دکوراسیون

کافه کالا – استفاده از نیمکت‌های چوبی به عنوان میز غذاخوری (2021)

کافه کالا –                  استفاده از نیمکت‌های چوبی به عنوان میز غذاخوری       (2021)[digikala31627677938] [digikala51627677966]

وبسایت چیدانه: یکی از اتفاقاتی که در صنعت جدید دکوراسیون و طراحی داخلی افتاد، شکستن مرزها و کلیشه های قدیمی و اجازه به طراحان برای خلاقیت ها و نوآوری های بیش تر بود. تا جایی که دیگر دیدن هر چیزی در خانه های امروزی برایمان عادی و حتی خیلی جدید و هیجان انگیز شده است. بنابراین نباید از دیدن نیمکت در دکوراسیون خانه تعجب کنیم. آشپزخانه، ورودی، اتاق خواب، نشیمن از جمله فضاهایی است که از وجودش بهره مند می شوند و گاهی اوقات هم بسیار کاربردی و شیک نقشش را ایفا می کند. من امروز چند نمونه از روش های استفاده نیمکت در اتاق غذاخوری را برایتان آماده کرده ام که در ادامه به همراه تصاویر توضیح خواهم داد.

هماهنگی نیمکت با کف سازی اتاق غذاخوری

همان طور که در مقدمه اشاره کردم، موارد استفاده از نیمکت ها فقط به فضاهای بیرون و محوطه سازی محدود نمی شود و در داخل خانه ها نیز راه ورود خود را پیدا کرده است.از مهم ترین ویژگی های نیمکت در اتاق غذاخوری این است که علاوه بر کاربردی بودن، خود به تنهایی می تواند نقش یک عنصر دکوراتیو را در فضا ایفا کرده و جذابیتی خاص به آن ببخشد.

ایده : مانند تصویر بالا یکی از راه های انتخاب نیمکت برای اتاق غذاخوری شما، هماهنگ بودن آن با پارکت و کف پوش است. در این حالت یک طرح یک دست و زیبایی را به وجود می اورید که نیمکت را جزیی از فضای شما نشان خواهد داد. اگر دوست دارید این هماهنگی زیاد باشد نیمکت را به موازات پارکت ها قرار دهید، اما اگر می خواهید کمی یکدستی فضا را بشکنید، آن را عمود بر تایل های پارکت ها بگذارید.

کافه کالا –                  استفاده از نیمکت‌های چوبی به عنوان میز غذاخوری       (2021)


ویژگی نیمکت به سبک صنعتی

از دیگر ویژگی های خارق العاده نیمکت ها در دکوراسیون داخلی می توانم به هماهنگی آن ها با اکثر سبک ها اشاره کنم. همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، این میز و نیمکت غذاخوری با دیوار آجری، راه پله و کنسول کنار دیوار که همگی یاداور سبک صنعتی هستند هماهنگی کاملی را به وجود آورده است.

ایده : برای داشتن چنین سبکی در میز و نیمکت ناهار خوری، بهتر است به سراغ متریال هایی مانند انواع فلز و استیل بروید. قرار گیری چوب متناسب با فضای خانه تان می تواند کمی از صنعتی بودن آن کاسته و گرمای خوبی به فضا ببخشد.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


زیبایی نیمکت بتنی و چوبی در ناهارخوری

نیمکت های چوبی ایده های بسیار خوبی برای فضای غذاخوری شما خواهند بود. همان طور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، میز و نیمکت چوبی با سایر وسایل موجود در فضا مانند کنسول و کمد ست شده و یک فضای یکنواخت را به وجود آورده است. در این جا برای جلوگیری از یکنواختی بیش از اندازه، از بتن در کنار چوب استفاده شده که باعث می شود سختی (بتن) و سبکی (چوب) را در کنار هم داشته باشید.

ایده : برای رسیدن به چنین ویژگی هایی به تر است بدنه کلی میز و نیمکت را چوبی در نظر گرفته و قیمت رویی میز و نشیمن گاه نیمکت ها بتنی کار شوند. اصلا نگران سختی نشستن بر روی بتن نباشید زیرا به راحتی با تشک های کوچک این مشکل قابل حل خواهد بود.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


یکپارچگی نیمکت با فضای غذاخوری

گاهی افراد دوست ندارند که میز و نیمکت ناهارخوری به عنوان یک جز تک و جدا از کل فضا دیده شود، بنابراین سعی در ترکیب آن با سایر وسایل و مبلمان های موجود دارند. تصویر بالا نمونه ای از همین سلیقه را به شما نشان می دهد. یکپارچه بودن میز و نیمکت غذاخوری و هماهنگی با کل فضا شاخصه ای است که در برخورد اول با تصویر دیده می شود.

ایده : برای رسیدن به این نوع طراحی راه های گوناگونی وجود دارند. یکی استفاده از متریال هایی هماهنگ با کف سازی و یا سایر مبلمان های فضاست و دیگری ست کردن رنگ ها برای یکپارچه دیده شدن. پیشنهاد من به شما در این مورد خاص این است که میز و نیمکتتان را با یک طرح و رنگ کاملا ساده انتخاب نمایید.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


خلق سبک اسکاندیناوی با استفاده از نیمکت

همان طور که قبلا هم اشاره کردم، ویژگی منحصر به فرد نیمکت ها هماهنگی ان ها با انواع سبک های دکوراسیون است. سبک اسکاندیناوی نیز یکی از آن هاست. خطوط مستقیم، مبلمان راحت و سده، رنگ های سرد بر روی دیوارها، نیمکت ها و میزهایی با چوب های سبک … بدون شک یک محیط اسکاندیناوی کلاسیک را به وجود آورده اند.

ایده : برای داشتن چنین سبکی در فضای ناهارخوری خود، به رنگ های نسبتا سرد و نیمکت های چوبی خیلی ساده نیاز دارید. هر چقدر که مدل میز و نیمکت شما مدرن تر باشد، مانند یک وزنه تعادلی را بین فضای معاصر امرزوی و سبک اسکاندیناوی برقرار می کند.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


دکوراسیون غذاخوری متفاوت با نیمکت مدرسه

بد نیست گاهی اوقات به دوران کودکی و مدرسه بازگردیم. طراح در این نمونه نیمکت های شبیه به نیمکت مدارس را با رنگ سبز و گیاهان زیبا ترکیب کرده و یک فضای صمیمی و دوست داشتنی را به وجود آورده است.

ایده : اگر دوست دارید از این سبک در اتاق غذاخوری خود استفاده نمایید، می توانید نیمکت های بسیار ظریف با پایه های فلزی و سطح رویی چوبی را انتخاب نمایید. اما برای خارج شدن از حال و هوای سرد و بی روح مدرسه ای گیاهان را نیز به دکور خود اضافه نمایید.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


نیمکت به سبک بوهمی

گیاه سبز، دیوار سبز، روتختی گلدوزی، آباژور و صندلی های حصیری و نیمکت با طرح قدیمی. تمام عناصر سبک بوهمیان در اینجا گرد آمده اند. اگر کمی دقت کنید می توانید فضای طبیعت را در آن ببینید.

ایده : اگر علاقه دارید که کمی این سبک را وارد خانه خود کنید، باید نیمکتی از چوب خام با طرح کاملا طبیعی انتخاب نمایید.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


نیمکت شیک به سبک رستوران

حتما نمونه هایی از نیمکت های ترکیب شده با دیوار را در رستوران ها و کافی شاپ ها دیده اید. ایم مدل نیمکت و میز غذاخوری مانند یک اثر هنری معاصر، یک ظاهر بی نظیر، شیک و خاص را به فضا می بخشد. اما این را بدانید که این طرح فقط مختص رستوران ها نبوده و در خانه ها نیز کاملا کارایی دارد.

ایده : از بزرگ ترین مزایای این طرح قابل استفاده بودن در فضاهای کوچک و کنج هاست. کافی است دیوار خالی و مناسبی را برای قرار گرفتن نیمکت انتخاب کرده و میز متناسب با ابعاد فضا و نیمکت را در جلوی آن قرار دهید. این مدل را می توانید به یک نجار سفارش دهید تا دقیقا متنایب با اندازه های مورد نیاز شما ساخته شود. با قرار گرفتن دو صندلی در مقابل این نیمکت و میز، یک ترکیب ژورنالی زیبا را خلق خواهید کرد.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


ایجاد غذاخوری روستیک به کمک نیمکت

فضای این اتاق ناهار خوری با توجه به چراغ های سبد مانند، فرش ها با طرح های هندسی و وسایل چوبی آشپزخانه یادآور سبک روستیک هستند.

ایده : اگر فضای کلی شما روستیک و قدیمی نیست، باز هم می توانید میز و نیمکت چوبی مانند نمونه بالا تهیه کرده و تشتک های سنتی قدیمی بر روی آن قرار دهید. همان طور که قبلا اشاه کردم نیمکت ها می توانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو و منحصر به فرد در فضا عمل کنند و این یک فرصت عالی برای رسیدن به این هدف برای شما خواهد بود.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!


ورود طبیعت به خانه با نیمکت قدیمی

این سبک شاید یه سبک خاص بوده و مورد پسند همه قرار نگیرد. اما بیش تر به یک محیط در دل طبیعت شبیه است که با دیوار آجری و جزییات کوچک مانند کاکتوس های روی میز کامل تر می شود.

ایده : اگر دوست دارید که چنین ترکیبی در فضای غذاخوری خود داشته باشید، بهتر ایت نیمکت و میز چوبی یکدست را انتخای نمایید. هرچقدر چوب حالت قدیمی تر و طبیعی تر داشته باشد، فضای شما هم طبیعی تر جلوه خواهد کرد.

مدل نیمکت چوبی، وقتی با این ۱۰ روش اتاق غذاخوری متفاوت می شود!

[digikala61627677989] کافه کالا – استفاده از نیمکت‌های چوبی به عنوان میز غذاخوری (2021)
[digikala71627678023]
لینک مطلب
[digikala71627678059] [digikala11627678090]

دکمه بازگشت به بالا