بررسی لپ تاپ

کافه کالا – آموزش نحوه غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 به صورت تصویری (2021)

کافه کالا – آموزش نحوه غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 به صورت تصویری (2021)[digikala11627595147] [digikala91628060762]

خرید مستقیم لپتاپ از آمازون و ای بی

خرید لپتاپ با تخفیف ویژه

خرید لپتاپ از کالوما

خرید لپتاپ از تکنولایف

خرید لپتاپ استوک درجه A

خرید لپتاپ از به روز کالا

یکی از ویژگی‌های بحث برانگیز ویندوز 10، روش جدیدی است که سیستم عامل در آن ناگهان شروع به آپدیت ویندوز 10 می‌کند. زمانی که سیستم عامل این تصمیم را می‌گیرد، به روزرسانی‌های تجمعی به طور خودکار نصب می‌شوند. این می‌تواند برای کاربران ویندوز 10 بسیار آزاردهنده باشد.

هنگام آپدیت ویندوز اغلب کاربران مجبور می‌شوند دستگاه خود را در یک زمان نامناسب Restart کنند. برای حل این مسئله راهی جز غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 10 وجود ندارد. زمانی که کاربران به فکر جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 می‌افتند و حتی قبل از بستن آپدیت ویندوز 10 این نکته را باید به خاطر داشته باشند که برخی از به روزرسانی‌های خودکار، به روزرسانی‌های امنیتی یا بهبودهای پایداری مهمی هستند که باید روی سیستم خود نصب کنند.

در ویدیوی زیر می‌توانید شاهد «نحوه غیر فعال سازی بروزرسانی ویندوز 10»باشید.

همچنین بخوانید :

یکی از روش‌های غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 10، ایجاد تغییرات رجیستری در سیستم عامل ویندوز برای بستن آپدیت ویندوز 10 است. اگر تصمیم دارید با این روش به روزرسانی خودکار را برای مدت زمان طولانی خاموش نگه دارید، این نکته را در خاطر داشته باشید که این یک روش خطرناک است و فقط باید توسط کاربران باتجربه انجام شود که قبل از اقدام به تغییر در رجیستری، از تنظیمات سیستم خود پشتیبان‌گیری کامل تهیه کرده باشند. اشتباهات در طی این فرآیند می‌تواند تأثیرات منفی جدی بر روی رایانه و عملکرد آن داشته باشد و به دلیل ریسک بالاتر این روش نسبت به باقی متدها، ما برای غیر فعال‌ سازی دائمی آپدیت ویندوز 10 این روش را آموزش نخواهیم داد. در ادامه جهت بستن آپدیت ویندوز 10 همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

1. جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 از طریق Windows Update Service
2. غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 10 از طریق برنامه EaseUS Tools
3. غیر فعال سازی بروزرسانی ویندوز 10 از طریق Metered Connection
4. قطع بروزرسانی ویندوز 10 از طریق Group Policy Editor

آموزش 4 روش برای غیرفعال كردن آپدیت خودکار ویندوز 10

در ادامه 4 روش برای جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10 را آموزش خواهیم داد.

1. جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 از طریق Windows Update Service

Windows Update در اصل یکی از سرویس‌های دیگر Windows است که شما توسط آن می‌توانید سرویس مذکور را فعال و یا غیرفعال کنید.

برای جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 این مراحل را دنبال کنید:

 • کلید‌های Win+R را روی کیبورد بزنید تا فرمان Run در ویندوز فعال شود. عبارت services.msc را تایپ کرده و Enter را بزنید.

حذف آپدیت ویندوز 10

 • سرویس Windows Update را از لیست Services انتخاب کنید.

لغو بروزرسانی ویندوز 10

همچنین بخوانید :
 • روی تب General کلیک کنید و Startup Type را بر روی Disabled قرار دهید و در پایان سیستم خود را Restart کنید.

تا اینجا یک روش جهت غیر فعال سازی بروزرسانی ویندوز 10 را مرور کردیم. در صورتی که تصمیم گرفتید آپدیت ویندوز 10 را دوباره فعال کنید، همان روش قبل را دنبال کنید، با این تفاوت که در قسمت Startup Type گزینه Automatic را انتخاب کنید.

2. غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 10 از طریق برنامه EaseUS Tools

روش دیگری که به شما معرفی خواهیم کرد غیرفعال كردن آپدیت ویندوز 10 با استفاده از نرم‌افزار EaseUS Tools است.

 • EaseUS Tools را به صورت رایگان دانلود کنید و آن را بر روی رایانه خود نصب کنید.
 • نرم‌افزار را اجرا کرده و به قسمت System Update Management بروید.
 • این ابزار به طور خودکار وضعیت سرویس Windows Update را تشخیص می‌دهد. اگر Windows Update در حال حاضر فعال است، برای غیرفعال کردن سرویس آپدیت ویندوز 10 بر روی گزینه Disable  کلیک کنید.

لغو بروزرسانی ویندوز 10

همچنین بخوانید :
 • اگر می‌خواهید بررسی کنید که آیا سرویس را به طور خودکار غیرفعال کرده‌اید یا خیر، مسیر زیر را چک کنید.  Start سپس Services را تایپ کنید و بر روی Services کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنید.
 • در لیست سرویس‌ها Windows Update را پیدا کرده و بعد روی آن کلیک راست کنید و سپس Properties را انتخاب کنید. در بخش Service status، فعال بودن یا آپدیت نشدن ویندوز 10 قابل مشاهده است و باید بررسی کنید که آیا سرویس متوقف شده است یا خیر.

حذف آپدیت ویندوز 10

3. غیر فعال سازی بروزرسانی ویندوز 10 از طریق Metered Connection

اگر از WiFi برای اتصال دستگاه ویندوز 10 خود به اینترنت استفاده می‌کنید، شانس استفاده از گزینه راه‌اندازی اتصال متری یا Metered Connection را دارید. در یک کانکشن اندازه‌گیری شده، پهنای باند فقط به دانلود و نصب به روزرسانی‌های اولویت‌دار تخصیص داده می‌شود. روش طبقه‌بندی و تشخیص مایکروسافت در این روش ممکن است به عنوان یک رمز و راز باقی بماند، اما با انتخاب این گزینه برای جلوگیری از آپدیت ویندوز 10، به روزرسانی‌های مربوط به درایور و ویژگی‌های نرم‌افزار که ممکن است باعث ایجاد ثبات شوند، به حداقل می‌رسند. جهت جلوگیری از بروزرسانی ویندوز 10 مراحل زیر را دنبال کنید.

 • صفحه مربوط به Windows Settings را از طریق کلید‌های Win + I باز کنید.

لغو بروزرسانی ویندوز 10

 • روی گزینه Network & Internet کلیک کنید
 • «Wi-Fi» را باز کنید و روی Manage known networks کلیک کنید.

حذف آپدیت ویندوز 10

 • Network را انتخاب کنید و در بخش Properties گزینه Set as metered connection را به On تغییر دهید.

لغو بروزرسانی ویندوز 10

توجه: بنا به دلایلی، مایکروسافت فقط در صورت استفاده از اتصال WiFi این گزینه را ارائه می‌دهد. اگر از طریق کابل اترنت و یا سایر استانداردها به اینترنت متصل شوید، نمی‌توانید جهت لغو بروزرسانی ویندوز 10 از این قابلیت استفاده کنید.

4. قطع بروزرسانی ویندوز 10 از طریق Group Policy Editor

اگر از نسخه‌های Windows 10 Education یا Pro یا Enterprise استفاده می‌کنید، می‌توانید جهت بستن آپدیت ویندوز 10 در ویرایشگر Group Policy تغییراتی ایجاد کنید. کاربران Windows 10 Home edition در مورد این روش غیرفعال نمودن آپدیت خودکار ویندوز 10 خوش‌ شانس نیستند. اگر برای حذف بروز‌رسانی‌ها این راه حل را انتخاب کنید، به روزرسانی‌های مربوط به امنیت همچنان به طور خودکار نصب می‌شوند، اما برای همه به روزرسانی‌های دیگر، به شما اطلاع داده می‌شود که آنها در دسترس هستند و می‌توانید آنها را به راحتی نصب کنید.

این روش به‌روزرسانی ویندوز در گذشته و نسخه‌های پیشین است. امروز مایکروسافت تصمیم دارد نیاز کاربران تازه کار در قسمت بروزرسانی را از بین ببرد، اما امکان جلوگیری از آپدیت ویندوز 10 را برای کاربران باتجربه‌ای که دقت و انعطاف بالایی از خود نشان می‌دهند فراهم کرده است. در اینجا به نحوه تنظیم Group Policy Editor برای غیر فعال سازی کامل آپدیت ویندوز 10 می‌پردازیم.

 • دستور Run را اجرا کنید (Win + R). gpedit.msc را تایپ کنید و Enter را بزنید تا Group policy editor باز شود.
 • از قسمت Computer Configuration گزینه Administrative Templates را انتخاب کنید.
 • سپس Windows Components و بعد از آن Windows Update را انتخاب کنید.
 • گزینه Configure Automatic Updates را در سمت راست انتخاب کنید.
 • گزینه Notify for download and auto install را انتخاب کنید و در پایان گزینه Apply و بعد Ok را بزنید.
 • عبارت Windows Update را در منوی استارت تایپ کرده و گزینه Windows Update Settings را انتخاب کنید.
 • رایانه خود را Restart کنید تا تغییرات در Group policy editor اعمال شوند
 • قسمت آپدیت‌ها را در ویندوز بررسی کنید. اگر Windows آپدیت جدیدی پیدا کند باید به شما اطلاع دهد و دیگر آپدیت‌ها نباید به طور خودکار نصب شوند.

غیر فعال سازی اتو آپدیت ویندوز 10

نتیجه گیری

بعد از به‌روزرسانی‌ سیستم عامل، درایورها و برنامه‌ها در برخی موارد شاهد رفتار غیر منتظره‌ای از سوی آن برنامه در رایانه هستیم. یک راه برای مقابله با این مشکل و محافظت از سیستم در برابر مشکلات پیش‌بینی نشده، گرفتن پشتیبان قبل از نصب به‌روزرسانی‌ها در سیستم ضروری به نظر می‌رسد. متأسفانه، هنگامی که به روزرسانی‌ها به طور خودکار بدون تایید شما نصب می‌شوند، نمی‌توانید این قدم احتیاطی را بردارید و در صورت نیاز به بازگشت به حالت قبل از به روزرسانی، ممکن است مجبور شوید نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بسیاری از به روزرسانی‌ها پس از اتمام کار نیاز به راه‌اندازی مجدد کامپیوتر دارند و هنگام دانلود نیز  قطعا از پهنای‌باند استفاده می‌کنند و کمی هم طول می‌کشد. این مسئله می‌تواند منجر به کند شدن زمان پاسخ‌دهی و Restart پیش‌بینی نشده گردد که می‌تواند باعث تلخ شدن زندگی کاری شما شود. بنابراین در واقع دلایل موجهی برای غیر فعال سازی اتو آپدیت ویندوز 10 وجود دارد. فقط این نکته را باید در نظر داشت که اگرچه به روزرسانی خودکار می‌تواند مشکل ساز باشد، اما اگر به‌روزرسانی ویندوز را به طور کامل غیر فعال کنید و تا مدت‌ زمان زیادی پس از آن فراموش کنید که آن را مجددا فعال کنید، عدم بروزرسانی ویندوز 10 و عقب ماندن سیستم از بروزرسانی‌های مهم نیز می‌تواند عواقب جدی به دنبال داشته باشد. امیدواریم در این مقاله روش‌های غیر فعال سازی آپدیت ویندوز 10 را آموخته باشید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربران
[digikala91628067732] [digikala21628067761] کافه کالا – آموزش نحوه غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 به صورت تصویری (2021)
[digikala51628067788]
لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا