cafekaala | نزدیک شدن کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح

cafekaala | نزدیک شدن کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح

cafekaala | نزدیک شدن کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح

کارمزد تراکنش های بیت کوین که با دلار آمریکا محاسبه می شود، در حال نزدیک شدن به بالاترین سطح سال 2017 است. این افزایش کارمزد در حالی رخ می دهد که نرخ هش شبکه به شدت کاهش یافته است.

طبق داده های چندین منبع نظارت بر بیت کوین، متوسط کارمزد تراکنش بیت کوین نزدیک به بالاترین سطح ثبت شده (62 دلار) در دسامبر سال 2017 است.

براساس داده های جستجوگر بلاک چیر، متوسط کارمزد یک تراکنش بیت‌کوین در روز سه شنبه به 58 دلار رسید. داده های سایر منابع (از جمله Blockchain.com ، بزرگ ترین جستجوگر بلاک چین) نیز رسیدن متوسط کارمزد تراکنش ها به 58 دلار در روز سه شنبه را تایید کردند.

علی رغم این که چندین منبع کارمزد تراکنش های فعلی بیت کوین را نزدیک به 60 دلار نشان می دهند، منابع دیگر رقم بسیار کم تری را گزارش داده اند. کلارک مودی (Clark Moody)، وب سایت بزرگ تجزیه و تحلیل بیت کوین، متوسط کارمزد تراکنش در 2016 بلاک قبلی را 27.5 دلار گزارش کرد. طبق داده های Ycharts، متوسط کارمزد تراکنش در روز یکشنبه به 50 دلار رسید، ولی در حال حاضر 43 دلار است.

در اواخر سال 2017 که قیمت بیت کوین برای اولین بار به سطح  20000 دلار افزایش یافت، کارمزد تراکنش ها به بیش از 50 دلار رسید. بیت کوین در روز یکشنبه هفته جاری از سطح 60000 دلار اصلاح شد و به حدود سطح 51200 دلار رسید. در حال حاضر، این ارز در بالای سطح 55000 دلار معامله می شود.

کاهش نرخ هش و تاثیر آن بر سختی استخراج

کارمزد تراکنش های بیت‌ کوین در حالی افزایش یافت که نرخ هش بیت کوین کاهش زیادی داشته است. در روز یکشنبه، نرخ هش شبکه بیشترین کاهش روزانه از نوامبر سال 2017 را تجربه کرد و از 172 میلیون تراهش در ثانیه به حدود 154 میلیون تراهش در ثانیه رسید. به گفته ناظران ارز رمزنگاری، این کاهش احتمالا به دلیل قطع شدن سراسری برق در منطقه سین کیانگ چین (قطب استخراج بیت کوین) بوده است.

کاهش نرخ هش شبکه در نهایت می تواند بر سختی استخراج تاثیر بگذارد و احتمالا کاهش خواهد یافت. سختی استخراج پس از تولید هر 2016 بلاک یا تقریبا هر دو هفته تنظیم می شود و انتظار می رود که تنظیم بعدی 12 روز دیگر انجام شود. براساس تخمین های آنلاین، اگر نرخ هش تا اوایل ماه مه بهبود نیابد، تنظیم بعدی سختی می تواند بیشترین کاهش را از نوامبر سال 2017 به همراه داشته باشد.

در بحبوحه افزایش کارمزد تراکنش ها، برخی از صرافی های ارز رمزنگاری روش های ارزان تری را برای انتقال بیت کوین ارائه دادند. صرافی اوککس با فعال کردن لایتنینگ نتورک در وب سایت خود، انتقال سریع تر و ارزان تر بیت کوین را امکان پذیر کرد و کاربران این صرافی می توانند از لایتنینگ برای واریز و برداشت این ارز استفاده کنند.

cafekaala | نزدیک شدن کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح

ممکن است شما دوست داشته باشید