تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن 2021

دانلود پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن 2021

دانلود پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن 2021

پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن

 

پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق ، علوم سیاسی ، بازرگانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

تعریف شرکت تعاونی:

قانون مذكور شركتهای تعاونی را چنین تعریف می كند، شركت تعاونی شركتی است از اشخاص حقیقی و حقوقی كه به منظور رفع نیازمندی های مشترك و بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی اعضا ازطریق خودیاری و كمك متقابل و همكاری انان موافق اصولی كه دراین قانون مطرح است تشكیل می شود. تعداد اعضای شركت تعاونی نباید از ٧ نفر كمتر باشد.

شركت های تعاونی شركتهایی هستند كه تمام یا حداقل ٥١% سرمایه به وسیله اعضا در اختیار شركت تعاونی قرار می گیرد و وزارتخانه ها، سازمان ها، شركتهای دولتی و وابسته به دولت و تحت پوشش دولت، بانكها، شهرداریها، شوراهای اسلامی كشوری، بنیاد مستضعفان و سایر نهادهای عمومی می توانند جهت اجرای بند ٢ اصل ٤٣ قانون اساسی از راه وام بدون بهره یا هر راه مشروع دیگر از قبیل مشاركت، مضاربه، مزارعه، مساقات اجاره، اجاره به شرط تملیك، شرط فروش اقساطی و صلح اقدام به كمك در تامین یا افزایش سرمایه شركتهای تعاونی نمایند بدون آنكه عضو باشند.

 با توجه به قوانین شركتهای تعاونی و اهدافی كه قانون برای آنها برشمرده و موقعیت ویژه ای كه در اقتصاد ممكلت دارند و هم چنین با توجه به ماده ٢ قانون بخش تعاونی كه مقرر می دارد: (شركت هایی كه بارعایت مقررات این قانون تشكیل و به ثبت برسند تعاونی شناخته می شوند.) می توان در تعریف شركت تعاونی گفت:

 شركت تعاونی شركتی است كه بین اشخاص حقیقی برای فعالیت در امور مربوط به تولید وتوزیع در جهت اهداف مطرح در قانون بخش تعاونی به منظور بهبود وضع اقتصادی و اجتماعی و اعضا از طریق همكاری و تشریك مساعی آنها با رعایت مقررات قانون مزبور تشكیل می شود.

 در این تعریف چند نكته مورد توجه قرار گرفته كه به اختصار به آنها اشاره می شود:

و …

 

فهرست مطالب

تعریف شرکت تعاونی
انواع شرکت تعاونی
انواع گرایش های شرکت تعاونی در ایران
اهداف تشکیل شرکت تعاونی در نظام اقتصادی ایران 
ثبت شرکت تعاونی
پایان

 

عنوان : تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن

فرمت : پاورپوینت

حجم : 348 کیلوبایت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن

دانلود پاورپوینت تعریف شرکت تعاونی و قوانین آن 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا