cafekaala | آرمسترانگ: چرخه صعودی فعلی بیت کوین در سپتامبر پایان خواهد یافت

cafekaala | آرمسترانگ: چرخه صعودی فعلی بیت کوین در سپتامبر پایان خواهد یافت

cafekaala | آرمسترانگ: چرخه صعودی فعلی بیت کوین در سپتامبر پایان خواهد یافت

بِن آرمسترانگ، تحلیلگر و معامله گر ارز رمزنگاری، تاریخی را مشخص کرده که معتقد است چرخه صعودی بیت کوین در آن به پایان خواهد رسید.

آرمسترانگ که در این صنعت با نام ” BitBoy Crypto” شناخته می شود، به 635000 دنبال کننده خود می گوید که اگر چه چرخه صعودی کلان بیت کوین هنوز کامل نشده است، دارندگان این ارز باید برای پایان یافتن این چرخه آماده باشند. چون وقتی این ارز برتر بازار سقوط کند، خیلی سریع قیمت آن کاهش پیدا می کند. او افزود:

این برای افراد بی شماری در سال 2018 اتفاق افتاده است… من شاهد از دست دادن کل دارایی های پرتفوی خودم بودم. چرا؟ چون در آن زمان من روانشناسی بازار را درک نمی کردم. من نفهمیدم که وقتی در اوج هیجان خود هستید،  بازار ناگهان سقوط می کند. در آن لحظه که نمی خواهید بیشترین فروش را انجام دهید، همان زمانی است که اقدام هوشمندانه خروج از موقعیت است.

در حالی که این تحلیلگر برجسته اعتراف می کند که نمی توان دقیقا معلوم کرد که چه زمانی بیت کوین در این چرخه به سقف خود می رسد، اما او معتقد است که این اتفاق طی یک بازه دو هفته ای خاص رخ خواهد داد. احتمالا اوج روند صعودی در ماه های آخر سال جاری خواهد بود و ظاهرا آرمسترانگ می داند که چه زمانی است:

من دقیقا نمی دانم که روند صعودی بیت کوین چه زمانی به پایان خواهد رسید. هر چند که من نمی توانم تاریخ دقیق آن را بگویم، اما باید بدانیم که چه موقع این روند به پایان می رسد. ممکن است یک یا دو هفته قبل یا بعد به پایان برسد، اما یک بازه دو هفته ای نزدیک به پایان ماه سپتامبر دقیقا زمانی است که باید به دنبال خروج از موقعیت های خود باشید.

آیا تاریخ تکرار خواهد شد؟

آرمسترانگ می گوید که پیش بینی خود را براساس نسبت طلایی چرخه صعودی (Golden Ratio Bull Run) انجام داده است. این نمودار توسط تریدینگ شات (گروهی که داده های تریدینگ ویو را  ارائه می دهند) ایجاد شده است.

نمودار نسبت طلایی چرخه صعودی بیت کوین

ارائه دهندگان این نمودار به چرخه های صعودی بیت کوین در گذشته استناد می کنند تا پیش بینی کنند چه زمانی چرخه های صعودی بعدی این ارز به پایان خواهند رسید.

همانطور که می بینید، در دو چرخه قبلی دقیقا نسبت 51 به 49 درصد در نمودار هفتگی بین دو بخش مجزای روند صعودی وجود داشته است.

51 درصد روند صعودی از کف بازار تا هاوینگ بیت کوین رخ داده و 49 درصد این روند از هاوینگ تا سقف بازار طول کشیده است.

با بررسی این تاریخ ها می توان فهمید که روند صعودی فعلی، 504 روز بعد از هاوینگ 11 مه سال 2020 به پایان می رسد؛ یعنی تاریخ پایان این روند در تاریخ 28 سپتامبر 2021 خواهد بود.

اگرچه هیچ تضمینی برای تکرار تاریخ وجود ندارد، اما آرمسترانگ خاطرنشان کرد که این چرخه شباهت زیادی به سال 2017 دارد؛ به این معنی که روند صعودی پارابولیکی بیت کوین هنوز شروع نشده است:

ما هنوز شاهد روند صعودی پارابولیکی بیت کوین نبوده ایم، بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم اتفاق دیگری غیر از حالت عادی رخ خواهد داد.

cafekaala | آرمسترانگ: چرخه صعودی فعلی بیت کوین در سپتامبر پایان خواهد یافت

ممکن است شما دوست داشته باشید