فیلم و سریال

کافه کالا – بهترین سریال های لی دونگ ووک (Lee Dong-Wook) | پادشاه برومنس کی دراما (2021)

کافه کالا – بهترین سریال های لی دونگ ووک (Lee Dong-Wook) | پادشاه برومنس کی دراما (2021)[digikala91627595082] [digikala61627677540]

سریال های لی دونگ ووک را می‌شناسید؟ بهترین سریالهای لی دونگ ووک را دیده‌اید؟ با معرفی بهترین نمایشهای تلویزیونی این هنرپیشه همراه ما باشید.

لی دونگ ووک در 6 نوامبر 1981 (15 آبان 1360) در کره جنوبی به دنیا آمد. مشارکت لی دونگ ووک در صنعت نمایش کره از دو دهه پیش آغاز شد. او اولین بار در سریال تلویزیونی “کوچینگ” (1999) ظاهر شد. از آن زمان تا کنون اگر سریال های لی دونگ ووک را دنبال کرده باشید، به خوبی می‌دانید که با بازی در نقش‌های متنوع و همچنین در ژانرهای مختلف در دنیای کی‌دراما سفری شجاعانه را طی کرده است. در ادامه تعدادی از بهترین سریالهای لی دونگ ووک را معرفی می‌کنیم. پس اگر اخیرا طرفدار این بازیگر جذاب و دوست‌داشتنی شده‌اید، با بررسی نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک همراه پلازا بمانید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

1. سریال بد و دیوانه – Bad and Crazy 2021
2. افسانه روباه نه دم – Tale of the Nine Tailed 2020
3. غریبه هایی از جهنم – Strangers from Hell 2019
4. نوازش قلبت – Touch Your Heart 2019
5. زندگی – Life 2018
6. گابلین – Goblin 2016
7. آدامس بادکنکی – Bubble Gum 2015
8. مرد تیغه ای – Blade Man 2014
9. پادشاه هتل – Hotel king 2014
10. فراری از چوسان – The Fugitive of Joseon 2013
11. عشق وحشی – Wild Romance 2012
12. عطر خوش یک زن – Scent of a Woman 2011
13. دختر من – My Girl 2005

بهترین سریال های Lee Dong Wook

در ادامه نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک را به ترتیب سال انتشار برایتان معرفی می‌کنیم:

1. سریال بد و دیوانه – Bad and Crazy 2021

بهترین سریال های Lee Dong Wook

 • کارگردان: یو سون دونگ
 • سایر بازیگران: وی ها جون، هان جی یون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.2

سریال بد و دیوانه یک درام است که داستان لی دونگ ووک را به عنوان یک پلیس فاسد روایت می‌کند که زندگی او با ملاقات مردی به نام K تغییر می‌کند. این برخورد زندگی ریو سو یول (لی دونگ ووک) را تغییر می‌دهد. k با بازی (وی ها جون) چشم اندازی برای برقراری عدالت دارد. سو یول همراه با K که وسواس زیادی برای ریشه کنی مجرمان دارد، برای مبارزه با قدرتمندان فاسدی که هر جرمی را انجام می‌دهند و به دنبال تبرئه شدن هستند شروع به همکاری می‌کند. سریال Bad and Crazy جدیدترین سریال لی دونگ ووک است که پخش آن چند ماه پیش به اتمام رسید.

2. افسانه روباه نه دم – Tale of the Nine Tailed 2020

بهترین سریال سریالهای لی دونگ ووک

 • کارگردان: کانگ شین هیو
 • سایر بازیگران: جو بو آه، کیم بوم، کیم یونگ جی
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8

بدون شک سریال کره ای Tale of the Nine Tailed یکی از بهترین سریالهای لی دونگ ووک است. این درام داستان یک روباه نه دم (گومیهو) را روایت می‌کند. گومیهو زمانی نگهبان و خدای کوه‌های باکدو بود. لی یون (با بازی لی دونگ ووک) یک روباه افسانه‌ای است که در طول قرن‌ها زندگی خود را به شکل انسانی و در جستجوی تناسخ عشق اول از دست رفته خود می‌گذراند و موجودات ماوراء طبیعی را که دنیای فانی را تهدید می‌کنند، از بین می‌برد. در همین حال نام جی اه برای شبکه تلویزیونی TVC به عنوان کارگردان مستندساز کار می‌کند. او به دنبال داستان‌هایی در مورد مسائل ماوراء طبیعی است. پدر و مادر او در یک تصادف رانندگی مرموز درگیر شدند و ناپدید شدند.

او مردی را به یاد می‌آورد که او را در آن تصادف نجات داد. رانگ، برادر کوچکتر نیمه انسان لی یون، نسبت به همه مردم احساس تحقیر عمیقی دارد. او به عنوان راهی برای آزار برادرش به طور مداوم به انسان‌ها آسیب می‌رساند. و چیزی که سریال Tale of the Nine Tailed را دیدنی می‌کند برومانس زیبای بین لی دونگ ووک و کیم بوم به عنوان دو برادر است که بین دشمنی و علاقه داشتن دست و پنجه نرم می‌کنند.

همچنین بخوانید :

3. غریبه هایی از جهنم – Strangers from Hell 2019

دانلود سریال های لی دونگ ووک

 • کارگردان: لی چانگ هی
 • سایر بازیگران: ایم شیوان، لی هیون ووک، پارک جانگ هوان، لی جونگ اون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

سریال غریبه هایی از جهنم داستان یون جونگ وو (ایم شی وان) پسری 20 ساله را روایت می‌کند که پس از گذراندن دوره کارآموزی در یک شرکت، به سئول نقل مکان می‌کند. در حالی که به دنبال مکانی برای زندگی می‌گردد، استودیو Eden را می‌یابد، یک خوابگاه ارزان و رقت‌انگیز. علاوه بر این، این خوابگاه ساکنینی دارد که به عقیده بسیاری از افراد غیرعادی هستند. پس از سکونت در این خوابگاه اتفاقاتی ناخوشایند زندگی جونگ وو، این نویسنده مشتاق داستان جنایی را مختل می‌کند.

در خوابگاه جدید، او همسایه سئو مون جو (لی دونگ ووک) می‌شود. دندانپزشکی که نزدیک خوابگاه کار می‌کند و به نظر او شخصیتی نسبتا نرمال و دوستانه دارد. با این حال، مون جو یک راز بزرگ در مورد خود دارد که هیچ کس در خوابگاه از حقیقت آن خبر ندارد. اگر قصد دانلود سریال های لی دونگ ووک را دارید و به ژانر ترسناک علاقه‌مندید سریال غریبه هایی از جهنم حسابی شما را به وجد خواهد آورد.

همچنین بخوانید :

4. نوازش قلبت – Touch Your Heart 2019

سریال های عاشقانه لی دونگ ووک

 • کارگردان: پارک جون هوا
 • سایر بازیگران: یو این نا، سونگ کانگ، لی سانگ وو
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7

سریال Touch Your Heart بدون شک یکی از بهترین سریال های عاشقانه لی دونگ ووک به‌حساب می‌آید. داستان بازیگری معروف اوه یون سو (با بازی سو این نا) را روایت می‌کند که در یک رسوایی با مردی از یک خانواده ثروتمند گرفتار می‌شود. این رسوایی باعث افت شغلی او شد و بازگشت شغل برایش دشوار بود. برای اینکه بتواند دوباره به دنیای بازیگری بازگردد، یکی از راه‌هایی که باید امتحان کند، این است که در زمینه‌های دیگر کار کند. یون سو، منشی کوون جونگ‌روک (لی دونگ ووک) می‌شود و بخاطر اخلاق‌های عجیبی که دارد توجه این وکیل به ظاهر سرد و مغرور را به خود جلب می‌کند. داستان سپس به آغاز داستان عشق یون سو و جونگ روک تبدیل می‌شود. در میان سریالهای لی دونگ ووک در حقیقت سریال نوازش قلبت هدیه‌ای به طرفداران زوج دوم سریال گابلین بود. لی دونگ ووک و یو این نا قبلا در سریال گابلین با یکدیگر همبازی بودند.

همچنین بخوانید :

5. زندگی – Life 2018

سریال های لی دونگ ووک

 • کارگردان: هونگ جونگ چان
 • سایر بازیگران: وون جین آه، لی کیو هیونگ، چو سونگ وو
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6

سریال Life قصد دارد بگوید که بیمارستان دانشگاه سانگ کوک نه تنها محل خدمت به بیماران است، بلکه محلی برای سوء استفاده از قدرت است. سوء استفاده از قدرت ادامه دارد و هیچکس حتی نمی‌تواند جلوی آن‌را بگیرد. یه جین وو (لی دونگ ووک)، یک پزشک متخصص در اورژانس، باید با کو سونگ هیو (چو سونگ وو) که رئیس هیئت مدیره بیمارستان است، مبارزه کند. جین وو پزشکی ایده‌آل گرا است که تنها به درمان بیماران اهمیت می‌دهد، در حالی که سئونگ هیو به دنبال سود کردن بیمارستان است.

6. گابلین – Goblin 2016

سریال های لی دونگ ووک

 • کارگردان: لی یونگ بوک
 • سایر بازیگران: گونگ یو، کیم گو ایون، یو این نا
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6

سریال نگهبان: خدای تنها و بزرگ معروف به گابلین، داستان یک موجود نامیرا (گونگ یو) است که زمانی بزرگترین ژنرال دوران خود بوده و بخاطر یک نفرین و یا شاید تنبیه، صدها سال زندگی کرده‌است و تنها راهش برای رهایی از این زندگی جاوید پیدا کردن “عروس گابلین” است تا بتواند بمیرد. در این درام، لی دونگ ووک نقش وانگ یو را بازی می‌کند، یک عزرائیل بدبین اما بامزه. با وجود ظاهر شدن به عنوان نقش دوم، گابلین یکی از معروف ترین سریال های لی دونگ ووک است که برای نقش‌آفرینی در آن حسابی تحسین شد. رابطه‌ی این عزرائیل و گابلین یکی از به یادماندنی‌ترین روابط برومنس تاریخ کی‌دراما است و گونگ یو و لی دونگ ووک کنارهم لحظات فراموش نشدنی و زیبایی را خلق کردند که همه عاشقش هستند.

7. آدامس بادکنکی – Bubble Gum 2015

سریال های کره ای با بازی لی دونگ ووک

 • کارگردان: کیم بیونگ سو
 • سایر بازیگران: جونگ ریو وون، کیم جونگ نن، به جونگ اوک، پارک هی وون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.6

آدامس بادکنکی یکی دیگر از سریالهای لی دونگ ووک است که در پس زمینه یک بیمارستان و یک ایستگاه رادیویی، افراد با مشکلات مختلف دور هم جمع می‌شوند و شادتر می‌شوند. سریال Bubble Gum داستان پارک ری هوان (لی دونگ ووک) را روایت می‌کند که از خانواده‌ای ثروتمند است و به عنوان یک پزشک شرقی در کلینیک خود کار می‌کند. او با کیم هانگ آه (جونگ ریو وون)، بهترین دوستش از دوران کودکی بزرگ شده و اکنون به عنوان تهیه کننده رادیو کار می‌کند. هانگ آه پس از مرگ پدر و مادرش، توسط مادر ری هوان نگهداری و بزرگ شد. آن دو مانند خواهر و برادری هستند که از یکدیگر حمایت می‌کنند و یکدیگر را دوست دارند. با این حال عشق آن‌ها مانع بزرگی دارد! مادر ری هوان این رابطه را نمی‌پذیرد.

8. مرد تیغه ای – Blade Man 2014

نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک

 • کارگردان: کیم یونگ سو
 • سایر بازیگران: شین سه کیونگ، جونگ یو جیون، کیم کپ سو
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.5

سریال Blade Man یکی از متفاوت‌ترین سریال های لی دونگ ووک در زمان خودش بود. سریال مرد آهنی داستان جو هونگ بین (لی دونگ ووک) را روایت می‌کند. مردی ثروتمند با رفتاری وحشیانه که توانایی‌های ماوراء طبیعی دارد. زمانی که در حالت عصبانیت قرار می‌گیرد، می‌تواند تیغه‌هایی را از بدن خود خارج کند. او سپس با سون سه دونگ (شین سه کیونگ)، آشنا می‌شود، زنی که بعدتر عاشقش می‌شود.

جو هونگ بین، مدیر عامل یک شرکت بازی سازی، همه چیز را به‌دست آورده‌است. او توانا، ثروتمند و حتی خوش قیافه است. با این حال، این مرد کامل در یک چیز کمبود دارد. او خیلی بد خلق است. بدترین مرد روی کره زمین که گاهی به یک هیولا تبدیل می‌شود. وقتی باران می‌بارد، عصبانی می‌شود و چند تیغه از بدنش بیرون می‌زند. ناگهان روزی سه دونگ، زنی با شخصیت روشن و چانگ، پسر عشق اولش در زندگی هونگ بین ظاهر می‌شوند و ماجرای سریال Blade Man که از سریال های کره ای با بازی لی دونگ ووک در ژانر فانتزی است، عوض می‌شود.

همچنین بخوانید :

9. پادشاه هتل – Hotel king 2014

سریالهای لی دونگ ووک

 • کارگردان: کیم دائه جین
 • سایر بازیگران: لی دا هه، وانگ جی هه، لی دوک هوا، کیم هه سوک
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.1

هتل کینگ از محبوب ترین سریالهای لی دونگ ووک و داستان عشق بین مونه (لی داهه) که تنها وارث هتل سیئل است و چا جه وان (لی دونگ ووک) که مدیر هتل است را روایت می‌کند. با این حال، این داستان عاشقانه با مشکلات زیادی همراه می‌شود. اما مدیریت هتل باید سریعاً نجات داده شود و هردو باید سخت تلاش کنند تا هتل باقی‌مانده از پدرشان ورشکست نشود.

10. فراری از چوسان – The Fugitive of Joseon 2013

نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک

 • کارگردان: لی جین سو
 • سایر بازیگران: سونگ جی هیو، کیم یو بین، پارک جی یونگ
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

سریال The Fugitive of Joseon داستان زندگی چوی وون (لی دونگ ووک) در زمان پادشاهی اینجونگ، دوازدهمین پادشاه سلسله چوسون را روایت می‌کند. او یک پزشک سلطنتی بود که به دلیل مسموم کردن ولیعهد مورد تهمت قرار گرفت. او حتی برای نجات خود و دخترش از پادشاهی خارج شد و قول داد که برای پاک کردن آبروی خود به قصر بازگردد. فراری از چوسال یکی از معدود نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک در ژانر تاریخی است، پس اگر به دنبال سریال تاریخی لی دونگ ووک هستید آن‌را از دست ندهید.

همچنین بخوانید :

11. عشق وحشی – Wild Romance 2012

محبوب ترین سریال های لی دونگ ووک

 • کارگردان: کیم جین وو
 • سایر بازیگران: لی سی یانگ، کانگ دونگ هو، اوه مان سئوک
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.2

سریال Wild Romance داستان پارک مویول (لی دونگ ووک)، بازیکن حرفه‌ای تیم بیسبال رد دریمرز را روایت می‌کند که به گستاخی و خلق و خوی بد معروف است. او همچنین توسط یو یون جائه (لی سی یانگ)، محافظ زن سرسختی که از او متنفر است نیز همراهی می‌شود. یون جائه چاره‌ای جز همراهی مرد مزاحم در همه جا ندارد. علیرغم اینکه یون جائه محافظ مویول است که برای تیم سرخ بازی می‌کند، اما یکی از طرفداران پر و پا قرص تیم مرغ دریایی آبی، یعنی تیم رقیب دریمرز سرخ است. با هم بودن آنها کم کم باعث ایجاد عشق در بینشان می‌شود، حتی با نگرش‌های مخالف. تا اینکه یک روز می‌توانند همدیگر را درک کنند و به هم احترام بگذارند. این سریال در زمان پخش یکی از محبوب ترین سریال های لی دونگ ووک بود.

12. عطر خوش یک زن – Scent of a Woman 2011

سریالهای لی دونگ ووک

 • کارگردان: پارک هیونگ کی
 • سایر بازیگران: کیم سون آه، سئو هیو ریم، اوم کی جون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.9

سریال Scent of a Woman داستان لی یون جه (کیم سون آ) را روایت می‌کند که در اواسط 30 سالگی است. او همیشه وقت خود را صرف کار در شرکتی مسافرتی متعلق به کانگ چول من می‌کند. او متوجه می‌شود که به سرطان کیسه صفرا مبتلا شده و تنها شش ماه زمان برای او باقی ماند. از آنجایی که متوجه می‌شود وضعیتش رو به وخامت است، تصمیم می‌گیرد کارش را در شرکت رها کند و از تعطیلات خود در جزیره اوکیناوا ژاپن لذت ببرد. به طور تصادفی، در آن مکان او کانگ جی ووک (لی دونگ ووک) را ملاقات می‌کند که کسی نیست جز پسر رئیس سابقش. این دو نفر در حین این سفر عاشق یکدیگر می‌شوند. عطر خوش یک زن یکی از بهترین نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک است. اگر به سریال‌های عاشقانه علاقه‌مندید، و یا اگر قبلا از سریال‌های کیم سون آه اثری را تماشا کرده‌اید، برای دیدن سریال Scent of a Woman تعلل نکنید.

همچنین بخوانید :

13. دختر من – My Girl 2005

سریال های با نقش آفرینی لی دونگ ووک

 • کارگردان: جون کی سانگ
 • سایر بازیگران: لی دا هه، لی جون کی، پارک شی یون
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.9

دختر من یکی از قدیمی ترین سریال های با نقش آفرینی لی دونگ ووک است که بخاطر بازی در آن حسابی شهرت پیدا کرد. جو یو رین با پدری دائماً بدهکار، یاد گرفته است که خود را از موقعیت‌های دشوار به هر طریقی رهایی بخشد، که باعث می‌شود سول گونگ چان، وارث ثروتمند یک شرکت، او را برای جعل هویت دختر عموی گمشده‌اش استخدام کند.

جو یو رین و سول گونگ چان در مخمصه‌ای پیچیده قرار می‌گیرند که باعث می‌شود عاشق هم شوند. اما در حین ماجراهای سریال My Girl یو رین در یک مثلث عشقی با پسر عمویش، سئو جونگ وو ( لی جون کی ) و دوست دختر سابق گونگ چان یعنی کیم سای هیون (پارک شی یون) قرار می‌گیرد.

سخن آخر

با معرفی نمایشهای تلویزیونی لی دونگ ووک همراهتان بودیم. شما با کدام‌یک از سریال های لی دونگ ووک طرفدارش شدید؟ سریال های عاشقانه لی دونگ ووک مانند نوازش قلبت و عطر خوش یک زن را دوست دارید یا سریال‌های فانتزی و هیجان انگیزش را؟ بازی لی دونگ ووک در کنار گونگ یو در گابلین را بیشتر دوست داشتید یا بازی‌اش در کنار وی ها جون در سریال بد و دیوانه؟ نظرات خود را درباره سریالهای لی دونگ ووک با ما در میان بگذارید. ممنون که همراه ما بودید.

منتخب کاربران
[digikala81627677510] کافه کالا – بهترین سریال های لی دونگ ووک (Lee Dong-Wook) | پادشاه برومنس کی دراما (2021)
[digikala51627677440]
لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا