تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی 2021

دانلود پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی 2021

دانلود پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی 2021

پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی

 

پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی شامل 48 اسلاید است که با پاورپوینت 2016 طراحی شده است وقابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد.  در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .


زندگی نامه

جرج الکساندر کلی  George Kelly ‏(۱۹۶۶-۱۹۰۵) از روان شناسان معروف آمریکایی است. کلی جانشین کارل راجرز در دانشگاه ایالتی اوهایو آمریکا بود. وی سال‌ها به حرفه روان شناسی بالینی پرداخت و بر پایه مشاهداتش روی افرادی که تحت روان‌درمانی قرار می‌گرفتند نظریه‌ای شخصیتی فرمول بندی نمود و آن را روان شناسی سازه‌های شخصی  نامید.

شیوه‌ای که کلی برای روان‌درمانی انتخاب کرده بود به روش درمان از طریق نقش ثابت موسوم گردید. در این روش بیمار نقشی را که درمانگر برای او انتخاب می‌کرد در طول درمان ایفا می‌نمود. فرض این بود که جایگزینی نقش جدید به جای شخصیت قدیم به رفع مشکلات بیمار می‌انجامد.

مقدمه

هر کسی یک رشته سازه های شناختی Cognitive construct را درباره محیط به وجود می آورد. ما رویدادها و روابط اجتماعی خود را طبق یک نظام یا الگو تعبیر می کنیم و سازمان می دهیم. ما بر اساس این الگو، درباره خودمان و افراد دیگر و رویدادها، پیش بینی هایی می کنیم و از این پیش بینی ها برای هدایت کردن پاسخ ها و اعمالمان استفاده می کنیم.

برای شناخت شخصیت، ابتدا باید الگوهای خودمان، یعنی نحوه ای که دنیای خود را سازمان می دهیم، بشناسیم.

رفتار گرایی افراد را صرفا به صورت پاسخ دهندگان منفعل به رویدادها در محیط شان در نظر می گیرد و روان کاوی، افراد را پاسخ دهندگان منفعل به ناهشیارشان می انگارد. از نظر کلی، افراد نوعی حرکت هستند و ما خود را پیش می رانیم. او نتیجه گرفت که افراد همانند دانشمندان عمل می کنند.

کلی معتقد بود روان شناسان با افرادی که مورد بررسی قرار می دهند تفاوتی ندارند. آنچه در مورد یکی کارساز است در مورد دیگری نیز موثر است؛ آنچه یکی را توصیف می کند دیگری را نیز توصیف می نماید. هر دو در این فکر هستند که رویدادهای زندگی خود را پیش بینی و کنترل کنند.

ما سازه های شخصی را می سازیم که سعی می کنیم به وسیله آنها رویدادهای زندگی خود را پیش بینی و کنترل کنیم. رویکرد کلی، رویکرد یک متخصص بالینی است که به سازه های هشیاری می پردازد.

روان شناسان شناختی به متغییرهای شناختی و رفتاری آشکار علاقه دارند که عمدتا آنها را در موقعیت آزمایشی، نه بالینی، بررسی می کنند. نظریه کلی در بهترین حالت، می تواند پیش درآمد روان شناسی شناختی امروزی محسوب شود .

 و …

فهرست مطالب

زندگینامه
مقدمه
نظریه سازه شخصی
روش های پیش بینی کردن رویدادهای زندگی
اصل تبعی تعبیر construction corollary
اصل تبعی فردیت individuality corollary
اصل تبعی سازمان دهی organization corollary
اصل تبعی دوگانگی dichotomy corollary
اصل تبعی انتخاب Choice corollary
اصل تبعی دامنه Range corollary

اصل تبعی تجربه experience corollary
اصل تبعی تعدیل modulation corollary
اصل تبعی چند پارگی fragmentation corollary
اصل تبعی اشتراک Commonality corollary
اصل تبعی اجتماعی بودن sociality corollary
سوال هایی درباره ماهیت انسان
ارزیابی در نظریه کلی
طرح های خود وصفی
آزمون خزانه سازه نقش
درمان با نقش مشخص
پژوهش درباره نظریه کلی
تاملاتی درباره نظریه کلی
پایان

 عنوان : نظریه سازه شخصی جورج کلی

فرمت : پاورپوینت

حجم :  1.19 مگابایت

تعداد صفحات : 48 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی

دانلود پاورپوینت نظریه سازه شخصی جورج کلی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا