بررسی بازی ها

کافه کالا – نقد و بررسی بازی MotoGP 22 | خصوصیات ویژه ترین بازی ورزشی امسال (2021)

کافه کالا – نقد و بررسی بازی MotoGP 22 | خصوصیات ویژه ترین بازی ورزشی امسال (2021)[digikala91627595082] [digikala51627597338]

با انتشار بازی MotoGP 22 شاهد ورود عرصه بازی‌های موتورسواری MotoGP به یک دوران جدید هستیم که حتی آن را می‌توان دوران طلایی بازی‌های موتورسواری نامید. در بازی موتو جی پی ۲۲ از همه نظر شاهد یک عنوان بسیار منحصر به فرد و مخصوص هستیم که برای مدت‌ها طرفداران ژانر موتورسواری را راضی خواهد کرد. با بررسی بازی MotoGP 22 همراه ما باشید.

بازی‌های MotoGP را می‌توان از معدود طلایه‌داران ژانر موتورسواری در دنیای گیمینگ نامید که عناوین مختلف آن همواره کیفیت خود را حفظ کرده‌اند. از زمان انتشار اولین بازی MotoGP تا کنون ما اغلب در هر نسخه شاهد آن بوده‌ایم که یک یا چندین ویژگی جدید بسیار ویژه و بسیار خوب به این سری بازی افزوده شده است. بر همین اساس شاید پربیراه نباشد اگر اذعان کنیم که بازی مسابقات موتورسواری موتو جی پی 22 نیز از این قاعده استثنا نیست.

بر همین اساس می‌خواهیم در این مقاله به معرفی بازی MotoGP 22 بپردازیم. در مقاله پیش رویتان علاوه بر بررسی داستان بازی Moto GP 22 به بررسی گیم پلی بازی موتو جی پی ۲۲ نیز خواهیم پرداخت. همچنین بر اساس تریلر بازی موتو جی پی 22 به نکات نهفته در گیم پلی این بازی ویدیویی نیز پی خواهیم برد. در این میان البته سیستم مورد نیاز بازی MotoGP 22 را هم از نظر خواهیم گذراند. با نقد و بررسی ویژگی‌های مختلف بازی موتو جی پی ۲۲ همراه پلازا بمانید. در ویدیو زیر نیز می‌توانید تریلر بازی موتو جی پی 22 را مشاهده کنید:

در ادامه می‌خوانید:

نقد و بررسی بازی MotoGP 22

همانطور که در مقدمه مقاله‌مان نیز به آن اشاره کردیم پر بیراه نیست که بگوییم بازی‌های مدرن MotoGP در حالت کنونی آن دوران طلایی خود را سپری می‌کنند. در سال 2021 ورزش‌های MotoGP نیز در دوران اوج خود بودند. در آن سال شاهد آن بودیم که از 18 نژاد مختلف حدود 8 برنده داشتیم که در تاریخ بازی‌های موتورسواری بی‌سابقه است. بر همین اساس می‌توان گفت ورزش موتورسواری و به ویژه مسابقات MotoGP جزو پیش‌بینی ناپذیرترین ورزش‌ها محسوب می‌شوند.

در سوی دیگر هنگامی که نگاهی کلی به بازی مسابقات موتورسواری موتو جی پی 2022 می‌اندازیم پی می‌بریم که تمرکز اصلی این بازی ویدیویی هنوز هم روی فصل 2009 مسابقات موتورسواری است. اولین نکته‌ای که در رابطه با گیم پلی بازی موتو جی پی ۲۲ باید به آن اشاره کنیم حالت جدید آن است که Nine: Season 2009 نام گرفته است. در این حالت از بازی موتو جی پی ۲۲ شاهد حضور قهرمانانی همچون روسی (Rossi)، لورنزو (Lorenzo)، استونر (Stoner) و پدروسا (Pedrosa) هستیم که موتورهای 1000 سی سی خود را روشن کرده و به مصاف همدیگر می‌روند.

بازی مسابقات موتورسواری موتو جی پی 22 نقد بازی موتور سواری بازی موتو جی پی ۲۲

رقابت این قهرمانان در بازی مسابقات موتورسواری موتو جی پی 22 از طریق یک سری ویدیویی مستند‌مانند روایت می‌شود که توسط یک فیلمساز بریتانیایی به نام مارک نیل (Mark Neale) کارگردانی می‌شود. نیل چالش‌های بین قهرمان‌های بازی را به بهترین شکل ممکن روایت می‌کند؛ امری که واقعا به کیفیت این بازی ویدیویی افزوده است. در واقع می‌توان گفت عملکرد نیل به عنوان گزارشگر در بازی MotoGP 22 برای PC به قدری خوب است که به خوبی از طریق آن می‌توانیم تنش‌های موجود میان قهرمانان بازی و هرآنچه را که مربوط به آن دوره است با پوست و گوشت و استخوان خود لمس کنیم.

همچنین بخوانید :

بر همین اساس شاید پربیراه نباشد که بگوییم صحنه‌های سینمایی بازی MotoGP 22 به قدری خوب طراحی شده‌اند که اصلا به گذر از آن‌ها جهت رسیدن و شرکت در مسابقه اصلی فکر هم نخواهید کرد. چالش‌های موجود در گیم پلی بازی موتو جی پی ۲۲ بسیار سرراست طراحی شده‌اند و هدف اصلی شما در این چالش‌ها همانطور که از بازی‌های موتورسواری نیز انتظار می‌رود عبور از دشمنان و رقابت تنگاتنگ با آن‌ها جهت پیروزی است.

بررسی بازی MotoGP 22 معرفی بازی MotoGP 22

همچنین بخوانید :

حال خود را به عنوان یک بازی‌باز تجسم کنید که در بازی MotoGP 22 و در میان فهرستی طلایی از مسابقه دهندگان دوران طلایی موتورسواری ایستاده‌اید و به معروف‌ترین موسیقی‌های کلاسیک موتورسواری گوش می‌دهید و نهایت تلاش خود را می‌کنید که از میان پاهای روسی به عنوان یکی از مهمترین قهرمانان موتورسواری عبور کرده و به خط پایان برسید. همین هیجان و آدرنالین موجود در بازی MotoGP 22 سبب می‌شود حتی برای کسانی که علاقه‌ای گذرا به بازی‌های موتورسواری دارند این بازی ویدیویی جذاب به نظر برسد.

در ادامه نقد بازی موتور سواری موتو جی پی ۲۲ قصد داریم به حالت کریر (Career) این بازی ویدیویی ویژه بپردازیم که از جهت شایان تقدیر است. هر سه طبقه بندی موجود در دنیای رانددگی در حالت کریر بازی MotoGP 22 حضور دارند و این امر سبب شده است که این بخش این بازی ویدیویی از منظر عمق موجود در آن به حد و اندازه‌ای برسد که حتی بازی‌های فرمول یک نیز به گرد پای آن نرسند.

در حالت کریر نقد بازی موتور سواری بازی موتو جی پی ۲۲ شما به عنوان یک کارآموز با یک موتور قراضه شروع می‌کنید و پروسه‌ای که طی می‌کنید تا به مسابقات حرفه‌ای دعوت شوید و تمامی اتفاقاتی که در این میان می‌افتند واقعا سبب می‌شوند که در انتهای خط حس کنید که برای جایی که به آن رسیده‌اید تلاش کرده‌اید و همین امر نیز سبب می‌شود هم به عنوان یک بازی‌باز و هم به عنوان یک علاقمند موتورسواری به خود افتخار کنید؛ احساسی که سازندگان به خوبی توانسته‌اند در این بازی ویدیویی آن را بازنمایی کرده و نشان دهند.

داستان بازی Moto GP 22 گیم پلی بازی موتو جی پی ۲۲

نکه دیگر در بررسی بازی MotoGP 22 موتورهای موجود در آن هستند که در این نسخه کمی بیشتر با بازی‌بازها راه می‌آیند و به بیان دیگر یاد گرفتن رانندگی با آن‌ها و تسلط بر آن‌ها راحت تر است. در بازی MotoGP 21 شاهد این امر نبودیم و بر اساس آنچه طرفداران این بازی ویدیویی می‌گفتند موتورسیکلت‌های موجود در این بازی ویدیویی و تصمیم سازندگان مبنی بر شبیه سازی دقیق و تمام و کمال از زندگی واقعی با جزئیات کامل سبب شده بود که حتی چندین ماه پس از تجربه بازی نیز آن تسلط و کنترلی را که می‌خواهید بر روی موتورسواری خود نداشته باشید.

همچنین بخوانید :

سازندگان بازی موتو جی پی ۲۲ این امر را در قسمت‌های مختلف بازی به ویژه ترمز کردن کمی راحت‌تر از قبل کرده‌اند اما شاید بتوان گفت درجه سختی بازی و تصمیم سازندگان در این رابطه هنوز هم جای کار دارد. در حالت کنونی می‌توان گفت در بازی MotoGP 22 و هنگام رانندگی موتورسیکلت‌های خود با میزان بیشتری از کمک روبرو خواهید شد و بخش‌هایی از رانندگی شما به جای دستی بودن حالت اتوماتیک پیدا کرده‌اند. در واقع می‌توان گفت در نقد بازی موتور سواری بازی موتو جی پی ۲۲ شبیه سازی دقیق رانندگی جای خود را به مبحث مخاطب محوری داده است که لزوما امر بدی نیست و شما این مقوله را به ویژه به هنگام انجام مسابقات حس می‌کنید.

تریلر بازی موتو جی پی 22 سیستم مورد نیاز بازی MotoGP 22

سیستم مورد نیاز بازی MotoGP 22 به شرح زیر است:

  • پردازنده اصلی: Intel Core i3-4160 (2 * 3600) – AMD FX-4350 (4 * 4200) or equivalent
  • رم: 8 گیگابایت
  • پردازنده گرافیکی: GeForce GT 640 (2048 VRAM) – Radeon R7 250 (2048 VRAM) or equivalent
  • DX: ورژن 11
  • سیستم عامل: ویندوز 8.1 64 بیتی
  • میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 30 گیگابایت

بازی MotoGP 22 برای PC

سخن پایانی

بازی موتو جی پی ۲۲ را فی الواقع می‌توان یک بازی موتورسواری بسیار ویژه نامید. اگرچه این بازی ویدیویی عاری از نقص نیست اما بر اساس آنچه به ما نمایانده است بدون شک لایق آن است که آن را جزو یکی از بهترین‌بازی‌های موتورسواری که تا کنون منتشر شده است بنامیم. این امر را چه در گیم پلی بازی، چه در جلوه‌های بصری و چه در موارد مشابه دیگر می‌توان مشاهده کرد. بنابراین توصیه ما به شما آن است که اگر به بازی‌های موتورسواری علاقمند هستید بازی MotoGP 22 را از دست ندهید. نظر شما در رابطه با بازی MotoGP 22 چیست؟ نظرات خود را از طریق قسمت پایین و بخش کامنت‌های سایت با ما در ارتباط بگذارید.

منتخب کاربران
[digikala11627595147] کافه کالا – نقد و بررسی بازی MotoGP 22 | خصوصیات ویژه ترین بازی ورزشی امسال (2021)
[digikala21628027574] [digikala81628027644]
لینک مطلب
[digikala81628021803]

دکمه بازگشت به بالا