cafekaala | رکورد شکنی بیت کوین و روند صعودی آلت کوین ها

cafekaala | رکورد شکنی بیت کوین و روند صعودی آلت کوین ها

cafekaala | رکورد شکنی بیت کوین و روند صعودی آلت کوین ها

قیمت بیت کوین در روز گذشته سطح مقاومت 60000 دلار را شکست و به رکورد 61800 دلار رسید. آلت کوین ها نیز روند صعودی داشتند و قیمت دیسنترالند (MANA) بیش از 90 درصد افزایش یافت.

گاوها در 13 مارس کنترل کامل حرکت را در اختیار گرفتند و قیمت بیت کوین را پس از هل دادن به بالای سطح مقاومت 58000 دلار به رکورد جدید 61844 دلار رساندند.

تحلیلگران حرکت احتمالی قیمت به بالای سطح 60000 دلار را در این هفته  پیش بینی کرده بودند و معیارهای اجتماعی نشان دادند که احساسات صعودی بیت کوین همچنان افزایش می یابد، چون تعدادی از شرکت ها و نهادهای سرمایه گذاری اعلام کرده اند که قصد خرید این ارز برتر بازار را دارند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

بیت کوین اکنون در منطقه کشف قیمت قرار دارد، زیرا از لحاظ تکنیکال داده های کمی برای تعیین هدف بعدی قیمت آن در دسترس است. 

فیلیپ سوئیفت در تحلیل اخیر خود هدف احتمالی برای بیت کوین را در سطح فیبوناچی 1.618 (سطح 70000 دلار) تعیین کرد.

پذیرش ارز رمزنگاری همچنان ادامه دارد

شواهد حاکی از آن هستند که همکاری بخش ارزهای رمزنگاری با سایر صنایع رو به رشد است. طبق اخبار جدید منتشر شده، صرافی FTX در حال نهایی کردن معامله ای برای حمایت مالی از تیم میامی هیت (از تیم های حاضر در ان بی ای) و بدست آوردن حق نامگذاری باشگاه این تیم است. به احتمال زیاد نام این باشگاه به FTX تغییر خواهد کرد.

در صورت نهایی شدن، این معامله اولین همکاری بزرگ بین یک لیگ ورزش آمریکا و پلتفرم ارز رمزنگاری خواهد بود.

افزایش محبوبیت توکن های غیرقابل تعویض (NFT)  پس از رکوردشکنی مزایده فروش 69.3 میلیون دلاری Beeple در این هفته، نیز توجه مطبوعات و رسانه های اجتماعی را به خود جلب کرد. موفقیت این مزایده باعث شد تا تعداد زیادی از هنرمندان مشهور شروع به کاوش در فضای NFT و فرصت های ارائه شده در این فضا کنند.

روند صعودی آلت کوین ها در پی شکست صعودی بیت کوین

با رسیدن قیمت بیت کوین به یک رکورد جدید، آلت کوین ها نیز روند صعودی به خود گرفتند. ارز دیسنترالند (MANA) با 89 درصد رشد به سطح 1.19 دلار رسید. در حال حاضر، این ارز در حدود سطح 0.96 دلار معامله می شود.

اکثر آلت کوین های کوچک بازار شاهد افزایش های دو رقمی بودند و ارزهای بزرگ مانند آوه و بیت کوین کش به ترتیب 10.84 و 14 درصد افزایش قیمت داشتند.

قیمت اتریوم نیز با 13 درصد افزایش به سطح 1933 دلار رسید. البته قیمت از این سطح کاهش یافته و هم اکنون در حدود سطح 1890 دلار است.

ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود 1.8 میلیارد دلار و نرخ تسلط بیت کوین 62.1 درصد است.

cafekaala | رکورد شکنی بیت کوین و روند صعودی آلت کوین ها

ممکن است شما دوست داشته باشید