cafekaala | بلومبرگ: قیمت بیت کوین به 400000 دلار می رسد؛ پلن بی: روند صعودی ادامه دارد!

cafekaala | بلومبرگ: قیمت بیت کوین به 400000 دلار می رسد؛ پلن بی: روند صعودی ادامه دارد!

cafekaala | بلومبرگ: قیمت بیت کوین به 400000 دلار می رسد؛ پلن بی: روند صعودی ادامه دارد!

به گفته یک تحلیلگر بلومبرگ، نهادهای سرمایه گذاری خواستار محافظت از سرمایه خود در برابر تورم و کاهش ارزش دلار هستند و روندهای تاریخی نشان می دهند که قیمت بیت کوین می تواند به 8 برابر سطح فعلی افزایش یابد. مک گلون در توییتی در تاریخ 25 مارس، سال 2021 را ” نقطه عطف” بیت کوین نامید.

بسیاری از افراد از بیت کوین به دلیل نوسانات بیش از حدش انتقاد می کنند، اما به اعتقاد مایک مک گلون ( استراتژیست ارشد کالا و تحلیلگر در بلومبرگ اینتلیجنس) این ارز در حال تبدیل شدن به یک دارایی بدون ریسک برای سرمایه گذاران است.

400000 دلار با داده های تاریخ مطابقت دارد

مک گلون یک نمودار از میانگین قیمت و شاخص نقدینگی بیت کوین منتشر کرد. شاخص نقدینگی بیت کوین برای استفاده نهادهای سرمایه گذاری ایجاد شده است. این شاخص یک سطح قیمتی برای بیت کوین در فواصل زمانی 30 ثانیه ای تعیین می کند.

وی نوشت:

بیت کوین در راه تبدیل شدن به یک ارز ذخیره جهانی است، جهش بلوغ در سال 2021  احتمالا آن را به یک دارایی بدون ریسک تبدیل خواهد کرد.

نمودار نشان می دهد که اوج احتمالی قیمت در سال جاری (با توجه به رفتار قبلی) می تواند تا سطح 400000 دلار باشد. این پیش بینی، بسیار بیشتر از سایر تخمین ها نظیر مدل موجودی به جریان است. طبق مدل موجودی به جریان، قیمت از هم اکنون تا سال 2024 به سطح 288000 دلار خواهد رسید.

نمودار قیمت بیت کوین

البته، مک گلون جزئیات دقیقی از عوامل دخیل در این پیش بینی توسط بلومبرگ، ارائه نکرد. همه شرکت ها در سال جاری درباره کاهش ریسک افزودن بیت کوین به پرتفوی صحبت می کنند. طبق گزارش ها، شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ به نوسانات قیمت بیت کوین توجهی ندارند و بخشی از سرمایه خود را برای خرید بیت کوین و افزودن آن به پرتفوی خود اختصاص داده اند. 

مایکل سیلر، مدیر عامل شرکت مایکرواستراتژی، در مصاحبه ای با تایم گفت:

در حال حاضر، ماموریت من اصلاح ترازنامه های جهان است.

سیلر در تابستان گذشته روند تازه ای را در بین شرکت های عمومی آغاز کرد. بر اساس گزارش بیت کوین ترژریز (شرکتی که دارایی بیت کوین شرکت ها را رصد می کند) ،  ارزش فعلی دارایی های بیت کوین شرکت ها بالغ بر 73 میلیارد دلار است.

آیا بیت کوین ریسک بالایی دارد؟

مورگان استنلی اولین بانکی خواهد بود که هفته آینده امکان دسترسی به بیت کوین برای سرمایه گذاران کلان را فراهم می کند. اما پیش از این اتفاق، منتقدان همچنان به استدلال های همیشگی خود درباره ریسک سرمایه گذاری در بیت کوین می پردازند.

پیتر شیف اخیرا گفته است:

مورگان استنلی برای حساب های افراد ثروتمند که بیش از 6 ماه فعال هستند و ارزش دارایی آنها بالغ بر 2 میلیون دلار است، محدودیت 2.5 درصدی برای دسترسی به ارزهای رمزنگاری ایجاد کرده است. این نشان می دهد که مورگان استنلی به ریسک بالای بیت کوین پی برده و می خواهد تعهدات قانونی از سوی سرمایه گذارانی که پول خود را از دست می دهند، محدود کند.

در ضمن، جروم پاول (رئیس فدرال رزرو) از بیت کوین به عنوان  “جایگزینی” برای طلا  یاد کرد، اما افزود که این امر خطری برای دلار یا ثبات مالی ندارد.

طبق گزارش های قبلی کوین تلگراف، متوسط بازده برای بیت کوین از ابتدای ایجاد آن  تاکنون، هر سال 200 درصد بوده است.

خالق مدل موجودی به جریان: روند صعودی بیت کوین هنوز به پایان نرسیده است

به نظر می رسد که قیمت بیت کوین پس از دستیابی به رکوردهای جدید در اوایل ماه مارس سال جاری، در زیر سطح 60000 دلار متوقف شده است. اما به اعتقاد PlanB (تحلیلگر ارز رمزنگاری فعال در توییتر و خالق مدل موجودی به جریان)، قیمت این ارز هنوز فضای زیادی برای رشد بیشتر دارد. او در روز جمعه در توییتی نوشت:

به نظر من،  تقریبا 4 ماه از روند صعودی سپری شده و به این زودی پایان نخواهد یافت. وی با نشان دادن مسیر فعلی بیت کوین در یکی از نمودارهای مدل موجودی به جریان گفت که روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده است. چندین مدل موجودی به جریان وجود دارند که مسیر قیمت بیت کوین را مطابق با هاوینگ و عرضه آن در طول زمان نشان می دهند.

تُن وِیز، معامله گر مشتقات و یوتیوبر، نیز روند صعودی کلان برای بیت کوین پیش بینی کرد، اگرچه معتقد است که کاهش قیمت این ارز به سطح های پایین تر دور از ذهن نیست.

ویز گفت:

بیت کوین در یک منطقه در حال نوسان است، اما نظر من در مورد این بازار صعودی باقی می ماند. در حالی که احتمال کاهش قیمت به منطقه 48000 دلار و تشکیل سقف ماهانه در این سطح وجود دارد، من معتقدم که قیمت تا قبل از ماه ژوئن به بالای سطح 70000 دلار خواهد رسید.

بیت کوین در این ماه از سطح 61000 دلار عبور کرد، اما تا نزدیک سطح 50000 دلار اصلاح شد. در اکثر موارد، این کاهش قیمت طی دو هفته رخ می دهد و همراه با برخی جهش های رو به بالا است. اما در اصلاح اخیر طی یک روز قیمت 10000 دلار  کاهش یافت. طبق داده های تریدینگ ویو، در حال حاضر بیت کوین در حدود سطح 55100 دلار معامله می شود.

cafekaala | بلومبرگ: قیمت بیت کوین به 400000 دلار می رسد؛ پلن بی: روند صعودی ادامه دارد!

ممکن است شما دوست داشته باشید