تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ 2021

پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ

 

پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ شامل 26 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش حقوق مدنی آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار بود.

وی در پانزدهم ژانویه سال ۱۹۲۹ در آتلانتای (Atlanta) ایالت جورجیا (Georgia) متولد گردید و ابتدا “میشل” و سپس “مارتین” نامگذاری شد.

 خانواده‌ی وی از طبقه متوسط اجتماع بودند که به مدت دو نسل در زمینه حقوق اجتماعی فعالیت داشتند.

 مادرش، “آلبرتا ویلیام” معلم بود و پدرش ویلیام که نزد مردم به “پدر کینگ” شهرت داشت، در سمت پیشوای روحانی کلیسای باپتیست (تعمیدی) “آتلانتا ابنزر” فعالیت داشت.

 پدربزرگ مادری‌اش نیز کشیش مشهوری بود که توانسته بود هزاران نفر را به کلیسا جذب کند.از آنجا که پدر و پدربزرگ وی هر دو از خادمان کلیسای باپتیست بودند، مارتین نیز به این امر گرایش پیدا کرد.

او بیشتر اوقات کودکی و نوجوانی خود را در کلیسا سپری می‌کرد.

 

شکل‌گیری روحیات مبارزاتی مارتین

مارتین علیرغم وضعیت غم‌انگیز عموم کودکان سیاه‌پوست، در خانواده خود از موقعیتی خاص برخوردار بود

 و تا حدودی از تجربه تبعیض نژادی ایمن بود، امّا به طور کامل اینگونه نبود؛ چرا که تجربیات شخصی اجتناب‌ناپذیری وجود داشت که منجر به نفی تعصب و تبعیض نژادی از جانب او شد و احساس او را نسبت به عدالت اجتماعی دچار تشویش کرد.

مارتین زمانی که دوران خردسالی را پشت سر گذاشته، به سن رفتن به مدرسه رسید، دریافت که زمان جداشدن از همبازی‌های سفیدپوست فرا رسیده است. با آنکه برده‌داری پس از جنگ‌های داخلی به پایان رسیده بود ولی آثار آن در تار و پود جامعه آمریکایی تنیده شده و جدایی نژادها را در مدارس، رستوران‌ها، اتوبوس‌ها و حتی شیرهای آب آشامیدنی اجتناب‌ناپذیر ساخته بود.

 در بعضی از روستا‌های جنوب، سیاهان موظف بودند که به محض دیدن سفیدپوستی که از پیاده‌رو عبور می‌کند کنار رفته راه را بگشایند!

مارتین همواره در‌ اندیشه از میان‌برداشتن بردگی و بندگی سیاهان در موطن پدری خود بود. از وضعیت اسفبار هم‌نژادانش در دهکده رنج می‌برد. تمسخر و توهین اربابان، خشم پلیس، عبور غرورآمیز مالکان و… در وجودش تنفّر‌ی پدید آورده بود که همیشه در صدد یافتن راه چاره‌ای برای این وضع بود.

او سرانجام به آتلانتا رفت. روزها کار می‌کرد و شب‌ها درس می‌خواند و با پشتکار، دوره‌ی دوم تحصیلاتش را به پایان رساند و در سال ۱۹۴۴ به دانشگاه “مورهوس” راه یافت.

در سال ۱۹۵۱ از کالج “کروزر” با رتبه اول فارغ‌التحصیل شد و تصمیم گرفت تحصیلات خود را در رشته‌ الهیات تا مقطع دکترا ادامه دهد. مارتین در سال ۱۹۵۳ در دانشگاه بوستون با دختری به نام “کورتا اسکات” آشنا شد و با او ازدواج کرد و سپس نگارش رساله‌ دکتری خود را آغاز کرد.

در سال ۱۹۵۴ با درجه دکترا از دانشگاه بوستون فارغ‌التحصیل شد و پس از آن بر خلاف میل پدرش – که آرزوی حضور مارتین در کلیسای خود را داشت – به خدمت کلیسای دکستر (Dexter) در شهر مونتگمری (Montgomery) در آمد، ولی پس از چندی درگیر مسایل سیاسی شد.

و

 

فهرست مطالب

مقدمه

شکل‌گیری روحیات مبارزاتی مارتین

مبارزه عاری از خشونت

جنبش در مونتگمری

مرامنامه

مرد سال

پایان کار مارتین

تعطیلی عمومی روز تولد مارتین

دستاورد مارتین از مبارزات عاری از خشونت

 

عنوان : زندگینامه مارتین لوتر کینگ

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 26

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه مارتین لوتر کینگ

دانلود پاورپوینت زندگینامه مارتین لوتر کینگ 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا