوظهور ادامه یابد، چون این حوزه هنوز در ابتدای راه خود است و تا بلوغ کامل راه طولانی در پیش دارد.

چرا بیت کوین پر رونق است؟

دلایل زیادی برای رونق بیت کوین وجود دارند، اما همه آنها  به یک دلیل ختم می شوند: مشروعیت. زمانی بیت کوین در مالکیت مجرمان اینترنتی و مهندسان نرم افزار بود، اما در حال حاضر این ارز در حال مشروعیت یافتن است، چون به هیچ یک از کشورها و دولت های جهان وابسته نیست.

بزرگ ترین عامل دخیل در تسریع مشروعیت بیت کوین، آقای ایلان ماسک (ثروتمندترین فرد جهان) است. شرکت خودروسازی وی در اوایل سال جاری اعلام کرد که به زودی خریداران می توانند با بیت کوین از این شرکت خودرو خریداری کنند و این شرکت پرداخت با بیت کوین را می پذیرد. 

مایکل سایلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی و طرفدار بیت کوین، در توییتی نوشت:

تسلا قدم موثری برای از بین بردن ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین برداشت و روند اضافه کردن این ارز را به ترازنامه های شرکت های بزرگ تسریع کرد. خزانه داران اکنون به این فکر می کنند که چگونه یک دارایی کم بازده را به دارایی پربازده تبدیل کنند.

دلایل دیگری وجود دارند که باعث محبوبیت بیت کوین در بین نهادهای سرمایه گذاری می شوند. تعداد کل عرضه بیت کوین فقط 21 میلیون است؛ به این معنی که وقتی همه این ارزها استخراج شوند، ارزش آنها همچنان بالا خواهد رفت. 

cafekaala | سرمایه گذاران به دنبال بیت کوین بعدی

ممکن است شما دوست داشته باشید