cafekaala | مقام آمریکایی: اختلافات مهم بین تهران و واشنگتن در وین پابرجاست

cafekaala | مقام آمریکایی: اختلافات مهم بین تهران و واشنگتن در وین پابرجاست

cafekaala | مقام آمریکایی: اختلافات مهم بین تهران و واشنگتن در وین پابرجاست

به نقل از فارس نیوز


یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا با ادعای اینکه اختلافات بین ایران و واشنگتن درخصوص تحریم‌ها علیه تهران در مذاکرات وین هنوز وجود دارد، گفت مقابل ما مسیری طولانی‌تر از آنچه طی کرده‌ایم وجود دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام وزارت خارجه آمریکا بامداد پنجشنبه مدعی شد، گفت‌وگوهای حاشیه کمیسیون مشترک برجام در وین آهسته پیش رفت چون مذاکرات تهران-واشنگتن مستقیم نبود.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، این مقام ارشد – که نامش فاش نشد – پس از دور س.م گفتگوها با ایران در وین به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم قبل و بعد از هر دور گفت‌وگوهای [وین]، با اسرائیلی‌ها مذاکرات زیادی داشتیم. ما مجبوریم تحریم‌های ایران را برداریم تا به توافق هسته‌ای برگردیم و ما این را مستقیماً به اسرائیل گفتیم. این به این معنی نیست که ما تقابل با ایران در منطقه را متوقف خواهیم کرد».

وی با تاکید بر باقی‌ماندن اختلافات مهم بین واشنگتن و تهران در وین، توضیح داد: «در دور دوم مذاکرات در وین پیشرفت‌هایی حاصل شده است اما اوضاع با شرایط یک هفته قبل تفاوت اساسی ندارد».

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: «شفافیت بیشتری در مورد آنچه که ایالات متحده برای بازگشت به اجرای کامل توافق هسته‌ای باید انجام دهد، وجود دارد و همچنین ایران بهتر می‌داند برای بازگشت به اجرای کامل برجام چه کاری باید انجام دهد. صرف این شفافیت بیشتر، به معنای اتفاق نظر نیست. مقابل ما مسیری طولانی‌تر از آنچه طی کرده‌ایم وجود دارد».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام آمریکایی اضافه کرد: «در جریان مذاکرات وین ، ایالات متحده نمونه‌هایی از تحریم‌ها را در اختیار تیم مذاکره کننده ایرانی قرار داده است که به عقیده آمریکا برای بازگشت به اجرای کامل توافق هسته‌ای باید برداشته شود و همچنین مصادیق تحریم‌هایی که به اعتقاد آمریکا به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای لازم نیست حذف شود را ارائه کرده است».

وی گفت: «ایالات متحده نمونه‌هایی از نوع سوم تحریم‌ها را – که توسط دولت ترامپ تحت تعریف تروریسم اعمال شده است تا بازگشت به توافق هسته‌ای را دشوار کند – به ایران ارائه کرده است. ما باید یک به یک آنها را بررسی کنیم تا ببینیم اعمال این تحریم‌ها توجیهی دارد یا امکان رفع آنها وجود دارد».

در حال تکمیل…


cafekaala | مقام آمریکایی: اختلافات مهم بین تهران و واشنگتن در وین پابرجاست

ممکن است شما دوست داشته باشید