سلامت و تربیت کودکان

کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)

کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)[digikala11629665092] [digikala41629665062] [digikala81629584108] کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)

کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)

گاهی اوقات لازم است بعد از هر 3 ساعت به کودک خود شیر بدهید حتی اگر به نظر نمی‌رسد به آن نیازی داشته باشد:

زمانی که کودک شما برای افزایش وزن تلاش می‌کند

تولد زودرس نوزاد شما

اگر تا به حال تشخیص داده شد که نوزاد شما به زردی یا هر بیماری پزشکی دیگری مبتلا شده است، باید با پزشک اطفال خود تماس بگیرید.

نوزاد باید تا یک سالگی به سه برابر وزن تولد خود برسد.

اگر کودک شما معمولاً وزن اضافه نمی‌کند، نباید منتظر بمانید تا کودکتان بیدار شود و به او سیگنال بدهد که غذا می‌خواهد.

 

چگونه بفهمیم کودک گرسنه است؟

نوزادان شش ماه گاهی اوقات می‌توانند ۶ ساعت بدون غذا خوردن به طور مداوم بخوابند و این مدت برای نوزادان کمتر از شش ماه کوتاه‌تر است. به عنوان مثال نوزادان در 0-4 هفتگی می‌توانند به مدت 4 ساعت بدون مصرف غذا راحت بخوابند. گریه کودک شما معمولاً به شما می‌گوید که آیا گرسنه است یا خیر. در نظر گرفتن نشانه‌های گرسنگی کودک می‌تواند به شما کمک کند کودک ناراحت را آرام کنید تا بتواند غذا بخورد. برخی از این سیگنال‌ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)

  •  لب‌هایشان را میلیسند
  •  زبانشان را بیرون بیاورند
  •  دهان آن‌ها اغلب باز است
  • گویی در جستجوی سینه، ریشه زدن (حرکت سر و فک انگار به دنبال سینه می‌گردد)
  •  تحریک‌پذیری

 

آیا نوزادان برای تغذیه باید بیدار شوند؟

نه بدن او و نه شما نمی‌توانید زمان زیادی را بدون غذا بماند. بنابراین در دو هفته اول اگر نوزاد تازه متولد شده خود را بیش از چهار ساعت در هر نوبت بخوابانید باید بیدار کنید. تغذیه نوزادان آسان است و هضم خوبی دارند.

 

حداکثر زمانی که یک کودک 2 ماهه می‌تواند بدون غذا بماند چقدر است؟

در هفته‌ها یا ماه‌های اولیه کودک شما هر بار حدود دو تا چهار ساعت چرت می‌زند. این بستگی به این دارد که شما شیر می‌دهید. کودک در دو تا سه ماهگی به مدت پنج تا شش ساعت می‌خوابد.

کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)

آیا برای یک کودک 2 ماهه خوب است که تمام شب بخوابد؟

اگر نوزادی برای مدت طولانی بخوابد باید برای تغذیه بیدار شود. شما باید سه تا چهار بار در روز کودک خود را بیدار کنید تا به او غذا دهید تا زمانی که افزایش وزن خوبی نشان دهد، که معمولاً در چند هفته اول اتفاق می‌افتد.

 

آیا امکان دارد کودک 3 ماهه 12 ساعت بدون غذا بخوابد؟

در سنین 3 و 6 ماهگی برخی از نوزادان شب‌ها خیلی طولانی می‌خوابند و فقط در طول روز چرت‌های کوتاهی دارند. به عنوان مثال تعداد کمی از نوزادان 12 ساعت بدون وقفه می‌خوابند و برخی دیگر 8 ساعت را مدیریت می‌کنند و بسیاری از آن‌ها به طور منظم برای تغذیه بیدار می‌شوند.

نتیجه‌گیری:

شما باید به محض گرسنگی به یک کودک سالم و کامل غذا بدهید. مهم است که بدانید در شش ماه اول باید هر 2 تا 3 ساعت به نوزادان شیر بدهید. از آنجایی که شیردهی انحصاری با شیر مادر باید در شش ماه اول انجام شود از دادن آب به کودک خودداری کنید.

 

منبع:

www.parentalquestions.com

[digikala91629664957] [digikala81629664453] [digikala11629664397] کافه کالا | یک کودک چقدر می‌تواند بدون غذا بماند؟ (2021)

لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا