cafekaala | روز گذشته لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در ۲۳ بخش مختلف معرفی شدند

cafekaala | روز گذشته لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در ۲۳ بخش مختلف معرفی شدند

cafekaala | روز گذشته لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در ۲۳ بخش مختلف معرفی شدند

در تاریخ ۲۵ اسفند لیست کامل نامزدهای اسکار سال ۲۰۲۱ معرفی شدند و در این لیست خبری از فیلم‌های ایرانی نیست. فهرست نامزدها در ۲۳ بخش معرفی و در لیستی ارائه شده است. در ادامه لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ را در اختیارتان قرار خواهیم داد و ستاره‌های سال ۲۰۲۱ را معرفی می‌کنیم.

لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۱

نامزدهای بهترین فیلم سال:

  • فیلم The Father
  • فیلم Judas and the Black Messiah
  • فیلم Mank
  • فیلم Minari
  • فیلم Nomadland
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Sound of Metal
  • فیلم The Trial of the Chicago 7

نامزدهای بهترین کارگردانی:

  • توماس وینتربرگ (فیلم Another Round)
  • دیوید فینچر (فیلم Mank)
  • لی آیزاک چانگ (فیلم Minari)
  • کلوئی ژائو (فیلم Nomadland)
  • امرالد فنل (فیلم Promising Young Woman)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:

  • وایولا دیویس (فیلم Ma Rainey’s Black Bottom)
  • اندرا دی (فیلم The United States vs. Billie Holiday)
  • ونسا کربی (فیلم Pieces of a Woman)
  • کری مولیگان (فیلم Promising Young Woman)
  • فرانسیس مک‌دورمند (فیلم Nomadland)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • ریز احمد (فیلم Sound of Metal)
  • چادویک بوزمن (فیلم Ma Rainey’s Black Bottom)
  • انتونی هاپکینز (فیلم The Father)
  • گری اولدمن (فیلم Mank)
  • استیون یان (فیلم Minari)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • ماریا باکالووا (فیلم Borat Subsequent Moviefilm)
  • گلن کلوز (فیلم Hillbilly Elegy)
  • الیویا کلدمن (فیلم The Father)
  • آماندا سایفرید (فیلم Mank)
  • یون یا-جانگ (فیلم Minari)

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • ساچا بارون کوهن (فیلم The Trial of the Chicago 7)
  • دنیل کلویا (فیلم Judas and the Black Messiah)
  • لزلی آدام جونیور (فیلم One Night in Miami)
  • پاول راچی (فیلم Sound of Metal)
  • لیکیث استنفیلد (فیلم Judas and the Black Messiah)

نامزدهای بهترین انیمیشن سال:

  • انیمیشن Onward از کمپانی پیکسار
  • انیمیشن Over the Moon از کمپانی نتفلیکس
  • انیمیشن A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon از کمپانی نتفلیکس
  • انیمیشن Soul از کمپانی پیکسار
  • انیمیشن Wolfwalkers از کمپانی Apple TV Plus/GKIDS

نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی:

  • فیلم Borat Subsequent Moviefilm از ساچا بارون کوهن، آنتونی هینز، رن سوییمر، پیتر باینهام، اریک ریوینوجا، دن میزر، جنا فریدمن و لی کرن
  • فیلم The Father از کریستوفر همپتون و فلورین زلر
  • فیلم Nomadland از کلوئی ژائو
  • فیلم One Night in Miami از کمپ پاورز
  • فیلم The White Tiger از رامین بحرانی

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

  • فیلم Judas and the Black Messiah از ویل برسون و شاکا کینگ
  • فیلم Minari از لی آیزاک چونگ
  • فیلم Promising Young Woman از امرالند فنل
  • فیلم Sound of Metal از داریس ماردر و آبراهام ماردر
  • فیلم The Trial of the Chicago 7 از آرون سورکین

نامزدهای بهترین ترانه اورجینال:

  • آهنگ Fight for You (فیلم Judas and the Black Messiah)
  • آهنگ Hear My Voice (فیلم The Trial of the Chicago 7)
  • آهنگ Husavik (فیلم Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga)
  • آهنگ lo si (فیلم The Life Ahead)
  • آهنگ Speak Now (فیلم One Night in Miami)

نامزدهای بهترین موسیقی متن:

  • فیلم Da 5 Bloods
  • فیلم Mank
  • فیلم Soul
  • فیلم Minari
  • فیلم News of the World

نامزدهای بهترین صداگذاری:

  • فیلم Greyhound
  • فیلم Mank
  • فیلم News of the World
  • فیلم Soul
  • فیلم Sound of Metal

نامزدهای بهترین طراحی لباس

  • فیلم Emma
  • فیلم Ma Raynie’s Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم Mulan
  • فیلم Pinocchio

نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه:

  • فیلم Burrow
  • فیلم Genius Loci
  • فیلم If Anything Happens I Love You
  • فیلم Opera
  • فیلم Yes-People

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن:

  • فیلم Feeling Through
  • فیلم The Letter Room
  • فیلم The Present
  • فیلم Two Distant Strangers
  • فیلم White Eye

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

  • فیلم Judas and the Black Messiah
  • فیلم Mank
  • فیلم News of the World
  • فیلم Nomadland
  • فیلم The Trial of the Chicago 7

نامزدهای بهترین فیلم مستند:

  • فیلم Collective از الکساندر نانو و بیانکا اوانا
  • فیلم Crip Camp از نیکول نیونهم، جیم لی برچت و سارا بولدر
  • فیلم The Mole Agent از میت آلبردی و مارسلا سانتیبانز
  • فیلم My Octopus Teacher از پیپا ارلیچ، جیمز رید و کریج فاستر
  • فیلم Time از گرت بردلی، لاورن دامینو و کلن کوین

نامزدهای بهترین مستند کوتاه:

  • فیلم Colette از آنتونی جیانکچینو و آلیس دویارد
  • فیلم A Concerto Is a Conversation از بن پرودفوت و کریس باورز
  • فیلم Do Not Split از آندرس همر و شارلوت کوک
  • فیلم Hunger Ward از اسکای فیزگرالد و میشل شویرمن
  • فیلم A Love Song for Latasha از سوفیا ناهلی الیسون و جانیس دونکن

نامزدهای بهترین تدوین فیلم:

  • فیلم The Father
  • فیلم Nomadland
  • فیلم Promising Young Woman
  • فیلم Sound of Metal
  • فیلم The Trial of the Chicago 7

نامزدهای بهترین بلند بین‌المللی (غیر انگلیسی):

  • فیلم Another Round از دانمارک
  • فیلم Better Days از هنگ کنگ
  • فیلم Collective از رومانی
  • فیلم The Man Who Sold His Skin از تونس
  • فیلم Quo Vadis, Aida از بوسنی و هرزگوین

نامزدهای بهترین گریم و آرایش مو:

  • فیلم Emma
  • فیلم Hillbilly Elegy
  • فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم Pinocchio

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

  • فیلم The Father
  • فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
  • فیلم Mank
  • فیلم News of the World
  • فیلم TENET

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه:

  • فیلم Love and Monsters
  • فیلم The Midnight Sky
  • فیلم Mulan
  • فیلم The One and Only Ivan
  • فیلم TENET

بیشتر بخوانید: اطلاعاتی که دیوید شویمر در رابطه با قسمت ویژه فرندز منتشر کرد!
بیشتر بخوانید: برندگان گلدن گلوب 2021 اعلام شدند + لیست کامل
بیشتر بخوانید: زمان و مکان برگزاری حضوری مراسم اسکار ۲۰۲۱ پس از دو ماه تعویق مشخص شد!

cafekaala | روز گذشته لیست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ در ۲۳ بخش مختلف معرفی شدند

ممکن است شما دوست داشته باشید