تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس 2021

دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس 2021

دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس 2021

پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس

 

پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس شامل 53 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان جامعه شناسی ، علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بر این اساس در هر جامعه ای دو طبقه اصلی و متعارض وجود دارد. طبقه محكوم وطبقه حاكم یا سرمایه دار، ماهیت طبقات به شیوه تولید و شیوه هم به سطح تكنولوژی در جوامع مختلف بستگی دارد.

ویژگی های طبقه از دیدگاه ماركس، در جریان تولید موقعیت همه آنها یكسان می باشد. منافع مشترك اقتصادی داشته باشند. شرایط اقتصادی مشترك داشته باشند وبه مرحله آگاهی طبقاتی رسیده باشند.

درواقع ماركس معتقد است كه پیدایش طبقات اجتماعی ، نخستین مراحل گسترش تاریخی نیروهای تولیدی آنگاه كه این نیروها در سطح نیازهای یك معشیت ساده در می گذرد همراه است. در این مرحله تقسیم كار خارج از ابعاد خانواده وسعت می گیرد. مازاد ثروت انباشته می شود ومالكیت خصوصی بر منابع اقتصادی پدید می آید.

در واقع ویژگی هایی متمایز نظریه ماركس عبارت از مفهوم طبقات اجتماعی با توجه به نظام تولیدی و فرضیه تحول اجتماعی از رهگذر مبارزه طبقاتی كه باید به نمونه تازه ای از جامعه بی طبقه منجر شود. از دیدگاه ماركس « تمام تاریخ جهان عبارت است از خودسازی انسان از طریق كار انسانی به عبارت دیگر انسان در بعد مادی و فرهنگی خود را می سازد و بازسازی می كند.

انسانها در جریان تولید اجتماعی درگیر روابط معین می شوند كه گریزناپذیر و غیرارادی است.

ماركس معتقد است كه در تمام دوره های تاریخی همواره دو گروه در مقابل هم قرارمی گیرند، گروهی صاحب وسایل تولیداند و ابزار را در اختیار دارند و گروهی كه فاقد وسایل تولیدند و فقط نیروی كار را در اختیار دارند. او این مراحل مختلف تاریخی را به كمون اولیه، دوره فئودالی، سرمایه داری و سوسیالیزم تقسیم بندی می كند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

مفهوم طبقه اجتماعی

موقعیت افراد در نظام تولیدی عامل اقتصادی

طبقه كارگر

طبقه متوسط

پایان

 

عنوان : نظریه طبقه اجتماعی ماركس

فرمت : پاورپوینت

حجم : 448 کیلوبایت

تعداد صفحات : 53

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس

 

دانلود پاورپوینت نظریه طبقه اجتماعی ماركس 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا