فیلم و سریال

کافه کالا – بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری ؛ سهم مافیا و گروه‌های گنگستری از سینما چقدر است؟ (2021)

کافه کالا – بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری ؛ سهم مافیا و گروه‌های گنگستری از سینما چقدر است؟ (2021)[digikala91627595082] [digikala61627677540]

ژانر فیلم های مافیایی و گانگستری یکی از محبوب‌ترین ژانرهای سینمایی است و علاقه به بهترین فیلمهای گانگستری ، سن و سال و جنسیت نمی‌شناسد. بهترین فیلم مافیایی در میان فیلم های مافیایی خارجی که تاکنون تماشا کرده‌اید، چه نام دارد؟ در این مطلب با معرفی 20 نمونه از برترین فیلم های سینمایی گانگستری با شما هستیم.

مافیا؛ کلمه‌ای آشنا برای همه ما. مافیا در اصطلاح به خانواده‌های تبهکاری گفته می‌شود که با در دست گرفتن قدرت به رهبری یک روستا، شهر و یا یک منطقه مشغول هستند. نخستین خانواده‌های مافیایی که نفوذ زیادی در سیاست و امور اجتماعی مردم داشتند، در سیسیل کار خودشان را آغاز کردند و به تدریج در سراسر دنیا گسترش یافتند. کلمه گانگستر نیز که هم اکنون در سراسر دنیا شناخته شده است، هم ردیف با کلمه مافیا به افراد و باندهای خلافکاران گفته می‌شود. از آنجایی که در همه مقاطع، جامعه و مردم با گروه‌های مافیایی و گانگستری درگیری‌های زیادی داشتند، توجه سینما و دنیای هالیوود به این موضوعات زیاد عجیب نیست.

اول از همه بیایید این ویدیو را در مورد بهترین فیلمهای گانگستری ببینیم:

از اولین فیلم های سبک گانگستری و فیلم های مافیایی در دنیای سینما ساخته شده می‌توانیم به فیلم‌های The Public Enemy (دشمن مردم) 1931، Little Caesar (سزار کوچولو) 1931 و Scarface (صورت زخمی) 1932 اشاره کنیم که تاثیر بسیار زیادی در چرخش دنیای سینما به سمت موضوعات جنایی مرتبط با گروه‌های گانگستری و مافیایی داشت. در این مطلب قصد داریم به معرفی بهترین فیلم های مافیایی دنیا و بهترین فیلمهای گانگستری دنیای سینما بپردازیم. با پلازا همراه باشید.

در جدول زیر 10 عنوان از بهترین فیلمهای گانگستری و مافیایی را معرفی کرده‌ایم.

ردیف نام فیلم سال ساخت کارگردان
1 The Godfather 1972 فرانسیس فورد کاپولا
2 The Godfather II 1974 فرانسیس فورد کاپولا
3 Pulp Fiction 1994 کوئنتین تارانتینو
4 Goodfellas 1990 مارتین اسکورسیزی
5 The Departed 2006 مارتین اسکورسیزی
6 Once Upon a Time in America 1984 سرجیو لئونه
7 Scarface 1983 برایان دی پالما
8 Reservoir Dogs 1992 کوئنتین تارانتینو
9 Heat 1995 مایکل کان
10 Casino 1995 مارتین اسکورسیزی

20 مورد از بهترین فیلم های مافیایی و فیلم های گانگستری

به نظر شما بهترین فیلم مافیایی تاریخ کدام فیلم است؟ در ادامه با معرفی برترین فیلم های سینمایی گانگستری با شما همراه می‌شویم. این فهرست شامل بهترین فیلم های مافیایی ایتالیایی و آمریکایی است که به ترتیب امتیاز آنها در IMDb مرتب شده‌اند.

فیلم مافیایی پدرخوانده – The Godfather

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1972
 • کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 97%
 • بازیگران: مارلون براندو، آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد اس. کاستلانو، رابرت دووال
همچنین بخوانید :

دون ویتو کورلئونه یکی از آشناترین نام‌ها در بین سینما دوستان است. هنگامی که بخواهیم فهرستی از معروف ترین و بهترین فیلم های مافیایی خارجی تاریخ تهیه کنیم، امکان ندارد بتوانیم دور فیلم پدرخوانده را خط بکشیم و آن را کنار بگذاریم. فیلم The Godfather ساخته سال 1972 به عقیده بسیاری یکی از برترین فیلم‌های ساخته شده در دنیای هالیوود , معروف ترین فیلم مافیایی است. این فیلم با موضوع مافیا با بازی ماندگار مارلون براندو، آل پاچینو و جیم کان بر اساس رمان پدر خوانده اثر نویسنده سرشناس ایتالیایی-آمریکایی، ماریو پوزو ساخته شده است.

داستان فیلم، که از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است، درباره یکی از بزرگترین خانواده‌های مافیای جهان به نام کورلئونه است که با نفوذ بسیار زیادشان می‌توانند خواسته‌های دوستان و آشنایانشان را تحقق ببخشند. در هنگام جشن عروسی کانی، دختر دون کورلئونه، بسیاری فرصت را مناسب می‌بینند و به خدمت دون کورلئونه می‌روند تا خواسته‌هایشان را اجابت کند. در این میان پسر خوانده او که یک خواننده است از او می‌خواهد که برای گرفتن نقشی در یک فیلم او را یاری کند. این فیلم که با بیش از 1400000 رای پس از فیلم رستگاری در شاوشنک در مقام دوم بهترین فیلم‌های تاریخ سینما سایت IMDb است، برنده 3 جایزه اسکار و نامزد دریافت 6 جایزه اسکار دیگر شد. اگر دوست دارید دانلود بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر را با این فیلم آغاز کنید، سری به این مقاله از پلازا بزنید.

فیلم مافیایی امریکایی پدرخوانده قسمت دوم – The Godfather Part II

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1974
 • کارگردان: فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن، رابرت دنیرو، لی استراسبرگ
همچنین بخوانید :

هر چند کارگردان سه‌گانه محبوب پدر خوانده، فرانسیس فورد کاپولا در مصاحبه‌ای اظهار داشت که «فقط باید فیلم اول را می‌ساختم»، هنوز که هنوز است مجادله‌ای میان سینما دوستان بر سر انتخاب بین قسمت اول و دوم پدرخوانده به عنوان بهترین قسمت در جریان است. کاپولا که در ابتدا قصد نداشت خود کارگردانی این قسمت را بر عهده گیرد، برای کارگردانی آن مارتین اسکورسیزی را پیشنهاد کرد. اما در نهایت با اصرار شرکت پارامونت و اختیارات زیادی که از این شرکت گرفت، راضی به کارگردانی این قسمت شد. این قسمت درباره پسر دون کورلئونه، مایکل است که بعد از پدر به قدرت می‌رسد.

این اثر  با بیش از 1000000 رای در جایگاه سومین فیلم برتر سایت IMDb و از بهترین فیلمهای گانگستری و مافیایی است. این فیلم یکی از فیلم های محبوب مافیایی خارجی است که توانست نامزد 9 جایزه اسکار شود. همچنین آل پاچینو برای بازی در نقش مایکل کورلئونه برنده جایزه بفتا بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و به این ترتیب این عنوان در فهرست پیشنهادی ما برای بهترین فیلم های مافیایی جای می‌گیرد.

فیلم گانگستری داستان عامه‌پسند – Pulp Fiction

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1994
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.9/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 92%
 • بازیگران: جان تراولتا، ساموئل ال جکسون، اوما تورمن، هاروی کیتل

فیلم داستان عامه پسند یکی از جالب‌ترین و بهترین فیلم های گانگستری تاریخ سینما است که با ساختاری نسبتا پیچیده مخاطبان را درگیر خود می‌کند. این فیلم که در سال 1994 اکران شد، داستانی است غیرخطی و شامل سه بخش اصلی است که پیکره اصلی داستان را شکل می‌دهند. ماجرای فیلم Pulp Fiction، از بهترین فیلمهای گانگستری ، درباره گانگسترهای شرور، بازیکن بوکس و سارقان مسلحی است که اتفاقات فیلم را رقم می‌زنند.

فیلم پالپ فیکشن با حضور ستاره‌هایی همچون جان تراولتا، ساموئل ال. جکسون و اوما تورمن موفق شد به سرعت دل تماشاگران را بدست آورد؛ به طوری که در گیشه بیش از 213 میلیون دلار فروش کرد و به یک موفقیت تجاری در دنیای آن روزهای هالیوود تبدیل شد. فیلم Pulp Fiction به کارگردانی کوئنتین تارانتینو نامزد دریافت 7 جایزه اسکار، 9 جایزه بفتا و 6 جایزه گلدن گلوب شد. بدین ترتیب نام این فیلم در فهرست برترین فیلم های سینمایی گانگستری تاریخ قرار می‌گیرد. شکی نیست که به هنگام دانلود بهترین فیلمهای گانگستری از این فیلم نباید غافل شد. برای آشنایی بیشتر و دانلود این فیلم محبوب مافیایی به مقاله معرفی فیلم Pulp Fiction مراجعه کنید.

فیلم مافیایی رفقای خوب – Goodfellas

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1990
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.7/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جو پشی، ری لیوتا، لورین براکو، پل سوروینو

هنگامی که صحبت از برترین فیلم های سینمایی گانگستری به میان می‌آید، اکثر ما فیلم رفقای خوب با بازی درخشان رابرت دنیرو به ذهنمان خطور می‌کند. این فیلم درام و جنایی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی در سال 1990 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم به سرعت در بین منتقدان و دوستداران سینما به محبوبیت رسید، و با فروشی بالغ بر 46 میلیون دلار تبدیل به یکی از بهترین فیلمهای گانگستری شد. فیلم رفقای خوب که بر اساس کتابی به نام وایزمن اثر نیکولاس پیلگی ساخته شده است، با نقدهای مثبت زیادی روبه‌رو شد.

همچنین بخوانید :

داستان فیلم Goodfellas درباره پسری است به نام هنری هیل که از کودکی آرزو داشت به یک گانگستر تبدیل شود تا اینکه بالاخره به کمک دوستانش، جیمی و تامی موفق می‌شود به یک گروه تبهکار که در نزدیکی محله‌شان است وارد شود. این فیلم یکی از بهترین فیلم های گانگستری بر اساس واقعیت و در واقع ماجرای زندگی واقعی هنری هیل، گانگستر و خبررسان اف‌بی‌آی است. فیلم رفقای خوب در مجموع توانست نامزد دریافت 6 جایزه اسکار، 5 جایزه گلدن گلوب و 7 جایزه بفتا شود. از طریق مقاله معرفی فیلم Goodfellas می‌توانید برای دانلود فیلم مافیایی رفقای خوب اقدام کنید.

فیلم رفتگان – The Departed

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 2006
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.5/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 90%
 • بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، مت دیمون، جک نیکلسون، مارک والبرگ، ورا فارمیگا
همچنین بخوانید :

فهرست بهترین فیلمهای گانگستری را با فیلم دیگری از اسکورسیزی ادامه می‌دهیم. فیلم رفتگان به کارگردانی مارتین اسکورسیزی یکی از موفق‌ترین و بهترین فیلم های باند خلافکاری تاریخ سینما است که توانست نظر مثبت اکثر منتقدان را به خود جلب کند؛ بطوریکه سایت متاکریتیک با بررسی 93 نقد به این فیلم نمره 85 از 100 را اعطا کرد. فیلم The Departed با بازی لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون و جک نیکلسون، بازسازی است از فیلم هنگ کنگی Infernal Affairs (امور دوزخی).

داستان فیلم، که از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است، درباره ماموران پلیس شهر بوستون است که به دنبال گانگسترهای شهر هستند. دو تن از این مامورین، کوئینان و دیگنام تلاش می‌کنند تا با نفوذ به بزرگترین گروه گانگسترهای شهر، آن‌ها را به دام بیندازند. این فیلم موفق به دریافت 4 جایزه اسکار شد و علاوه بر آن توانست نامزد دریافت 1 جایزه اسکار دیگر، 6 جایزه گلدن گلوب و 5 جایزه بفتا شود. فیلم The Departed در مجموع بیش از 291 میلیون دلار در گیشه سینماها فروخت و تبدیل به یکی از برترین فیلم های گنگستری تاریخ شد. اگر قصد دارید دانلود بهترین فیلم های خلافکاری را با این فیلم آغاز کنید، به مقاله معرفی فیلم رفتگان مراجعه کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

بهترین فیلم های بیوگرافی تاریخ سینما ؛ از فهرست شیندلر …

فریبا انصاری پور03 آذر 1400 20:30
کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

بهترین فیلم های سه گانه تاریخ سینما ؛ از بتمن تا ارباب …

شهریار نادرمحمد27 شهریور 1400 18:42
کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

بهترین فیلم های معمایی ، کارآگاهی و اسرار آمیز؛ از …

فاطمه ایزدپناه10 مرداد 1400 19:40
کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

بهترین موسیقی متن فیلم ؛ از پدرخوانده تا تایتانیک

فاطمه طلاوری01 تیر 1399 10:30

فیلم مافیایی روزی روزگاری در آمریکا – Once Upon a Time in America

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1984
 • کارگردان: سرجیو لئونه (Sergio Leone)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 87%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جیمز وودز، الیزابت مک‌گاورن، جو پشی، جنیفر کانلی

بیایید روراست باشیم! لیست بهترین فیلم های مافیایی تاریخ بدون فیلم روزی روزگاری در آمریکا به پشیزی نمی‌ارزد. یکی دیگر از بهترین فیلمهای گانگستری تاریخ، فیلم روزی روزگاری در آمریکا است که در سال 1984 به کارگردانی سرجو لئونه ساخته شد. این فیلم از رمانی به همین نام نوشته هری گری اقتباس شده است. داستان فیلم درباره مردی است به نام نودولس که توسط گروهی از تبهکاران تحت تعقیب است. تبهکاران همسر او را می‌کشند و دوستش را شکنجه می‌کنند تا جای او را لو دهد. در همین حین او در یک بار چینی مخفی شده است و از طریق روزنامه متوجه می‌شود که دوستان صمیمی‌اش توسط پلیس به جرم قاچاق مشروبات الکلی بازداشت شدند.

همچنین بخوانید :

این فیلم در واقع سه مقطع زمانی سال‌های کودکی، دوران جوانی و کهنسالی شخصیت اصلی فیلم را روایت می‌کند. فیلم Once Upon a Time in America نامزد دریافت 5 جایزه بفتا و 2 جایزه گلدن گلوب شد و در مجموع توانست رضایت منتقدان و تماشاگران را بدست آورد. این فیلم از بهترین فیلم های گنگستری است که تماشای آن به همه علاقمندان به این ژانر توصیه می‌شود.

فیلم گانگستری صورت زخمی – Scarface

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1983
 • کارگردان: برایان دی پالما (Brian De Palma)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 82%
 • بازیگران: آل پاچینو، میشل فایفر، استیون باوئر، مری الیزابت ماسترانتینایو، رابرت لوگیا
  همچنین بخوانید :

صورت زخمی ساخته برایان دی پالما بی‌شک از تاثیرگذارترین و بهترین فیلم های مافیای مواد مخدر است. این فیلم با بازی تحسین شده آل پاچینو در سال 1983 به روی پرده سینماها رفت و به سرعت مورد تحسین همگان قرار گرفت. داستان این فیلم درباره تونی مانتانا است که قصد دارد از کوبا به آمریکا پناهنده شود. او که در نهایت موفق به مهاجرت به آمریکا می‌شود به همراه دوست نزدیکش، مانی یکی از بزرگترین امپراطوری‌های قاچاق مواد مخدر در آمریکا را به وجود می‌آورند. فیلم Scarface در حقیقت ماجرای شکل گیری این امپراطوری توسط این دو دوست و ماجراهای هیجان‌انگیزی است که برایشان اتفاق می‌افتد.

راجر ابرت منتقد مشهور دنیای سینما در نقدی که در سال 1983 در خصوص فیلم صورت زخمی نوشت، آن را به فهرست فیلم‌های مورد علاقه‌اش اضافه کرد. در آخر باید خاطر نشان کرد که فیلم اسکارفیس نامزد دریافت 3 جایزه گلدن گلوب شده بود. در میان برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، فیلم صورت زخمی یکی از بهترین آنها به شمار می‌رود.

فیلم سگ‌های انباری – Reservoir Dogs

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1992
 • کارگردان: کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 92%
 • بازیگران: هاروی کیتل، تیم راث، کریس پن، استیو بوشمی، لارنس تیرنی

یک فیلم جنایی دیگر در فهرست بهترین فیلم های گانگستری ، فیلم سگ‌های انباری است. این فیلم به کارگردانی تارانتینو یکی از فیلم‌هایی است که درونمایه آن شامل بسیاری از نشانه‌های تارانتینو است: جنایات خشونت‌آمیز، ارجاعات به فرهنگ عام، ناسزاگویی، و روایت داستانی غیرخطی. این فیلم نه تنها یکی از بهترین فیلم های مافیایی خارجی است بلکه به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های کلاسیک مستقل و یک فیلم کالت نیز تحسین می‌شود.

داستان این فیلم مافیایی محبوب خارجی در مورد سرقت از یک جواهرفروشی است که بسیار بد پیش می‌رود. داستان روایت اتفاقات پیش و پس از دزدی را به صورت غیرخطی نشان می‌دهد.

فیلم مخمصه – Heat

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: مایکل مان (Michael Mann)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.3
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 88%
 • بازیگران: آل پاچینو، رابرت دنیرو، تام سیزمور، دیان ونورا، اشلی جود، امی برنمن

فیلم Heat یکی از بهترین فیلم های مافیایی خارجی است که نزدیک به 30 سال از ساخت آن می‌گذرد. این فیلم درام-جنایی از بهترین فیلمهای گانگستری است که از حضور بازیگران بزرگی چون رابرت دنیرو و آل پاچینو بهره برده است. فیلم مخمصه در زمستان 1995 اکران شد و چه از لحاظ تجاری چه از دید منتقدین، فیلم موفقی از آب درآمد. گرچه این فیلم سینمایی مافیایی نامزد هیچ اسکاری نشد، اما به عنوان یکی از تاثیرگزارترین فیلم‌های این سبک شناخته می‌شود که الهام‌بخش آثار بعدی بود.

این فیلم که از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است، درگیری بین یک کارآگاه و یک دزد حرفه‌ای و تاثیر آن بر زندگی کاری و شخصی این دو را نشان می‌دهد.

فیلم کازینو – Casino

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1995
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 79%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، شارون استون، جو پشی، کوین پولاک

نام برخی بازیگران در فیلم های با موضوع مافیا بیش از بقیه به چشم می‌خورد؛ از میان این بازیگران می‌توانیم به رابرت دنیرو و جو پشی اشاره کنیم. این دو بازیگر محبوب و مستعد در فیلم کازینو، از بهترین فیلمهای گانگستری نیز باهم همبازی شده‌اند. این فیلم روایتی از طمع، فریب، قدرت، پول و عشق بین دو دوست صمیمی است. در لیست فیلم های محبوب مافیایی حتما نام فیلم کازینو را قرار دهید.

فیلم تسخیرناپذیران – The Untouchables

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1987
 • کارگردان: برایان دپالما (Brian De Palma)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.9
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 83%
 • بازیگران: کوین کوستنر، چارلز مارتین اسمیت، اندی گارسیا، رابرت دنیرو، شان کانری

لیست بهترین فیلم های مافیایی تاریخ را با فیلم تسخیرناپذیران ادامه می‌دهیم. این فیلم جنایی براساس کتابی به همین نام (1957)  ساخته شده و داستان الیوت نس را دنبال می‌کند که سعی دارد با تشکیل گروهی به نام تسخیرناپذیران، آل کاپون را به پای میز محاکمه بکشاند. این فیلم از برترین فیلم های سینمایی گانگستری است که نامزد 4 جایزه اسکار شد و درنهایت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، برای شان کانری، را کسب کرد.

فیلم مافیایی مرد ایرلندی – The Irishman

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 95%
 • بازیگران: رابرت دنیرو، آل پاچینو، جو پشی، مارتین اسکورسیزی، ری رومانو
همچنین بخوانید :

در معرفی فیلم های گنگستری از فیلم‌های جدید نباید عافل شد. فیلم مرد ایرلندی با بازی ستارگان دوست داشتنی هالیوود، رابرت دنیرو، آل پاچینو و جو پشی در سال 2019 بسیار خوش درخشید و تبدیل به یکی از بهترین فیلم های خلافکاری تاریخ شد.  این فیلم نامزد دریافت 9 جایزه اسکار، 9 جایزه بفتا و 4 جایزه گلدن گلوب شد. فیلم The Irishman که در سال 2019 منتشر شد، در روز اول انتشارش بیش از 17.1 میلیون نفر آن را تماشا کردند که پس از فیلم جعبه پرنده پربیننده‌ترین فیلمی است که نتفلیکس توزیع آن را بر عهده داشته است.

داستان فیلم درباره زندگی مردی است به نام فرانک شیرن که در ابتدا یک راننده کامیون ساده است. او با وقوع اتفاقاتی با راسل بوفالینو از بزرگان مافیا ارتباط بر قرار می‌کند. او از طریق بوفالینو با فردی به نام جیمی هوفا آشنا می‌شود و برای او مشغول به کار می‌شود. این فیلم روایت جنایات و قتل‌هایی است که توسط شیرن به انجام می‌رسد تا او جایگاه ویژه‌ای در گروه‌های مافیایی آمریکا پیدا کند. سایت متاکریتیک با تحسین این فیلم امتیاز 94 از 100 را به آن اعطا کرد. از این آدرس می‌توانید فیلم The Irishman، یکی از بهترین فیلمهای گانگستری را دانلود کنید و درباره آن بیشتر بخوانید.

فیلم ترکی برای عشق و افتخار – For Love and Honor

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: اُمر وارگی (Ömer Vargi)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز:
 • بازیگران: شنر شن، کنان ایمیرزالی اوغلو، اسماعیل حاجی اوغلو، آصلی تاندوغان، راسیم اوزتکین

یکی دیگر از برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، فیلم ترکی برای عشق و افتخار است. این فیلم دارم، اکشن و جنایی با هنرمندی شنر شن در نقش علی عثمان، از برترین فیلم های مافیایی ترکی است. در فیلم می‌بینیم که علی عثمان، یک گنگستر بازنشسته، پس از سال‌ها می‌فهمد پسری به نام مراد دارد و مراد اکنون نیازمند حفاظت اوست. این فیلم، از بهترین فیلم های گانگستری ترکی، در سال 2007 منتشر و تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم آن سال شد.

فیلم بانی و کلاید  – Bonnie and Clyde

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1967
 • کارگردان: آرتور پن (Arthur Penn)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 89%
 • بازیگران: وارن بیتی، فی داناوی، مایکل جی. پولارد، جین هکمن، استل پارسونز

فیلم بانی و کلاید یکی از تاثیرگذارترین و بهترین فیلم های مافیایی سینما در طول تاریخ است. این فیلم تابوهای بسیاری را شکست و به عنوان یکی از اولین فیلم‌ها در عصر جدید هالیوود شناخته می‌شود. این فیلم مافیایی عاشقانه به بقیه کارگردانان نشان داد که می‌توانند از خشونت بیشتری در آثارشان استفاده کنند و سکانس پایانی فیلم نیز همچنان از خونین‌ترین سکانس‌ها در تاریخ سینما است.

داستان فیلم بانی و کلاید، از فیلم های گانگستری خارجی ، زمانی آغاز می‌شود که بانی پارکر، یک پیشخدمت بی‌حوصله، عاشق مجرمی به نام کلاید بارو می‌شود. این دو باهم یک سلسله جنایات خشونت‌آمیز را در سرتاسر کشور آغاز می‌کنند.

فیلم دنی براسکو – Donnie Brasco

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1997
 • کارگردان: مایک نیوول (Mike Newell)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7
 • امتیاز راتن‌تومیوز: 88%
 • بازیگران: آل پاچینو، جانی دپ، مایکل مدسن، برونو کربی، جیمز روسو

یکی دیگر از به یادماندنی‌ترین و بهترین فیلم های مافیایی خارجی ، فیلم دنی براسکو است. این فیلم براساس کتابی غیرداستانی ساخته شده و داستان آن تاحدودی ریشه در واقعیت دارد. فیلم درام-جنایی دنی براسکو، از برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، درباره یک مامور مخفی FBI است که با نام مستعار دنی براسکو و به عنوان یک دزد جواهرات، وارد یک سازمان مافیایی می‌شود.

این فیلم که از بهترین فیلمهای گانگستری محسوب می‌شود فروش خوبی در گیشه داشت و منتقدین و بینندگان نیز استقبال گرمی از این عنوان داشتند.

فیلم Eastern Promises

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 2007
 • کارگردان: دیوید کراننبرگ (David Cronenberg)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 89%
 • بازیگران: ویگو مورتنسن، نائومی واتس، ونسان کسل، آرمین مولر-اشتال
همچنین بخوانید :

فیلم قول های شرقی، یکی از برترین فیلم های سینمایی گانگستری ، فیلمی است جنایی به کارگردانی دیوید کراننبرگ و نویسندگی استیون نایت که در سال 2007 به روی پرده سینماها رفت. این فیلم از جمله فیلم های برتر گنگستری است که داستان آن در خارج آمریکا اتفاق می‌افتد. هنگامی که زنی باردار برای تهیه دارو به داروخانه می‌رود، از حال رفته و به بیمارستان منتقل می‌شود. مامایی با اصالت روسی که بچه را به دنیا آورده، تصمیم به نگهداری نوزاد پس از مرگ مادرش در اثر زایمان می‌گیرد. او با استفاده از دفتر خاطرات مادر نوزاد به رستورانی مراجعه می‌کند که صاحبش یکی از بزرگترین گانگسترهای لندن است.

این فیلم در نظر منتقدان فیلم دلپذیری جلوه کرد و سایت راتن تومیتوز با بررسی 199 نقد، 89 درصد از آن‌ها را مثبت اعلام کرد. بدین ترتیب در فهرست نام بهترین فیلم های گنگستری ، نام این فیلم نیز می‌درخشد. راجر ابرت در مورد این فیلم در روزنامه شیکاگو سان تایم نوشت:

فیلم Eastern Promises یک فیلم جنایی معمولی نیست؛ همانگونه که کارگردان آن، دیوید کراننبرگ کارگردانی معمولی نیست.

فیلم مافیایی ژاپنی جوانی یک جانور – Youth of the Beast

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1963
 • کارگردان: سیجون سوزوکی (Seijun Suzuki)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.4/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 86%
 • بازیگران: جو شیشیدو، ایچیرو کیجیما، میزاکو سوزوکی

اگر به فیلم‌های سینمای ژاپن علاقمندید و در میان برترین فیلم های مافیایی به دنبال یک فیلم ژاپنی هستید، پیشنهاد ما فیلم جوانی یک جانور است. این فیلم قدیمی از بهترین فیلم های مافیایی ژاپنی است که پس از سال‌ها هچنان تماشای آن لذتبخش است. داستان این فیلم، از برترین فیلمهای ژانر مافیایی ، با پیوستن یک مرد به یک گروه یاکوزا آغاز می‌شود؛ در ادامه با اهداف پنهانی مرد و ارتباط قتل یک پلیس با جریان آشنا می‌شویم.

فیلم مافیایی Mean Streets

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 1973
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 96%
 • بازیگران: هاروی کایتل، رابرت دنیرو، دیوید پرووال، ایمی رابینسون

لیست فیلم های گنگستری را با فیلمی از مارتین اسکورسیزی به پایان می‌بریم. فیلم خیابان‌‌های پایین شهر از بهترین فیلم های خلافکاری تاریخ سینماست که توسط مارتین اسکورسیزی، کارگردان افسانه‌ای فیلم های گانگستری در سال 1973 ساخته شد. سایت راتن تومیتوز با بررسی 97 درصد از نقدهای نوشته شده در خصوص این فیلم، آن را مثبت ارزیابی کرد. همچنین این فیلم با رای بیش از 92000 نفر، از سایت IMDb امتیاز 7.3 را دریافت کرد.

داستان فیلم درباره مرد جوانی ایتالیایی- آمریکایی است به نام چارلی که در منطقه Little Italy در شهر نیویورک زندگی می‌کند. او در تلاش است تا دوست بی‌پروایش را از دام نزول‌خورها و مافیای منطقه نجات دهد. این فیلم به همراه فیلم پدرخوانده از جمله اولین فیلم‌هایی است که توانست توجه‌ها را به سمت فیلم های مافیایی جلب کرده و نام خود را وارد فهرست فیلم های برتر گنگستری کند.

همچنین بخوانید :

فیلم مافیایی ایتالیایی خائن – The Traitor

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: مارکو بلوکیو (Marco Bellocchio)
 • امتیاز آیام‌دی‌بی: 7.1/10
 • امتیاز راتن‌ومیتوز: 85%
 • بازیگران: پیرفرانچسکو فاوینو، ماریا فرناندا کاندیدو، فابریزیو فراکان، فائوستو روسو آلسی، لوئیجی لو کاسیو

اصولا مافیا و گروه‌های گنگستری ریشه در گروه‌های ایتالیایی دارند، پس در معرفی برترین فیلم های سینمایی گانگستری و مافیایی از فیلم‌های سینمای ایتالیا نباید غافل شد. از بهترین فیلم های مافیایی جدید سینمای ایتالیا، می‌توانیم فیلم خائن را نام ببریم. این فیلم به کارگردانی مارکو بلوکیو در سال 2019 منتشر شد. داستان این فیلم مافیایی و بیوگرافی، در مورد زندگی توماسو بوسکتا، اولین رئیس مافیایی سیسیلی است که برخی او را پنتیتو می‌دانند. فیلم خائن از بهترین فیلم های مافیایی ایتالیایی است که نامزد جایزه اسکار در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان نیز شده است.

فیلم قدیسان زیاد نیوآرک – The Many Saints of Newark

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

همچنین بخوانید :
 • سال ساخت: 2021
 • کارگردان: آلن تیلور (Alan Taylor)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.3/10
 • امتیاز راتن‌تومیتوز: 71%
 • بازیگران: الساندرو نیوولا، مایکل گاندولفینی، ازای اودوم جونیور، جان برنتال، کوری استول

به معرفی یکی از فیلم های با محوریت باندهای خلافکار که در واقع پیش‌درآمدی برای یکی از محبوب‌ترین سریال‌های گنگستری است، می‌رسیم. احتمالا با سریال The Sopranos آشنا هستید. سال گذشته فیلم محبوب مافیایی خارجی قدیسان فراوان نیوآرک، منتشر شد که به نام داستان سوپرانوها نیز معروف است. داستان فیلم، از بهترین فیلم های مافیایی ۲۰۲۱ ، در دهه 1960 و 1970 و از زاویه دید گنگستری به نام دیکی مولتیسانتی و برادرزاده‌اش تونی سوپرانو روایت می‌شود.

اگر از طرفداران برترین فیلم های سینمایی گانگستری هستید، تماشای این فیلم، از فیلم های مافیایی جدید ، را به شما پیشنهاد می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دانلود این فیلم، به مقاله معرفی فیلم قدیسان زیاد نیوآرک مراجعه کنید.

سخن پایانی

در پایان باید گفت بهترین فیلمهای گانگستری و مافیایی هواداران زیادی در دنیای هالیوود دارند و هر ساله فیلم‌های خوبی در این ژانرها ساخته می‌شوند. فیلم‌هایی با موضوع جنایت و تبهکاری که گاهی اوقات شخصیت اصلی آن‌ها در عین منفور بودن، بسیار دوست‌داشتنی است. این دست از فیلم‌ها که معمولا با نقدهای خوبی نیز روبه‌رو می‌شوند، از موفق‌ترین فیلم‌های سینما هستند. فیلم های برتر گنگستری علاوه بر فروش خوب و موفقیت‌های تجاری‌شان، توسط فیلم دوستان، ماندگاترین فیلم‌های هالیوود لقب گرفته‌اند.

اسم فیلم محبوب مافیایی خارجی شما چیست؟ به نظر شما جایکدام عناوین در فهرست فیلم معروف مافیایی خالی است؟ شما بیشتر طرفدار فیلم های مافیایی عاشقانه هستید یا فیلم های مافیایی اکشن؟ در پایین همین صفحه و در قسمت نظرات، دیدگاه‌ها و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری کدام فیلم ها هستند؟

دو قسمت اول مجموعه فیلم‌های پدرخوانده، فیلم داستان عامه‌پسند و فیلم مافیایی رفقای خوب از برترین فیلم های گانگستری و مافیایی محسوب می‌شوند.

منتخب کاربران
[digikala81627677510] کافه کالا – بهترین فیلم های مافیایی و گانگستری ؛ سهم مافیا و گروه‌های گنگستری از سینما چقدر است؟ (2021)
[digikala51627677440]
لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا