cafekaala | ۵۳۹ زندانی جرائم غیر عمد خراسان رضوی چشم‌انتظار گلریزان مجازی خیران

cafekaala | ۵۳۹ زندانی جرائم غیر عمد خراسان رضوی چشم‌انتظار گلریزان مجازی خیران

cafekaala | ۵۳۹ زندانی جرائم غیر عمد خراسان رضوی چشم‌انتظار گلریزان مجازی خیران

به نقل از فارس نیوز


رئیس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی از برگزاری مراسم گلریزان ماه مبارک رمضان امسال توسط خیران استان برای آزادی ۵۳۹ زندانی و محکوم جرائم غیر عمد به دلیل شیوع کرونا به‌صورت مجازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، جواد غفاریان طوسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۵۳۹ زندانی و محکوم جرائم غیر عمد چشم‌انتظار کمک‌های خیرین در جشن گلریزان امسال هستند، اظهار کرد: از این تعداد ۵۰۳ نفر محکومین مالی هستند که به خاطر چک برگشتی، ورشکستی و از این قبیل موارد، دوران محکومیت خود را در زندان‌های استان سپری می‌کنند و بقیه نیز به پرداخت دیه در حوادث کارگاهی، رانندگی و نظایر آن محکوم شدند.

رئیس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی بابیان اینکه ۱۴ نفر از این زندانیان جرائم غیر عمد زن و ۳۶۳ نفر در زندان مشهد هستند، بیان کرد: در قالب پویش « هر محله آزادی یک زندانی» و با همکاری خیرین محلات، مساجد و ائمه جماعات در ۱۶۳ محله مشهد زمینه جمع‌آوری کمک‌های خیران برای آزادی یک زندانی از هر محله فراهم می‌شود.

وی یادآور شد: جمعی از خدام بارگاه منور رضوی و سایر خیران نیز در قالب ستاد دیه طی تحقیقات، توانایی مالی زندانی را بررسی می‌کنند و از طرف دیگر هنگام ورود محکومان جرائم غیر عمد به زندان برای پرداخت یا بخشش بدهی مالی با شاکیان مذاکره می‌کنند.

غفاریان‌طوسی بابیان اینکه هر نفر تنها یک‌بار از کمک‌های ستاد دیه بهره‌مند می‌شود، ابزار کرد: در فرایند رسیدگی به بدهی مالی زندانیان جرائم غیر عمد، زندانی و خانواده وی باید پای‌کار باشند و تا حد ممکن برای بازپرداخت بدهی اقدام کنند.

وی بابیان اینکه  شاکیان به‌عنوان خیران اصلی به خاطر بخشش طلب خود، زمینه کاهش یا بخشش دیون زندانیان را فراهم می‌کنند، افزود: ستاد دیه نیز تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان وام چهار درصد برای جبران بدهی در اختیار زندانیان قرار می‌دهد، به‌طوری‌که سال گذشته بانک‌های ملی، تجارت، صادرات و ملت هرکدام سه میلیارد تومان تسهیلات در اختیار این ستاد قرار دادند.

رئیس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی با تأکید بر اینکه به دلیل  شیوع ویروس کرونا، جشن‌های گلریزان همانند سال گذشته در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود، اظهار کرد:  نیکوکاران و خیران استان می‌توانند با مراجعه به ستاد دیه یا از طریق درگاه اینترنتی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی به آدرس http://www.khorasanipro.ir برای مشارکت در آزادی زندانیان کمک کنند.

غفاریان طوسی با اشاره به اینکه پرداخت آنلاین وجوه برای آزادی زندانیان نیازمند از طریق درگاه اینترنتی این ستاد به نشانی www.khorasanipro.ir نیز فراهم است، خاطر نشان کرد: شماره‌حساب سیبای بانک ملی به شماره ۰۱۰۵۹۴۶۹۴۸۰۰۷، کارت‌بانک ملی به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۹۳۲۹، کارت‌بانک صادرات به شماره ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۱۹۸۸ و حساب سپهر بانک صادرات به شماره ۰۱۰۸۰۱۱۵۵۰۰۰۱ نیز برای کمک‌های خیرین و نیکوکاران به‌منظور آزادی زندانیان جرائم غیر عمد است.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

 


cafekaala | ۵۳۹ زندانی جرائم غیر عمد خراسان رضوی چشم‌انتظار گلریزان مجازی خیران

ممکن است شما دوست داشته باشید