سلامت زنان

کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)

کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)[digikala81629584108] [digikala51629584077] [digikala21629584143] کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)

کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)

اگر عادت ماهانه شما شروع نمی‌شود اولین احساس شما ممکن است شادی باشد اگر در تلاش برای باردار شدن هستید. اما در حالی که بارداری یکی از دلایل رایج عقب افتادن قاعدگی است یک چهارم زنان در سنین باروری نامنظم یا پریود می‌شوند. از آنجایی که قاعدگی نامنظم یا نادیده گرفته می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده یک وضعیت پزشکی زمینه‌ای جدی مانند بیماری تیروئید یا عدم تعادل هورمونی دیگر باشد و بهتر است به پزشک زنان مراجعه کنید.

 

آیا پریود نشدن طبیعی است؟

زمان‌های خاصی وجود دارد که نامنظم بودن یا ظاهر نشدن قاعدگی شما غیرمعمول نیست از جمله چند سال اول پس از شروع قاعدگی، در دوران بارداری و در دوران شیردهی. همچنین با نزدیک شدن به یائسگی ممکن است در پایان سال‌های قاعدگی خود پریود نشوید.

کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)

قبل از یائسگی دچار چه مشکلاتی می‌شویم؟

میانگین سن یائسگی 51 سال است. از دو تا هشت سال قبل از آن یک زن چیزی را تجربه می‌کند که به عنوان پیش یائسگی شناخته می‌شود. در طول این مدت تغییراتی در چرخه قاعدگی اتفاق می‌افتد که غیرمعمول نیست. دوره‌های قاعدگی ممکن است بیشتر یا کمتر، کوتاه‌تر یا طولانی‌تر، سبک‌تر یا سنگین‌تر باشند. اما احتمالاً گرگرفتگی و تعریق شبانه، مشکلات خواب، خشکی واژن و نوسانات خلقی را نیز تجربه خواهید کرد. اگر در مورد علائم خود نگران هستید پزشک می‌تواند سطح هورمون شما را با آزمایش خون بررسی کند. اگرچه یک قاعدگی از دست رفته می‌تواند احساسی باشد سعی کنید تا زمانی که متوجه نشدید واقعاً چه اتفاقی می‌افتد نتیجه‌گیری نکنید. مراجعه به پزشک می‌تواند به تعیین دقیق علت کمک کند و اگر باردار نیستید عادت ماهانه بعدی خود را تطبیق دهید و همه چیز را به حالت عادی برگردانید.

 

پریود چقدر می‌تواند دیر شود؟

یک چرخه قاعدگی معمولی 28 روز طول می‌کشد اما بسته به فرد یک سیکل سالم می‌تواند 21 یا تا 35 روز باشد. قاعدگی خود را در چند ماه پیگیری کنید تا به دنبال الگو‌های چرخه و تغییرات باشید (برخی برنامه‌های گوشی هوشمند وجود دارند که ردیابی را آسان‌تر می‌کنند). این به شما کمک می‌کند تا بفهمید که یک سیکل قاعدگی عادی معمولاً برای شما چگونه به نظر می‌رسد.

کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)

زمانی که پریود دیر می‌شود چه کار باید کرد؟

اگر پریود شما بیش از یک هفته تأخیر داشته باشد و تست بارداری شما منفی باشد ممکن است بخواهید با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. پزشک شما می‌تواند آزمایش خون انجام دهد تا تأیید کند که باردار نیستید. هر زنی گهگاهی پریود نمی‌شود به خصوص اگر تحت استرس و بیماری بوده باشد. آرام باشید و خواب کافی داشته باشید.

 

منبع:

www.whattoexpect.com

[digikala91629584042] [digikala11629491898] کافه کالا | چرا دیر پریود می‌شوم؟ (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا