رابطه و ازدواج

کافه کالا – آموزش جذب مردان با حرف زدن درست! (2021)

کافه کالا –                  آموزش جذب مردان با حرف زدن درست!       (2021)[digikala81627678883] [digikala81627678921]

مجله زندگی ایده آل: خودتان بهتر می‌‌دانید که زن ومرد با هم تفاوت دارند و هیچ گاه نباید توقع داشته باشید رفتار و عکس‌العمل‌های خانم‌ها و آقایان مثل هم باشد؛ البته باید گفت همین تفاوت‌ها هم هست که این دو را برای هم جذاب می‌کند. برای داشتن یک رابطه عاشقانه باید از خودتان بیرون بیایید و هوشمندانه متوجه تفاوت‌ها باشید و بیاموزید که چگونه رفتار کنید. قرار نیست همان‌گونه که با خواهرتان صحبت می‌کنید با شوهرتان نیز حرف بزنید؛ خواهر شما هم‌جنس خودتان است و در نتیجه ساختار مغزی‌‌ او شبیه شماست پس به راحتی حرکات و رفتارهایتان را درك می‌کند اما برای همسرتان بسیاری از حرف‌ها و رفتارها گنگ و مبهم است.

 وقتی مردها بهتر ارتباط برقرار می‌کنند

مردها هنگامی بهتر ارتباط برقرار میكنند كه بتوانند روی مكالمه خود با شما تمركز كنند. در واقع آنها هنگامی احساس عملكرد بهتری دارند كه از قبل حدود مكالمه را بشناسند و اطلاعات كافی را در دست داشته باشند. به این ترتیب، احساس میكنند روی هر مورد رفتاری كنترل كافی دارند.به همین دلیل نیازمندند هنگام صحبت و گفت‌وگو با شما تمركز كافی داشته باشند. آنان دوست دارند، بدانند هدف از این صحبت چیست و اینكه از آن چه میخواهید. این باعث میشود هنگامی كه با شما صحبت میكنند، بدانند چه كار میكنند.

 
کافه کالا –                  آموزش جذب مردان با حرف زدن درست!       (2021)

وقتی به همسرتان احساس عدم امنیت می‌دهید

درخواست‌های ما زن‌ها  در بسیاری موارد واضح نبوده و حتی می‌توان گفت گنگ و مبهم هم هستند. به عنوان مثال میگوییم: بیا با هم درباره خانواده​ات حرف بزنیم / علی، فكر میكنم ما باید راجع به رابطه‌مان صحبت كنیم/ بیا كمك كن، ببینم در مورد شغلم باید چه كار كنم.چنین در خواست‌هایی بسیار گنگ و مبهم هستند و حالت‌های متفاوتی را میتوان برای مفهوم آنها در نظر گرفت. این درخواست، هیچ جهت خاصی را به همسر شما ارائه نمیدهد، این حالت مردها را معذب میكند.

 
گویی كه باید حتما آنچه را كه از آنها میخواهید (و نمیدانند چیست) به شما بدهند و باید هم درك كنند خواسته واقعی شما چیست و آن را نیز برآورده كنند! در اینگونه موارد، مرد احساس میكند، روی هیچ موردی كنترل ندارد و احساس اجبار و فشار میكند اما قوانین بازی را هم نمیداند و این برایش ناامنی و عدم اطمینان به وجود میآورد؛ اما زن‌ها این مشكل را ندارند.

وقتی زن‌ها بهتر ارتباط برقرار می‌کنند

زن‌ها «فرایندمدار» هستند و باید حتما به نتیجه‌ای برسند و اصلا ناراحت نمیشوند اگر ندانند راجع به چه موضوعی میخواهند صحبت كنند یا كه هدف از صحبت چیست. 2زن میتوانند به راحتی بنشینند و بگویند: «بیا با هم حرف بزنیم». آنها از فرایند ابراز كردن خودشان لذت میبرند اما از نظر بسیاری از مردها، این فقدان ساختار، بسیار نگران‌كننده و آزاردهنده است.

مردها چطور واکنش نشان می‌‌دهند

ممكن است همسرتان علاقه‌ای به تعقیب این نوع گفت‌وگوها از خود نشان ندهد؛ ممكن است در مقابل صحبت كردن با شما، از خود مقاومت نشان دهد؛ ممكن است در تلاش برای منصرف كردن شما از ادامه مكالمه، با شما مشاجره كند؛حتی این امكان وجود دارد كه صحبت كردن با شما را مرتبا به تعویق بیندازد، البته گاهی اوقات هم ممكن است چنین فكر كند كه «حواس پرت» هستید و نمیدانید چه میخواهید بگویید و زیاد جدی به صحبت‌هایتان گوش ندهد.

مردها از شکایت متنفر هستند

کلماتی مثل «تو» و «چرا» مردها را وارد وضعیت تدافعی می‌کند. مردها طبیعتا اهل رقابت هستند بنابراین ممکن است وقتی احساس چالش کنند با شما مبارزه کنند. بهتر است شکوه‌ها را به درخواست تبدیل کنید. سعی کنید با «دوستت دارم وقتی که …» یا «خیلی خوشحال می‌شوم وقتی که …» شروع کنید . همین کار به تنهایی باعث می‌شود او به حرف شما گوش کند.

راه‌هایی برای گذشتن از بن‌بست

راه حل 1

هنگامی كه میخواهید با نامزد یا همسر خود به صحبت بنشینید، به او «خط» بدهید و بگویید میخواهید راجع به چه موضوعی با او هم‌صحبت كنید، به چه نتیجه‌ای برسید و اینكه چه انتظاری از او دارید. به عنوان نمونه:

«عزیزم، بیا امشب كمی با هم صحبت كنیم.از هفته پیش كه مادرت به دیدن ما آمد، اصلا با هم صحبت نكردیم. چرا به من نمیگی نظرت راجع به آمدن مادرت چی بود؟ بعد من هم نظرم را بهت میگم. با این كار یك‌بار دیگه كه به دیدن‌مان بیاد، میتونیم رفتار بهتری داشته باشیم.»

«علی، میخوام راجع به رابطه خودمان باهات صحبت كنم. 6 ماهه كه ما نامزد شدیم و فكر میكنم وقتش رسیده كه نكات قوت و ضعف رابطه‌مان را ارزیابی كنیم. فكر میكنم از این راه میتوانم، احساس امنیت بیشتری داشته باشم و بفهمم كه در كدام یك از زمینه‌ها نیاز به تلاش بیشتری داریم.»

«محمد، میخوام به من كمك كنی، بفهمم چطوری میتونم با رئیسم كنار بیام.این اواخر خیلی اضافه كاری كردم. یواش یواش از این كار خسته شدم. نمیدونم چطوری این موضوع را با او در میون بذارم. فكر كردم اگه نظر مرد دیگه‌ای را هم بدونم، می تونم تصمیم بهتر و عاقلانه‌تری بگیرم »

 
آموزش جذب مردان با حرف زدن درست!

راه حل 2

از شوهر خود بپرسید؛ چرا که سؤال كردن از همسرتان به مكالمه شكل داده و به او كمك میكند، تا ساختار واضحی را برای آن در ذهن خود ترسیم كند. هرچه پرسش‌های شما خصوصیتر باشد، بهتر است.

روش اشتباه: «فكر میكنم باید راجع به رابطه‌مان باهات صحبت كنم.»

در این حالت همسرتان احساس خواهد كرد میخواهید از او بازجویی كنید و سپس او را محكوم كنید.

پس می ترسد و می گوید: «چرا؟ مگه اتفاق خاصی افتاد»؟

روش درست: «فكر میكنم باید راجع به رابطه‌مون صحبت كنیم. 6 ماهه كه نامزد شدیم. فكر میكنی نقاط قوت و ضعف رابطه ما چیه؟ دوست داری رابطه‌مون به چه سمتی ادامه پیدا كنه؟»

روش اشتباه: كار چطور پیش رفت؟

نامزد یا همسرتان در مقابل این سؤال، خلاصه‌ترین پاسخ ممكن را انتخاب می كند: مانند «بد نبود»

روش درست: «عزیزم، پروژه جدیدی كه داری چطور پیش میره؟ به همون سختی كه فكر میكردی؟»

روش نادرست: «محمد، در رابطه با رئیسم به كمكت احتیاج دارم.»

روش درست: « محمد، بارئیسم مشكلی پیدا كردم(مشكل را برای او توضیح دهید). فكر میكنی باید مقابلش بایستم یا با ارشدم صحبت كنم؟ اگه توجای من بودی چه كار میكردی؟»

راه حل 3

از خط دادن به او، به عنوان روشی برای مطالبه خواسته‌های خود استفاده نكرده و رك و راست صحبت كنید. یكی از بدترین عادت‌هایی كه زن‌ها دارند، این است كه در روابط خود با مردها رك و راست نیستند. در پرده ابهام وارد گفت‌وگو شدن و امتحان كردن او، با پرسیدن نظراتش درباره مسائل دیگر، از جمله این روش‌ها هستند. زن‌ها به این دلیل اینطور صحبت میكنند زیرا نمیخواهند ریسك كرده و نظر خودشان را مستقیم بیان كنند. صحبت‌های مبهم، نامفهوم و سربسته درباره  علت ناراحتیمان، یكی دیگر از این روش‌هاست.

 
به جای آنكه رك باشیم و بگوییم از چه موردی ناراحت هستیم؛ ممکن است ده‌ها حرف دیگر بزنیم تمامی این راهكارها بسیار فریبكارانه بوده و باعث خواهد شد، مردها احساس كنند زن‌ها آنها را بازی می دهند. این موضوع بسیار آنها را عصبانی می كند. بیشتر مردها اظهار می‌کنند که از اینکه همسرشان به طور مستقیم نمی‌گوید از چه موردی ناراحت است عصبانی می‌شوند آنها می‌گویند متنفرند از اینکه خانم‌ها «به در میگویند تا دیوار بشنود»؛ آنها می‌گویند با این روش احساس احمق بودن می‌‌کنند زیرا زن‌ها آنقدر آنها را ساده می‌دانند که می‌‌توانند بازی‌شان دهند. با مرد زندگیتان رك و راست باشید. با این روش، آنها هدف از مكالمه را خواهند فهمید و با احساس امنیت بیشتری با شما صحبت خواهند كرد.

[digikala51627679057] کافه کالا – آموزش جذب مردان با حرف زدن درست! (2021)
[digikala31627678981]
لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا