فیلم و سریال

کافه کالا – بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)

کافه کالا – بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)
2 minutes
کافه کالا - بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/69fe867ae346fbe3a176bd89ec355a678d80b42f_1621421461.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_350,w_350/quality,q_60

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ
تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ
۱۲ ۱۲,۰۰۰,۰۰۰
۹٪
۱۰,۸۹۰,۰۰۰ تومان
۱۰.۸۹میلیون تومان
کافه کالا - بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/7e68ef12c57aa311bc3761de3fed9081b379bd37_1605619774.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_350,w_350/quality,q_60

تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ

تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ
تلوزیون ال ای دی هوشمند اسنوا مدل SSD-50SA620U سایز 50 اینچ
۱۱,۴۰۰,۰۰۰ تومان
۱۱.۴۰میلیون تومان
کافه کالا - بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/0e7e1c48e3c744bdfe5149ed0ecacbff588676c0_1607944370.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_350,w_350/quality,q_60

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ

تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ
تلویزیون ال ای دی هوشمند ایکس ویژن مدل 43XT745 سایز 43 اینچ
۷.۹ ۷,۹۰۰,۰۰۰
۶٪
۷,۴۵۰,۰۰۰ تومان
۷.۴۵میلیون تومان
کافه کالا - بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/9de4f852614065e9bdf90a0232b17c4b0e6272d5_1626525602.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_350,w_350/quality,q_60

تلویزیون کیو ال ای دی هوشمند تی سی ال مدل 55C715 سایز 55 اینچ

تلویزیون کیو ال ای دی هوشمند تی سی ال مدل 55C715 سایز 55 اینچ
تلویزیون کیو ال ای دی هوشمند تی سی ال مدل 55C715 سایز 55 اینچ
۲۳.۹ ۲۳,۹۰۰,۰۰۰
۲٪
۲۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان
۲۳.۵۰میلیون تومان

با پیشرفت صنعت تلویزیون در سال‌های اخیر، شاهد سریال‌های جذاب و متنوعی بوده‌ایم. از جذاب‌ترین پدیده‌های دوران طلایی تلویزیون مینی سریال های جذاب هستند. در این مطلب بهترین مینی سریال ها را بررسی می‌کنیم.

مینی سریال‌ها راهی موثر و هوشمندانه برای روایت داستان‌های غنی و گسترده هستند. این آثار عمدتا در طول چند هفته و در قالب سه الی 10 قسمت پخش می‌شوند. مینی سریال‌ها انتخابی عالی برای روایت داستان‌هایی هستند که محتوایی فراتر از یک فیلم سینمایی دارند، اما مناسب پخش برای مدت طولانی نیستند. محبوبیت مینی سریال های برتر در قرن بیست‌ویکم سبب شده تا توجه فراوانی به این دسته از آثار شده و در فصل جوایز شاخه‌هایی مخصوص به آن‌ها طراحی شوند. در این مطلب سعی می‌کنیم تا به بهترین مینی سریال ها در جهان بپردازیم. با معرفی مینی سریال های برتر همراه ما باشید.

بهترین مینی سریال ها

بهترین مینی سریال ها در جهان

در این فهرست سعی کرده‌ایم تا تنها مینی سریال های برتر داستانی را لحاظ کنیم. با ما در معرفی پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی همراه باشید.

1. مینی سریال Band of Brothers (جوخه برادران)

مینی سریال های برتر

 • سال ساخت: 2001
 • امتیاز IMDb: نمره 9.4
 • تعداد قسمت‌ها: 10
 • بازیگران: دیمین لوئیس، ران لیوینگستون، دانی والبرگ و…

مینی سریال Band of Brothers از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی و اثری جنگی براساس کتاب مشهور استفن امبروز است. داستان این مینی سریال خوب روایت‌گر اتفاقات تاریخی جوخه ایزی، یکی از واحدهای زمینی نیروی هوایی آمریکا است. ماجراهای سریال از دوره‌های تمرینی اعضای این جوخه آغاز شده و تمامی اتفاقات رخ داده برای آن‌ها تا انتهای جنگ جهانی دوم را دربرمی‌گیرد. جالب است بدانید که امبروز در نگارش کتاب خود از سخنان سربازان واقعی عضو این جوخه بهره برده است.

این مینی سریال از بهترین مینی سریال های خارجی، به تهیه‌کنندگی استیون اسپیلبرگ و تام هنکس در سال 2001 و طی 10 قسمت از شبکه HBO پخش شد. Band of Brothers موفق به کسب جوایز متعددی در مراسم گلدن گلوب و امی شد. بسیاری از بازیگران این سریال پس از حضور در آن به شهرت فراوانی رسیدند. دیمین لوییس، تام هاردی، مایکل فسبندر و کالین هنکس تنها تعدادی از بازیگران مستعدی هستند که در این مینی سریال برتر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

2. مینی سریال خارجی Chernobyl

پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز IMDb: نمره 9.4
 • تعداد قسمت‌ها: 5
 • بازیگران: جرد هریس، استلان اسکاشگورد، پال ریتر و…

یکی از بزرگ‌ترین فجایای تاریخ بشریت فروپاشی نیروگاه اتمی چرنوبیل است. این رخداد مهیب به عنوان سوژه کتاب‌ها، فیلم‌ها، بازی‌ها و سریال‌های فراوانی مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از خوش‌ساخت‌ترین آثاری که به فاجعه چرنوبیل پرداخته مینی سریال Chernobyl از بهترین مینی سریال های تاریخ است. این اثر در قالب 5 قسمت از شبکه HBO پخش شد. خالق این مینی سریال کریگ مزین و وظیفه کارگردانی تمامی قسمت‌های آن بر عهده یوهان رنک بود. این اثر با استقبال قابل توجه مخاطبان و منتقدان روبرو گشت و بار دیگر توجهات را معطوف به این فاجعه و تبعات آن کرد. چرنوبیل در مراسم امی 19 نامزدی به دست آورد و توانست در شاخه‌های بهترین مینی سریال، بهترین کارگردانی و بهترین نویسندگی برنده شود.

داستان مینی سریال چرنوبیل از بهترین مینی سریال های تاریخ، از چندین زاویه مختلف به روایت اتفاقات افتاده در جریان این فاجعه می‌پردازد. نویسندگان این اثر شجاعانه جزیی‌ترین ابعاد فروپاشی نیروگاه اتمی چرنوبیل را بررسی کرده و اوج حماقت و غرور انسان‌ها را نشان می‌دهند. عرضه این مینی سریال واکنش نسبتا تند مقامات کشور روسیه را به دنبال داشت. آن‌ها عقیده داشتند که نویسندگان این اثر یک طرفه به ماجرا پرداخته و حقیقت را تحریف کرده‌اند. در هر صورت چرنوبیل یکی از مهم‌ترین و بهترین مینی سریال‌ های جهان و مشاهده آن از واجبات است. برای آشنایی بیشتر و دانلود مینی سریال خارجی چرنوبیل به این مطلب مراجعه کنید.

3. مینی سریال True Detective (فصل اول)

بهترین مینی سریال های تاریخ

 • سال ساخت: 2014
 • امتیاز IMDb: نمره 8.9
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: متیو مک کانهی، وودی هرلسون، میشل موناهن و…

نخستین فصل از سریال True Detective در سال 2014 در قالب هشت قسمت از شبکه HBO پخش شد. داستان این سریال توسط نیک پیزالتو نوشته شده است و راویت‌گر مجموعه‌ای از قتل‌های اسرارآمیز است. فصل اول True Detective داستان خود را در سه دوره زمانی متفاوت روایت کرده و به مسائل مهمی می‌پردازد.

این اثر بدون شک یکی از بهترین مینی سریال های جهان است. بسیاری از مخاطبان و منتقدان داستان غیرخطی و پیچیده، هنرنمایی بی‌نقص بازیگران، موسیقی مجذوب‌کننده و کارگردانی کری جوجی فوکاناگا را از برجسته‌ترین نقاط قوت آن می‌دانند. این مینی سریال جنایی از درون‌مایه جنایی خود برای پرداخت شخصیت‌ها بهره می‌برد؛ تکنیکی متفاوت و خلاقانه که منجر به خلق شخصیت‌های به یادماندنی شده است. جالب است بدانید که پیزالتو در ابتدا قصد داشت این داستان را به صورت رمان به رشته تحریر درآورد. فصل نخست True Detective توانست در فصل جوایز نیز موفقیت خوبی به دست آورد؛ موفقیتی که فصل‌های بعدی در رسیدن به آن ناکام ماندند.

4. مینی سریال Fargo

در ویدیوی بالا می‌توانید «سکانسی از سریال فارگو با زیرنویس فارسی» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 2014 تا کنون
 • امتیاز IMDb: نمره 8.9
 • بازیگران: بیلی باب تورنتون، کیریستن دانست، ایوان مک گرگور، کریس راک و…

انتخاب یکی از فصل‌های سریال فارگو به عنوان یکی از مینی سریال های برتر امری دشوار است. هر کدام از فصل‌های این سریال ساختار، جذابیت‌ها و شایستگی‌های مخصوص به خود را داشته و می‌توانند به عنوان بهترین مینی سریال های جهان انتخاب شوند. فارگو اثری ساخته نوآه هاولی، یکی از مستعدترین نویسندگان کنونی است. این عنوان از مینی سریال های برتر جهان با الهام از فیلم مشهور برادران کوئن به همین نام ساخته شده است.

ساختار این سریال همچون True Detective به صورت آنتولوژی است؛ به این معنی که هر کدام از فصل‌ها با بهره‌گیری از بازیگران و شخصیت‌های جدید داستان متفاوت و ظاهرا بی‌ربطی را روایت می‌کنند. با این حال در این بین هاولی به مفاهیم مشترکی چون جاه‌طلبی، حماقت و خودخواهی می‌پردازد. هر کدام از فصل‌های فارگو توانسته‌اند موفقیت هنری خوبی به دست آورده و جوایز متعددی کسب کنند. می‌توانید برای آشنایی با فصل 4 سریال فارگو که از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی محسوب می‌شود، به این مقاله مراجعه کنید.

5. مینی سریال عاشقانه Pride and Prejudice

بهترین مینی سریال های خارجی

 • سال ساخت: 1995
 • امتیاز IMDb: نمره 8.8
 • تعداد قسمت‌ها: 6
 • بازیگران: جنیفر ایلی، کالین فرث، آدرین لوکیس و…

مینی سریال غرور و تعصب اثری شش قسمتی با الهام از رمان معروف جین آستن است. این رمان که در کشور خودمان نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است، عاشقانه‌ای دردناک، شیرین و طولانی را روایت می‌کند.

بازیگران اصلی این مینی سریال خوب کالین فرث و جنیفر ایلی هستند که به ترتیب در نقش‌های آقای دارسی و الیزابت هنرنمایی می‌کنند. غرور و تعصب یکی از بهترین مینی سریال های جهان است. این اثر نخستین بار در سال 1995 از شبکه BBC1 پخش شد. این مینی سریال خوب در فصل جوایز نیز با اقبال فراوانی روبرو گشت و توانست چندین جایزه امی و بفتا را کسب کند. علاوه بر این، غرور و تعصب را می‌توان سکوی پرتاب کالین فرث دوست داشتنی به دنیای بازیگران درجه یک دانست. این مینی سریال به عنوان یکی از برترین مینی سریال های جهان و مهم‌ترین آثار تلویزیونی تاریخ بریتانیا شناخته شده و منتقدان آن را ترکیبی عالی از عناصر و مفاهیم عاشقانه، اجتماعی و سیاسی می‌دانند.

6. مینی سریال Lonesome Dove

بهترین مینی سریال های جهان

 • سال ساخت: 1989
 • امتیاز IMDb: نمره 8.7
 • تعداد قسمت‌ها: 4
 • بازیگران: رابرت دووال، تامی لی جونز، دنی گلاور و…

Lonesome Dove مینی سریالی حماسی در ژانر وسترن است. این مینی سریال برتر تنها از چهار قسمت تشکیل می‌شود. داستان Lonesome Dove با الهام از رمانی به همین نام به قلم لری مک‌مورتی نگاشته شده است. در ابتدا قرار بود فیلمی بزرگ براساس این رمان با هنرنمایی ستارگان افسانه‌ای هالیوود در آن زمان چون جان وین، جیمز استوارت و هنری فوندا ساخته شود؛ اما جان فورد به دلایلی وین را از ساخت آن منصرف کرد. در نهایت و در سال 1989 مینی سریالی چهار قسمتی براساس این رمان با بازی رابرت دووال و تامی لی جونز ساخته شد.

این مینی سریال برتر توانست با استقبال بسیار خوبی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو شده و ژانر وسترن و مفهوم مینی سریال را احیا کند. داستان Lonesome Dove ماجراهای دو رنجر تگزاسی را روایت می‌کرد. این دو پس از بازنشستگی، به صورت مشترک به اداره اصطبلی در شهر Lonesome Dove می‌پرداختند. اما همان‌طور که انتظار می‌رود همه چیز خوب پیش نرفته و با اضافه شدن خلافکاران مکزیکی و یک رنجر کهنه‌کار دیگر، همه چیز به هم می‌ریزد.

7. مینی سریال North & South

دانلود مینی سریال خارجی

 • سال ساخت: 2004
 • امتیاز IMDb: نمره 8.6
 • تعداد قسمت‌ها: 4
 • بازیگران: دنیلا دنبی-اش، ریچارد آرمیتاژ، تیم پیگات-اسمیت و…

مینی سریال شمال و جنوب اثری بریتانیایی براساس رمان مشهور الیزابت گسکل است. داستان این مینی سریال از بهترین مینی سریال های تاریخ، ماجرای مارگارت هیل، زنی اهل جنوب انگلستان را روایت می‌کند. مارگارت فرزند یک مبلغ مذهبی است. خانواده او پس از تصمیم پدر الیزابت مبنی بر بازنشستگی از روحانیت به شمال انگلستان مهاجرت می‌کنند. آن‌ها در وفق یافتن با سبک زندگی پیشرفته و صنعتی محل زندگی جدید خود به مشکل می‌خورند. مشکلات خانواده هیل پس از روبرو شدن با خانواده ثروتمند و مغرور تورنتون دوچندان می‌شود. داستان این مینی سریال برتر به مفاهیمی چون اختلاف طبقاتی، جنسیت و عواطف انسانی می‌پردازد.

این عنوان از ميني سريال هاي معروف در سال 2004 از شبکه BBC1 پخش شد. این شبکه به دلیل انتظارات پایینی که از موفقیت این سریال داشت، تبلیغ چندانی برای آن نکرد. این تصمیم منجر به نادیده گرفته شدن شمال و جنوب توسط منتقدان شد. با این حال استقبال مخاطبان از این مینی سریال مثال‌‌زدنی بود. بسیاری از صاحب نظران دلیل موفقیت این سریال را هنرنمایی بی‌نقص ریچارد آرمیتاژ و مفاهیم داستانی مهم آن می‌دانند.

8. مینی سریال The Queen’s Gambit

داستان سریال The Queen's Gambit / داستان سریال گامبی وزیر

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز IMDb: نمره 8.6
 • تعداد قسمت‌ها: 7
 • بازیگران: آنیا تیلور-جوی، بیل کمپ، موسس اینگرام و…

قطعا یکی از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی در سال‌های اخیر، مینی سریال گامبی وزیر است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته والتر تویس (Walter Tevis) ساخته شده است. این اثر در ژانر درام بلوغ است و به زندگی دختری یتیم می‌پردازد که در شطرنج یک اعجوبه محسوب می‌شود. مینی سریال The Queen’s Gambit یکی از آثار نتفلیکس در سال 2020 بود که با استقبال بی نظیر تماشاگران مواجه شد. منتقدان نیز هنرنمایی آنیا تیلور-جوی و فیلمبرداری سریال را ستودند و آن را در میان بهترین مینی سریال های تاریخ قرار دادند.

9. مینی سریال Generation Kill

در ویدیوی بالا می‌توانید «سکانسی از سریال نسل کشی با زیرنویس فارسی» را تماشا کنید.

 • سال ساخت: 2008
 • امتیاز IMDb: نمره 8.5
 • تعداد قسمت‌ها: 7
 • بازیگران: الکساندر اسکاشگورد، جیمز رانسون، لی ترگسن و…

مینی سریال Generation Kill درامی جنگی محصول شبکه HBO است. این اثر در سال 2008 و در قالب هفت قسمت منتشر شد. Generation Kill را می‌توان یکی از بهترین مینی سریال های جهان دانست که با الهام از کتاب مشهور ایوان رایت به همین نام نوشته شده است. داستان این اثر تجربیات شخصی رایت از جنگ عراق را بیان می‌کند. سازندگان این سریال دیوید سایمون افسانه‌ای، اد برنز و رایت هستند. Generation Kill از مینی سریال های برتر است و در سال انتشار خود توانست موفق به کسب سه جایزه امی شود و واکنش منتقدان نسبت به آن بسیار خوب بود. عده زیادی نوآوری و واقع‌گرایی آن در روایت داستانی جنگی را تحسین کردند.

10. مینی سریال John Adams

بهترین مینی سریال

 • سال ساخت: 2008
 • امتیاز IMDb: نمره 8.5
 • تعداد قسمت‌ها: 7
 • بازیگران: پل جیاماتی، لورا لینی، استیون دیلین و…

جان آدامز مینی سریالی آمریکایی است که داستان زندگی سیاسی یکی از تاثیرگذارترین رییس جمهوران و نقش او در پیدایش این کشور را روایت می‌کند. این اثر از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی در سال 2008 از شبکه HBO پخش شد. کارگردانی تمامی قسمت‌های این مینی سریال خوب بر عهده تام هوپر است. جان آدامز با الهام از کتابی به همین نام نوشته دیوید مک‌کالو ساخته شده است. این مینی سریال برتر منبعی عالی برای شناخت تاریخ 50 سال ابتدایی ایالات متحده است. جان آدامز با کسب چهار جایزه گلدن گلوب و 13 جایزه امی پرافتخارترین و یکی از بهترین مینی سریال های جهان است.

مینی سریال جان آدامز با استقبال گرمی از جانب منتقدان روبرو شد. آن‌ها این اثر را یکی از مینی سریالهای برتر و خوش‌ساخت‌ترین محصولات تلویزیونی توصیف می‌کردند. از برجسته‌ترین نقاط قوت این مینی سریال خوب می‌توان به هنرنمایی بازیگران آن اشاره کرد.

11. مینی سریال The Night of

پیشنهاد مینی سریال

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز IMDb: نمره 8.5
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: جان تورتورو، ریز احمد، بیل کمپ، پیمان معادی و…

مینی سریال The Night of اثری جنایی به قلم ریچارد پرایس و استیون زیلیان است. این مینی سریال از بهترین مینی سریالهای خارجی با الهام از نخستین فصل سریال Criminal Justice ساخته شده است. The Night of سال 2016 از شبکه HBO و در قالب هشت قسمت منتشر شد. منتقدان این اثر را یکی از بهترین مینی سریال‌ های جهان می‌دانند.

داستان مینی سریال The Night of حول درگیری جوانی پاکستانی-آمریکایی به نام نصیر خان در یک پرونده قتل می‌گردد. این سریال ماجراهای این جوان و تغییراتی را که سیستم قضایی ناکارآمد روی او می‌گذارد بررسی می‌کند. جان تورتورو نقش جان استون، وکیل کهنه‌کار نصیر را ایفا می‌کند. پیمان معادی نیز در نقش پدر نصیر حضور قابل توجه و فاخری در این اثر دارد. منتقدان اتمسفر درگیرکننده و شیوه روایی خلاقه این مینی سریال را از بزرگ‌ترین نقاط قوت آن خطاب می‌کردند. The Night of از مینی سریال های برتر، توانست نامزد دریافت جوایز متعددی در مراسم معتبری چون امی و گلدن گلوب شده و جایزه بهترین بازیگر مرد در یک مینی سریال را برای ریز احمد به ارمغان آورد.

12. مینی سریال Mare of Easttown

مینی سریال Mare of Easttown

 • سال ساخت: 2021
 • امتیاز IMDb: نمره 8.5
 • تعداد قسمت‌ها: 7
 • بازیگران: کیت وینسلت، جولیان نیکلسون، جین اسمارت و…

یکی از جدیدترین و بهترین مینی سریال ها، مینی سریال میر اهل ایست تاون است که برای شبکه HBO ساخته شده است. در این سریال کیت وینسلت در نقش کارآگاهی بازی می‌کند که بر روی یک پرونده قتل در شهری کوچک نزدیک فیلادلفیا کار می‌کند. منتقدان داستان، شخصیت‌ها و هنرنمایی بازیگران را ستودند. در هفتاد و سومین مراسم امی مینی سریال Mare of Easttown در 16 رشته مختلف نامزد شد؛ از جمله بهترین مینی سریال، بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر مرد مکمل و بهترین بازیگر زن مکمل.

13. مینی سریال State of Play

مینی سریال خارجی

 • سال ساخت: 2003
 • امتیاز IMDb: نمره 8.4
 • تعداد قسمت‌ها: 6
 • بازیگران: دیوید موریسی، جان سیم، کلی مکدونالد و…

«وضعیت بازی» مینی سریالی بریتانیایی به کارگردانی دیوید ییتس است. این اثر از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی در سال 2003 از شبکه BBC1 در قالب شش قسمت پخش شد. داستان این سریال روایت‌گر بررسی مرگ تحلیل‌گری سیاسی توسط گروهی از روزنامه‌نگاران است.

این مینی سریال برتر با استقبال فراوانی از جانب منتقدان و مخاطبان روبرو شد. بسیاری از آن‌ها شجاعت نویسندگان سریال در پرداختن به مسائل سیاسی و نقش آفرینی بازیگران را از نقاط قوت برجسته آن می‌دانستند. این سریال توانست موفق به کسب جوایز بفتا در شاخه‌های بهترین صدا، بهترین تدوین و بهترین بازیگر برای بیل نای شود. در سال 2009 کوین مک‌دونالد فیلمی آمریکایی با الهام از این مینی سریال ساخت که آن اثر نیز به موفقیت خوبی دست پیدا کرد.

14. مینی سریال Unbelievable

دانلود سریال Unbelievable

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز IMDb: نمره 8.4
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: تونی کولت، مریت ویور، کیتلین دیور و…

سریال باورنکردنی نیز در فهرست پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی قرار می‌گیرد که برای شبکه نتفلیکس ساخته شده است. این سریال درباره چند پرونده تجاوز در سیاتل و دنور است و بر اساس یک مقاله خبری در سال 2015 به نام An Unbelievable Story of Rape نوشته تی. کریستین میلر (T. Christian Miller) و کن آرمسترانگ (Ken Armstrong) ساخته شده است. مینی سریال Unbelievable مورد توجه منتقدان قرار گرفت و به همین دلیل از مینی سریال های برتر محسوب می‌شود.

15. مینی سریال Olive Kitteridge

معرفی مینی سریال

 • سال ساخت: 2014
 • امتیاز IMDb: نمره 8.3
 • تعداد قسمت‌ها: 4
 • بازیگران: فرانسیس مک دورمند، ریچارد جنکینز، زویی کازان و…

آلیو کیتریج مینی سریالی آمریکایی براساس رمان مشهور الیزابت استروت است. این مینی سریال از بهترین مینی سریال های تاریخ در سال 2014 و در قالب 4 قسمت از شبکه HBO پخش شد. داستان این مینی سریال خوب روایت‌گر زندگی آلیو کیتریج بوده و به مسائلی چون افسردگی، حسادت و مشکلات خانوادگی می‌پردازد.

آلیو کیتریج در زمان انتشار با واکنش مثبت مخاطبان روبرو شد. آن‌ها نویسندگی، کارگردانی، فیلم‌برداری و نقش‌آفرینی بازیگران اصلی آن را تحسین کرده و آن را یکی از بهترین مینی سریال های جهان می‌دانستند. با این حال ریتم نسبتا کند سریال باعث شد تا مخاطبان واکنش‌های متفاوت و متناقضی به آن نشان دهند. آلیو کیتریج موفق به کسب جوایز در مراسم‌های معتبری چون امی و گلدن گلوب شده است. در این مقاله از پیشنهاد مینی سریال، Olive Kitteridge نیز انتخاب خوبی است.

16. مینی سریال 11.22.63

ميني سريال هاي معروف

 • سال ساخت: 2016
 • امتیاز IMDb: نمره 8.2
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: جیمز فرانکو، کریس کوپر، سارا گدون و…

یکی دیگر از مینی سریال های برتر تریلر علمی تخیلی 11.22.63 است که بر اساس رمان 11/22/63 نوشته استیون کینگ ساخته شده است. این عنوان از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی از شبکه Hulu پخش شد و با نظرات مثبت منتقدین مواجه گشت. داستان این مینی سریال درباره یک معلم زبان انگلیسی است که شانس این را پیدا می‌کند تا در زمان سفر کند و به سال 1960 برود. او سعی دارد تا در گذشته جلوی ترور جان اف کندی را بگیرد، اما درگیر گذشته خودش می‌شود.

17. مینی سریال Sharp Objects

مینی سریال عاشقانه

 • سال ساخت: 2018
 • امتیاز IMDb: نمره 8.1
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: ایمی آدامز، پاتریشا کلارکسون، کریس مسینا و…

مینی سریال چیزهای تیز از دیگر بهترین مینی سریال های تاریخ است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته گیلین فلین (Gillian Flynn) برای شبکه HBO ساخته شده است. داستان این سریال درباره گزارشگری جوان است که به شهر محل تولدش برمی‌گردد تا روی قتل دو دختر جوان تحقیق کند. مینی سریال Sharp Objects از بهترین مینی سریال ها در جهان به دلیل عناصر تصویری، فضای تاریک، کارگردانی و هنرنمایی بازیگرانش مورد توجه منتقدان قرار گرفت. پاتریشا کلارکسون برای بازی در این سریال جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل زن را گرفت و ایمی آدامز برای جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر زن اصلی نامزد شد. همچنین در مراسم امی این اثر در 8 رشته نامزد شد.

18. مینی سریال Show Me a Hero

بهترین مینی سریال های تاریخ

 • سال ساخت: 2015
 • امتیاز IMDb: نمره 8
 • تعداد قسمت‌ها: 6
 • بازیگران: اسکار آیزاک، باب بالابان، جیم بلوشی و…

یکی از دیگر بهترین مینی سریال ها در سال‌های اخیر، مینی سریال Show Me a Hero محسوب می‌شود که اثری آمریکایی به نویسندگی دیوید سایمون و کارگردانی پل هیگیس است. این عنوان از مینی سریال های برتر در سال 2015 از شبکه HBO پخش شد. داستان Show Me a Hero، با الهام از کتابی نوشته لیزا بلکین، روایت‌گر درگیری‌های سیاسی اعضای شورای شهر ناحیه یانکز در نیویورک است.

منتقدان Show Me a Hero را یکی از بهترین مینی سریال های جهان می‌دانند. این اثر با وجود استقبال کم مخاطبان، توانست به موفقیت هنری خوبی دست پیدا کند. بسیاری پرداخت سایمون به مسائل پیچیده اجتماعی و سیاسی و شخصیت‌پردازی عالی سریال را تحسین کردند. علاوه بر این نقش‌آفرینی اسکار آیزاک به عنوان یکی از بهترین بازی‌های سال 2015 شناخته شد و توانست جایزه معتبر گلدن گلوب را برای او به ارمغان آورد.

19. مینی سریال Fosse/Verdon

مینی سریال جنایی

 • سال ساخت: 2019
 • امتیاز IMDb: نمره 7.9
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: سم راکول، میشل ویلیامز، نوربرت لئو بوتس و…

فاسی/وردون مینی سریالی محصول شبکه FX است. داستان این اثر از پرطرفدارترین مینی سریال های خارجی به روابط پیچیده کارگردان و طراح رقص هالیوود، باب فاسی و بازیگر و رقاص محبوب او، گوئن وردون می‌پردازد. وظیفه ایفای نقش‌های اصلی در این مینی سریال بر عهده سم راکول و میشل ویلیامز است. این اثر سال گذشته در طی هشت هفته پخش شد.

سریال فاسی/وردون واکنش‌های مثبتی از جانب منتقدان دریافت کرد. این اثر در مراسم امی موفق به نامزدی در 17 بخش شد. میشل ویلیامز توانست جایزه بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال را از آن خود کند. از نقاط قوت برجسته این اثر از بهترین مینی سریال های تاریخ، می‌توان به نقش‌آفرینی قدرتمند سم راکول و میشل ویلیامز، اتمسفر گیرا و موسیقی جذاب آن اشاره کرد.

20. مینی سریال Defending Jacob

دانلود جدیدترین مینی سریال های خارجی

 • سال ساخت: 2020
 • امتیاز IMDb: نمره 7.9
 • تعداد قسمت‌ها: 8
 • بازیگران: کریس ایوانز، میشل داکری، جیدن مارتل و…

عنوان بعدی در فهرست بهترین مینی سریال های تاریخ، مینی سریال درام جنایی دفاع از جیکوب محسوب می‌شود که بر اساس رمانی به همین نام نوشته ویلیام لندی (William Landay) برای شبکه Apple TV+ ساخته شده است. داستان این مینی سریال درباره خانواده‌ای است که با مشکلی بزرگ مواجه می‌شوند. پسر 14 ساله آنها به قتل یک نفر متهم می‌شود. منتقدان هنرنمایی بازیگران، دوپهلویی و بار احساسی آن را ستودند، اما نقدهایی نیز به ریتم و طولانی شدن داستان داشتند.

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تا به مهم‌ترین و بهترین مینی سریال های جهان بپردازیم. نظر شما در مورد این سریال‌ها چیست؟ آیا مینی سریال دیگری را به این فهرست اضافه می‌کنید؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

کافه کالا – بهترین مینی سریال ها در جهان ؛ از جوخه برادران تا چرنوبیل (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا