cafekaala | 5 ارز برتری که این هفته باید زیر نظر داشت

cafekaala | 5 ارز برتری که این هفته باید زیر نظر داشت

cafekaala | 5 ارز برتری که این هفته باید زیر نظر داشت

روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت بیت کوین را به ثبات برسانند و در صورت موفقیت، سولانا، ویچین، اییاس و اف تی ایکس توکن به سرعت به بالاترین سطح های خود خواهند رسید.

قیمت بیت کوین در تاریخ 18 آوریل کاهش شدیدی داشت و تا حدود سطح 51000 دلار رسید. به گفته برخی از تحلیلگران، کاهش نرخ هش و شایعاتی مبنی بر اقدام احتمالی نهادهای نظارتی آمریکا علیه “موسسات مالی” به جرم استفاده از ارز رمزنگاری در پولشویی منجر به این کاهش قیمت شدند.

اگرچه نمی توان به یک دلیل خاص اشاره کرد، احتمالا فروش حدود 5 میلیارد دلار سهام کوین (COIN) توسط مدیران صرافی کوین بیس در این کاهش قیمت تاثیر داشته است. فروش توسط کارمندان داخلی، به خصوص چند روز پس از فهرست شدن در بورس، یک سیگنال نزولی محسوب می شود.

پس از کاهش اخیر قیمت، سرمایه گذاران مردد خواهند بود که آیا باید در سطح های پایین اقدام به خرید کنند یا این که با پیش بینی کاهش بیشتر قیمت، موقعیت های خود را ببندند؟ معامله گران باید مراقب قدرت بازیابی باشند، چون سیگنال هایی در مورد حرکت بعدی ارائه می کند.

در این مطلب 5 ارز برتر بازار را بررسی خواهیم کرد که احتمالا در چند روز آینده به سطح های بالاتر بازیابی خواهند شد.

بیت کوین

عدم موفقیت بیت کوین در بازپس گیری میانگین متحرک نمایی 20 روزه (59053 دلار) در 17 آوریل، عدم خرید در سطح های پایین را نشان داد. بعد از کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (56264 دلار)، فشار فروش بیشتر شد.

نمودار 1 روزه بیت کوین

با این حال، دنباله بلند شمع در نمودار روزانه نشان می دهد که خریداران تلاش کردند تا کاهش قیمت را در سطح 50460 دلار متوقف کنند. در صورت حفظ بازیابی قیمت، روندهای صعودی برای ادامه حرکت خود دوباره تلاش خواهند کرد، اما احتمالا با منطقه مقاومتی بین 61852.84 تا 64849.27 دلار مواجه خواهند شد. شکست به بالای این منطقه نشان می دهد که کاهش فعلی یک فشار برای از بین بردن تردید در بین معامله گران بوده است.

از طرفی دیگر، در صورتی که قیمت در چند روز آینده به بازیابی خود ادامه ندهد، نشان دهنده کاهش تقاضا در سطح های بالاتر خواهد بود. این باعث تقویت روندهای نزولی خواهد شد و سپس آنها سعی خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت 50460 دلار برسانند.

اگر آنها موفق به این کار شوند، فشار فروش احتمالا تشدید خواهد شد. چون معامله گران کوتاه مدت ممکن است موقعیت های خود را بفروشند. این می تواند منجر به کاهش قیمت به سطح 43006.77 دلار شود. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، چون شکست به زیر آن نشان دهنده رسیدن جفت بیت کوین /تدر به سقف خود در کوتاه مدت خواهد بود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خریداران در هنگام کاهش به سطح 50460 دلار برای خرید هجوم آوردند، اما روند صعودی در سطح 56500 دلار با مقاومت روبرو شد. قیمت برای مدت کوتاهی به بالای این سطح شکست، اما در حال حاضر به زیر این سطح کاهش یافته است.

احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت، ولی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با سطح مقاومت روبرو خواهد شد. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، بیت کوین احتمالا سطح 53000 دلار و سپس 50460 دلار را مجدد تست خواهد کرد.

حرکت رو به پایین میانگین متحرک ها و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در نزدیکی منطقه اشباع خرید، برتری روندهای نزولی را نشان  می دهد.

ویچین

روند صعودی قوی ویچین در 16 آوریل شاخص قدرت نسبی را به بالای 87 رسانده بود، این گرم شدن بیش از حد روند صعودی در کوتاه مدت را نشان داد. این آلت کوین سعی داشت حرکت صعودی خود را در 17 آوریل ادامه دهد، اما فتیله بلند شمع روزانه نشان می دهد که معامله گران در سطح های بالا برای فروش هجوم آوردند تا سود کسب کنند.

ویچین
نمودار 1 روزه ویچین

فشار فروش همچنان ادامه یافت و در 18 آوریل قیمت ویچین تا حدود سطح 0.169 دلار کاهش یافت. این سطح دقیقا در بالای سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 0.16 قرار دارد. با این حال، دنباله بلند شمع روز گذشته، فشار خرید در سطح های پایین را نشان  می دهد.

در حال حاضر، قیمت از این سطح برگشت کرده است و اگر روندهای صعودی به حرکت خود ادامه دهند، احتمالا قیمت تا سطح مقاومت 0.279 دلار افزایش خواهد یافت. شکست به بالای این سطح مقاومت می تواند منجر به ادامه روند صعودی شود و هدف بعدی آن سطح 0.362 دلار خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح مقاومت 0.279 کاهش یابد، ویچین برای چند روز در یک منطقه محدود گیر خواهد افتاد. اگر فروشندگان در سطح های بالا بفروشند و روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح حمایت 0.16 دلار برسانند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته ویچین

قیمت ویچین
نمودار 4 ساعته ویچین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خریداران در زمان کاهش قیمت به  میانگین متحرک ساده 50 روزه اقدام به خرید کرده اند، اما روندهای صعودی در سطح 0.227 دلار با مقاومت روبرو شدند. روندهای نزولی سعی کردند اصلاح را از سر بگیرند، ولی خریداران مجدد در کاهش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه وارد موقعیت های خرید شدند. این نشان می دهد که فروشندگان در سطح های بالا می فروشند و خریداران در سطح های پایین می خرند.

روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت را در بالای خط روند نزولی نگه دارند، اما با مقاومت قوی روبرو شده اند. اگر آنها بتوانند روندهای نزولی را مغلوب کنند و قیمت را در بالای این خط روند حفظ کنند، احتمال رسیدن قیمت به سطح 0.253 و سپس سطح 0.279 دلار وجود دارد.

برعکس، اگر روندهای نزولی دوباره قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی برسانند، احتمالا ویچین به میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این سطح، باعث خواهد شد تا روندهای نزولی کنترل حرکت را در اختیار بگیرند.

سولانا

سولانا پس از رسیدن به سطح 29.92 در تاریخ 12 آوریل، وارد یک دوره اصلاح قیمت شد.  قیمت این آلت کوین حتی به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24.49 دلار) کاهش یافت، اما روندهای نزولی نتوانستند از این مزیت بهره ببرند. قیمت به سرعت به بالای این میانگین متحرک برگشت و این نشان دهنده تقاضای زیاد در سطح های پایین بود.

سولانا
نمودار یک روزه سولانا

حرکت رو به بالای میانگین متحرک ها و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه مثبت، برتری روندهای صعودی را نشان  می دهد. در حال حاضر، روندهای صعودی موفق شدند قیمت را به بالای سطح 29.92 دلار برسانند و احتمالا این روند تا سطح 3.72 دلار ادامه خواهد یافت.

اگر قیمت از سطح 29.92 کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این نشان خواهد داد که معامله گران در حال بستن موقعیت های خود در سطح های بالاتر هستند. بنابراین، قیمت سولانا ممکن است به سطح 21 دلار و سپس به میانگین متحرک ساده 50 (18.60) روزه کاهش یابد. 

نمودار 4 ساعته سولانا

قیمت سولانا
نمودار 4 ساعته سولانا

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که شکست به زیر سطح 24.70 دلار، فشار فروش شدیدی را به همراه داشت، اما روندهای نزولی نتوانستند قیمت را درسطح های پایین تر نگه دارند. این ارز بازیابی قوی داشت و به بالای سطح 24.70 دلار رسید.

با این حال، روندهای صعودی قیمت را به بالای سطح 28.64 دلار رساندند و سطح 29.92 دلار را مجدد تست کردند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی به بالای 55 رسیده، این حاکی از برتری روندهای صعودی در کوتاه مدت است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر سطح 24.70 دلار برسد، توقف بعدی آن می تواند در سطح 21.10 دلار باشد. چنین حرکتی نشان دهنده غلبه روندهای نزولی بر صعودی است و می تواند منجر به اصلاح شدیدتر شود.

اییاس

قیمت اییاس از سطح مقاومت 8.69 دلار اصلاح شد، پس از آن که روندهای صعودی در 16 و 17 آوریل نتوانستند این سطح را بشکنند و قیمت را به بالای آن برسانند. فشار فروش قیمت را به سطح 5.86 دلار کاهش داد. این سطح درست در بالای سطح شکسته شده 5.60 دلار قرار داشت.

اییاس
نمودار 1 روزه اییاس

اگر روندهای صعودی بتوانند سطح 5.60 دلار را به حمایت تبدیل کنند، قیمت احتمالا دوباره به سطح 8.69 دلار خواهد رسید. شکست به بالای این سطح ممکن است منجر به شروع روند صعودی بعدی شود و می تواند قیمت را به سطح 11 دلار برساند. اگر قیمت از سطح 8.69 دلار کاهش یابد، اییاس برای چند روز در یک منطقه محدود نوسان خواهد کرد.

اگر فروشندگان در سطح های بالا اقدام به فروش کنند و قیمت را به زیر سطح شکسته شده 5.60 دلار برسانند، این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (4.89 دلار) کاهش دهد و این نشانه برتری روندهای نزولی خواهد بود.

نمودار 4 ساعته اییاس

قیمت اییاس
نمودار 4 ساعته اییاس

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای صعودی تلاش می کنند تا به حرکت خود ادامه دهند. اگر آنها قیمت را در بالای سطح 6.93 دلار حفظ کنند، قیمت احتمالا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح مقاومت قوی) خواهد رسید.

اگر قیمت از این میانگین متحرک کاهش یابد، سطح 6.17 دلار و سپس سطح 5.60 دلار مجدد تست خواهند شد. این بدان معناست که احساسات منفی شده و فروشندگان در سطح های بالا در حال فروش هستند.

برعکس، اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی برسانند، حرکت صعودی ادامه خواهد یافت و قیمت به سطح 8.69 دلار خواهد رسید.

اف تی ایکس توکن

اف تی ایکس توکن پس از رسیدن به سقف 59.57 دلار در 14 آوریل، در یک مرحله اصلاحی قرار دارد. قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (48 دلار) کاهش یافت، اما دنباله بلند شمع خرید قوی در سطح های پایین را نشان می دهد.

اف تی ایکس توکن
نمودار 1 روزه اف تی ایکس توکن

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، نشان دهنده قوی بودن این روند خواهد بود. آنها سپس با رساندن قیمت به بالای سطح مقاومت 59.57 دلار سعی خواهند کرد تا به حرکت خود ادامه دهند.

اگر آنها موفق شوند، قیمت احتمالا به سطح های بالاتری افزایش خواهد یافت و هدف بعدی آن سطح 71.89 دلار خواهد بود.

برخلاف این فرضیه، اگر روندهای نزولی قیمت را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند، فشار فروش تشدید خواهد شد و قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (40 دلار) کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این سطح نشان خواهد داد که اف تی ایکس توکن به سقف خود در کوتاه مدت رسیده است.

نمودار 4 ساعته اف تی ایکس توکن

قیمت اف تی ایکس توکن
نمودار 4 ساعته اف تی ایکس توکن

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای صعودی در تلاشند تا اصلاح قیمت را بین فیبوناچی اصلاحی 50 درصد در 45.62 و فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 42.33 دلار متوقف کنند. روند های صعودی احتمالا در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با مقاومت قوی روبرو خواهند شد.

اگر قیمت از این میانگین متحرک کاهش پیدا کند، نشان دهنده فشار فروش در سطح های بالاتر خواهد بود. سپس روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح 44 دلار برسانند. در صورت موفقیت، قیمت احتمالا به سطح 40 دلار و سپس 37 دلار کاهش خواهد یافت.

برعکس، اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، قیمت احتمالا به سطح 54.62 دلار و سپس سطح 59.57 دلار افزایش خواهد یافت.

cafekaala | 5 ارز برتری که این هفته باید زیر نظر داشت

ممکن است شما دوست داشته باشید