تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت روانشناسی نوجوانی 2021

دانلود پاورپوینت روانشناسی نوجوانی 2021

دانلود پاورپوینت روانشناسی نوجوانی 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت روانشناسی نوجوانی 2021

پاورپوینت روانشناسی نوجوانی

 

پاورپوینت روانشناسی نوجوانی شامل 36 اسلاید است و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

روانشناسی نوجوانی به عنوان حوزه‌ای از روانشناسی رشد به بررسی ویژگیهای دوران نوجوانی می‌پردازد و تغییرات آنرا از جنبه‌های مختلف جسمانی ، روانی و  اجتماعی و … مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

 

تاریخچه روانشناسی نوجوانی

در نوشته‌های پاپیروس مصری حدود 4000 سال پیش نسبت به دوره نوجوانی اظهار نگرانی شده است و نیز در قدیمیترین مطالعاتی که در زمینه نوجوانی به عمل آمده است، فلاسفه بزرگ یونان جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده‌اند، از جمله افلاطون و ارسطو. ارسطو تغییرات مربوط به دوره نوجوانی را شرح داده و تاریخ تقریبی آن را در نزد دختران و پسران یونانی در حدود چهارده سالگی تعیین کرده است. در دوارن اخیر ژان ژاک روسو در کتابهای خود از اسرار دوران رشد که آن را تولد ثانوی نامیده است بحث می‌نماید. 

مقاله‌ای که برنهایم در سال 1892 به نام مطالعه درباره بلوغ منتشر ساخت، اولین اثری است که پژوهشگران مختلف را به اکتشاف در جان بلوغ وادار کرد. 1800 پزشک به مطالعه بلوغ جنسی و تغییرات همزمان با آن توجه خاصی پیدا کردند. اما برای اولین بار استانلی هال نوجوانی را به حیطه روانشناسی نوین وارد  کرد. او توجه خود را بر خصوصیات روانی نوجوانان متمرکز کرد و اهمیت مطالعه این دوارن را یادآور شد.

نظریه‌های تحولات فرد را تکراری از تحولات نوع می‌داند و به طبع نوجوانی به علت نزدیک بودن به بالاترین مرحله تحول نوع ، مقام ممتازی می‌یابد. پژوهشهای استانلی هال که او را پدر روان شناسی نوجوانی می‌دانند با انتشار کتاب “بلوغ” در سال 1905 به اوج اهمیت خود رسید و سبب پیدایش علمی بنام هبلوژی یا علم به احوال جوانی شد.

محققین با اتکا به این علم جدید و جوان به اکتشاف در جهان ناشناخته‌ای به نام نوجوانی پرداختند و نتیجه این تلاشها منجر به این مفهوم گردید که قرن بیستم را عصر نوجوان شناسی علمی لقب داده‌اند. 

و …


فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه روانشناسی نوجوانی

نظریات مختلف در روانشناسی نوجوانی

مباحث مورد بحث در روانشناسی نوجوانی

روش پژوهش در روانشناسی نوجوانی

کاربرد یافته‌های روانشناسی نوجوانی

پایان

عنوان : روانشناسی نوجوانی

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.69  مگابایت

تعداد صفحات : 36 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت روانشناسی نوجوانی

دانلود پاورپوینت روانشناسی نوجوانی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا