تحقیق و پروژه

دانلود پاورپوینت روان شناسی عصب نگر 2021

دانلود پاورپوینت روان شناسی عصب نگر 2021

دانلود پاورپوینت روان شناسی عصب نگر 2021

لینک دانلود محصول

دانلود پاورپوینت روان شناسی عصب نگر 2021

پاورپوینت روان شناسی عصب نگر

 

پاورپوینت روان شناسی عصب نگر شامل 43 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ساده ترین تعریف روانشناسی عصب نگر عبارتست از مطالعه ارتباط بین کار مغز و رفتار. روانشناسی عصب نگر با شناخت،سنجش و درمان رفتارهایی سرو کار دارد که ارتباط مستقیمی با کار مغز دارند.سنجش عصبی-روانی یک روش غیر تهاجمی است و با هدف توصیف کارکرد مغز بر مبنای عملکرد بیمار،در آزمون های هنجاریابی شده ای که شاخص های دقیق و حساسی در مورد روابط مغز و رفتار می باشند، انجام می شود.

روان شناسی عصب نگر: مسائل مربوط به ضایعات نیمکره های مغز، محل یابی و پیشرفت ضایعات مغزی را بررسی می کند.ارزیابی عصبی – روانی اطلاعات مفیدی درباره ی تأثیر محدودیت های مغزی بیمار بر سازگاری تحصیلی،اجتماعی یا شغلی وی در اختیار روانشناس عصب نگر می گذارند. با معنا ترین راه برای سنجش شدت اختلال بیماران، سنجش دقیق رفتارشان از طریق روش های سنجش عصبی-روانی است.

تاریخ روانشناسی عصب نگر

مهم ترین پایه اولیه روانشناسی عصب نگر در قرن نوزدهم گذاشته شد، محققان دریافتند صدمه رسیدن به برخی نواحی مغزی با اختلال در برخی رفتارها رابطه دارد. در روانشناسی عصب نگر دو نظریه وجود دارد؛ مفهوم مکان یابی کارکرد و مفهوم هم توانی. مفهوم مکان یابی یعنی اینکه اندازه یک ناحیه ی معین مغز ، ظرفیت روان شناختی متناظرش را تعیین می کند. مفهوم هم توانی یعنی اینکه قشر مخ به صورت یک کلیت واحد عمل می کند، نه به صورت واحدهای مجزا . خصوصا کارکردهای عالی عقلانی توسط کل مغز صورت می گیرند و هر گونه صدمه مغزی به این کارکردهای عالی آسیب می رساند. طرفداران مکان یابی نمی توانستند بگویند چرا ضایعات قسمت های بسیار متفاوت مغز، نقص یا اختلال مشابهی ایجاد می کند و طرفداران نظریه هم توانی نیز نمی توانستند بگویند چرا بعضی از بیماران دارای ضایعات بسیار کوچک ، اشکالات رفتاری مشخص و شدیدی ‍پیدا می کنند.

 و …

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخ روانشناسی عصب نگر

ساختار و کارکرد مغز

علل آسیب مغزی

پیامد های آسیب مغزی

روش های سنجش عصبی-روانی 

مجموعه آزمون ها

متغیرهای مؤثر بر عملکرد فرد در آزمون های عصبی – روانی

مداخله و توان بخشی

پایان

 

عنوان : روان شناسی عصب نگر

فرمت : پاورپوینت

حجم : 612 کیلوبایت

تعداد صفحات : 43 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت روان شناسی عصب نگر

دانلود پاورپوینت روان شناسی عصب نگر 2021

لینک دانلود محصول

دکمه بازگشت به بالا