cafekaala | ثبت حق اختراع جدید سامسونگ از یک تبلت تاشو

cafekaala | ثبت حق اختراع جدید سامسونگ از یک تبلت تاشو

cafekaala | ثبت حق اختراع جدید سامسونگ از یک تبلت تاشو

بی شک شرکت سامسونگ طلایه‌دار ساخت گوشی‌های تاشوی هوشمند است. این شرکت عظیم کُره‌ای تنها کمپانی است که سه گوشی تاشوی هوشمند در کارنامه خود دارد. گلکسی Fold، گلکسی Z Flip و گلکسی Z Fold 2 این سه گوشی پیشرو هستند. به نظر می‌رسد که سامسونگ بعد از این تجارب موفقیت آمیز، به مهارت بالایی در ساخت صفحه‌نمایش تاشو دست یافته است. اما با این وجود هنوز دست به ساخت یک تبلت تاشوی هوشمند نزده است. این در حالی‌ است که دیگر شرکت‌ها از صفحه‌نمایش‌های تاشو ساخت سامسونگ برای گوشی‌های تاشوی خود استفاده می‌کنند. سامسونگ گلکسی Tab Fold نامی است که انتظار می‌رود در بازار تبلت‌های هوشمند ببینیم.

اگر چه شایعه ساخت تبلت فولد سامسونگ در سال 2019 مطرح شده بود. اما این شرکت واکنش خاصی به این شایعه نشان نداده بود. با این وجود به نظر می‌رسد سامسونگ سرگرم طراحی تبلت فولد جدید خود است.

سامسونگ گلکسی Tab Fold

در اواسط دومین ماه 2021 میلادی، یعنی دوماه قبل، شرکت سامسونگ الکترونیک از طرف اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) حق اختراع طراحی برای “یک دستگاه صفحه‌نمایش دار” را دریافت کرد. این حق ثبت اختراع اکنون در بانک اطلاعاتی سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) برای محافظت از طرح ثبت اختراع جهانی در جهان نیز ذکر شده است. در یک سند 18 صفحه‌ای طرح مدرنی از تبلت سامسونگ با صفحه‌نمایش تاشو توضیح داده شده است.

پیشنهاد برای مطالعه: جعبه گشایی از گوشی سامسونگ گلکسی فولد 5G

طراحی این دستگاه الکترونیکی بسیار خاص به نظر می‌رسد. ارتفاع لولای آن ابتدا ضخیم و سپس باریک می‌شود. همچنین سمت پایینی باریک‌تر از بالای آن است. این طراحی به گونه‌ای یادآور گوشی تاشوی هوآوی با نام Mate X2 است که اخیرا معرفی شد.

پوشش خاصی برای صفحه‌نمایش و یا قاب دوربین‌ها در این طراحی دیده نمی‌شود. همین باعث زیبا و براق به نظر رسیدن این دستگاه هوشمند می‌شود. اگر شما این تبلت سامسونگ را باز کنید، یک صفحه‌‌نمایش تاشوی بزرگ روبرویتان گشوده خواهد شد. حاشیه‌های صفحه‌نمایش بسیار باریک و مینیمال حفظ شده اند. با این اوصاف سیستم دوربین‌ها در این قسمت نمی‌تواند قرار بگیرد.

پیشنهاد برای مطالعه: تست مقاومت گلکسی فولد در برابر باز و بسته شدن 120 هزار دفعه‌ای

سامسونگ در ارتفاع لولا در دو طرف صفحه‌، یک فرورفتگی کوچک ایجاد کرده است. تنها محل مناسب برای قرارگیری دوربین‌ها به نظر اینجا می‌تواند باشد. زمانی که از تبلت به صورت افقی استفاده می‌کنید، این محل برای دوربین‌ها بسیار کاربردی به نظر می‌رسد.

به خاطر باریکی زیاد این تبلت تمام سیستم‌های ارتباطی و دکمه‌ها در ارتفاع لولا قرار گرفته‌اند. سمت چپ گلکسی Tab Fold، دکمه پاور و یک اسپیکر، در سمت راست نیز اسپیکر دیگری به همرا درگاه یوس‌اس‌بی تایپ سی دیده می‌شود.

دستگاه‌های تاشوی آینده سامسونگ

طرح جدید سامسونگ همانند دیگر دستگاه‌های خط تولید گلکسی سامسونگ بسیار خوش استیل می‌نماید. اگرچه هنوز سامسونگ زمانی دقیق را برای رونمایی از تبلت تاشوی خود اعلام نکرده است. اما گلکسی Z Fold 2 سامسونگ با سایز 7.6 اینچی خود چندان اجازه حس کردن جای خالی چنین تبلتی را نمی‌دهد. درنهایت می‌توان گفت که این آخر ماجرای دستگاه‌های تاشو و یا چرخشی (Foldable, Rollable) سامسونگ نیست.

پیشنهاد برای مطالعه: تست دوام سامسونگ گلکسی زد فولد ۲ نشانگر برطرف‌شدن ایرادات و نواقص آن است

شایعه عرضه یک تبلت تاشوی دو لولایی نیز از سمت این غول کُره‌ای از ماه‌ها پیش بر سر زبان‌ها بوده است. همچنین این کمپانی بر روی یک گوشی‌هوشمند چرخشی کار می‌کند. در طی ماه‌های آینده نیز باید منتظر عرضه گلکسی Z Flip 2 و گلکسی Z Fold 3 از سوی کمپانی سامسونگ باشیم. روی هم رفته انتظار اختراعات و نوآوری‌های زیادی از این کمپانی بزرگ در آینده‌ی نزدیک داشته باشید. گلکسی Tab Fold یکی از این نوآوری‌ها خواهد بود. همچنین استفاده از یک صفحه‌نمایش انعطاف پذیر بسیاری از امکانات جدید را برای کاربران فراهم می‌کند.

منبع: LetsGoDigital

به اشتراک بذار:


cafekaala | ثبت حق اختراع جدید سامسونگ از یک تبلت تاشو

ممکن است شما دوست داشته باشید