تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه گوگنهایم اسپانیا 2021

دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه گوگنهایم اسپانیا 2021

دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه گوگنهایم اسپانیا 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه گوگنهایم اسپانیا 2021

پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه گوگنهایم بیلبائو اسپانیا ، در حجم 71 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

 

بخشی از متن:
معماري در خدمت گردشگري:
– به نظر مي رسد ميل و رغبت عمومي در سطح جهان براي ايجاد ارتباط ميان معماري و گردشگري به سرعت در حال افزايش است و بايستي در آينده به انتظار نمونه هاي بيشتري از آثار معماري كه در راستاي تحقق اهداف صنعت گردشگري طراحي و ساخته مي شوند، نشست.
– در سالهاي اخير، موفقيت برخي آثار معماري در جذب گردشگران به شهرهاي بعضا غيرمطرح و ناشناخته، موجب توجه جهاني به نقش معماري در رونق و توسعه گردشگري شده است، به طوري كه مديران موزه ها و شهرداران سراسر جهان در تلا ش هستند تا با به خدمت گرفتن معماران مطرح و مشهور عصر حاضر، جهت طراحي آثار معماري گيرا و تماشايي، نقشه فرهنگي كره خاكي را تغيير دهند.
– بر اين اساس است كه امروزه معماري و گردشگري بيش از پيش با هم ارتباط يافته اند و اين ارتباط زمينه هاي شكل گيري گرايشي نوين در معماري را فراهم ساخته است كه منتقدان از آن با عنوان Architourism نام مي برند كه در فارسي مي توان آن را به معماري گردشگري يا معماري براي گردشگري ترجمه كرد.
– رابطه ميان معماري و گردشگري به هيچ وجه رابطه جديدي نيست و پيشينه آن به برگزاري تورهاي بزرگ اروپا در فاصله ميان قرن هاي 17 تا۱۹ برمي گردد. مسافران اين تورها كه عمدتا از اهالي ثروتمند آمريكاي شمالي و اروپا بودند، در جريان سفر به پاريس، فلورانس، رم، ونيز، لندن، آتن و ديگر پايتخت هاي بزرگ تمدن اروپايي، با هنر و معماري بزرگ اروپا آشنا مي شدند.
– اما امروزه نوع جديدي از تورهاي بزرگ در حال رواج يافتن است و مسافران به جاي توجه به كليساهاي رفيع و ساختمان هاي عمومي بزرگ از قبيل كليساي سن پيتر در رم و موزه لوور در پاريس، با بازديد از جالب توجه ترين ساختمان هاي جديد كه توسط معماران در قيد حيات طراحي شده اند، به تجليل از فرهنگ معاصر مي پردازند. بي جهت نيست كه گردشگران در سفر به انگلستان در انديشه بازديد از موزه مدرن بريتانيا هستند كه توسط نورمن فاستر طراحي شده است، نه بازديداز لندن قديم.

موزه گوگنهایم:
مکان:
بیلبائو اسپانیا
سال تاسیس:
1997-1991
معمار:
فرانک گهری
متولد کانادا،تورنتو در سال 1929
دانش آموخته دانشگاه کالیفرنیای جنوبی،لس آنجلس1949-51 و
هاروارد 1956-
و…

فهرست مطالب:
معماري در خدمت گردشگری
موزه گوگنهایم
معمار
اطلاعات کلی
سایت پلان و جانمایی در شهر
عکس هوایی از سایت
پلان و دسترسی ها
ورودیها
دیاگرام و تحلیل پلان
تحلیل نماها
نورگیری سقفی و تفکیک فضاها در مقطع
نورپردازی طبقات و سقف
مصالح
بررسی فرم
بررسی فضای داخلی

این فایل با فرمت پاورپوینت در 72 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل ورد موزه ی یهود در برلین(8 صفحه)

دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل موزه گوگنهایم اسپانیا 2021

لینک دانلود محصول

دکمه بازگشت به بالا