cafekaala | عرضه دستگاه استخراج اتریوم جدید توسط شرکت اینوسیلیکون

cafekaala | عرضه دستگاه استخراج اتریوم جدید توسط شرکت اینوسیلیکون

cafekaala | عرضه دستگاه استخراج اتریوم جدید توسط شرکت اینوسیلیکون

در دسامبر سال 2020، شرکت اینوسیلیکون یک دستگاه جدید استخراج اتریوم به نام ” iInnosilicon A10 Pro+ ” را به بازار ارائه کرد که نرخ هش آن حدود 750 مگاهش در ثانیه است. براساس گزارش های منطقه ای، این شرکت در تابستان سال جاری یک دستگاه جدید با قدرت پردازش 2000 مگاهش در ثانیه روانه بازار خواهد کرد. علاوه بر این، نرخ هش شبکه اتریوم در چند ماه گذشته بدون وقفه به صعود خود ادامه داده است.

افزایش نرخ هش اتریوم

در حالی که قیمت اتریوم در سال 2021 به رکورد جدیدی رسیده است، استخراج کنندگان در این شبکه سودهای کلانی را کسب می کنند. علاوه بر این، استخراج کنندگان فرصت زیادی ندارند، چون اتریوم در حال انتقال از الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام است و این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

نرخ هش شبکه اتریوم

علی رغم تمام شدن زمان، استخراج کنندگان نرخ هش زیادی را به بلاک چین اتریوم اختصاص داده اند، چون این نرخ به 0.490883 پتاهش در ثانیه رسیده است. با توجه به آمار فعلی، شرکت اینوسیلیکون دو دستگاه استخراج اتریوم با سودآوری بالا را تولید می کند. دستگاه های آنتماینر E3 و G2 شرکت بیت مین نیز از لحاظ سودآوری به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

در حال حاضر، با توجه به قیمت فعلی اتریوم و نرخ برق 0.12 دلار برای هر کیلووات ساعت، +Innosilicon A10 Pro (با نرخ هش 750 مگاهش در ثانیه) بیش از 77 دلار در روز سودآوری دارد. مدل سطح پایین این شرکت که 500 مگاهش در ثانیه پردازش می کند، می تواند 51 دلار در روز سودآوری داشته باشد.

 A11 Pro Ethmaster شرکت اینوسیلیکون با قدرت پردازش 2000 مگاهش در ثانیه

یک منبع از پلتفرم چینی ویبو (Weibo ) در مورد یک دستگاه استخراج جدید از شرکت اینوسیلیکون صحبت کرد که قرار است در سال جاری جایگزین سری A10 شود. طبق گزارش ها، قدرت پردازش A11 Pro Ethmaster شرکت اینوسیلیکون 2000 مگاهش در ثانیه است. اگر نرخ برق برای هر کیلو وات ساعت 0.12 دلار باشد، سودآوری روزانه این دستگاه بیش از 200 دلار خواهد بود.

قیمت این دستگاه جدید هنوز مشخص نیست، اما بررسی ها حاکی از آن هستند که دستگاه در حدود 2300 وات برق مصرف می کند و 8 گیگابایت حافظه دارد. این شرکت همچنین دستگاه های استخراج بیت کوین سری Terminator  را تولید می کند و نرخ هش دستگاه های T3 بین 57 تا 67 تراهش در ثانیه است. A11 Pro Ethmaster  نیز در سایت داده “asicminervalue.com” فهرست شده و براساس اطلاعات بدست آمده، در جولای سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

cafekaala | عرضه دستگاه استخراج اتریوم جدید توسط شرکت اینوسیلیکون

ممکن است شما دوست داشته باشید