فیلم و سریال

کافه کالا – معرفی سریال قیام عثمان (Kuruluş: Osman) ؛ دانلود، تریلر، داستان و بازیگران (2021)

کافه کالا – معرفی سریال قیام عثمان (Kuruluş: Osman) ؛ دانلود، تریلر، داستان و بازیگران (2021)[digikala91627595082] [digikala61627677540]

معرفی سریال قیام عثمان (Kuruluş: Osman) موضوع این مقاله است. این سریال ترکی جذاب و تاریخی، طرفداران بسیاری در ایران دارد. برای تماشای تریلر و دانلود سریال ترکی قیام عثمان با ما همراه شوید.

سریال Kuruluş: Osman یک مجموعه تلویزیونی ترکیه‌ای است. سریال ترکی قیام عثمان، به انگلیسی Establishment: Osman، سریالی در ژانر درام، تاریخی، اکشن و ماجراجویی است. کارگردان سریال قیام عثمان متین گونای (Metin Günay) و نویسنده فیلمنامه آن مهمت بوزداغ (Mehmet Bozdağ) است. سریال ترکیه ای قیام عثمان با محوریت عثمان یکم و چگونگی تشکیل سلسله عثمانی روایت می‌شود. پخش این سریال از 20 نوامبر 2019 (29 آبان 1398) آغاز شد. تاکنون 3 فصل این سریال در 93 قسمت از شبکه ATV پخش شده است.

در ویدئو زیر تریلر سریال ترکیه ای قیام عثمان با زیرنویس فارسی را مشاهده می‌کنید.

اگر شما هم از طرفداران بهترین سریال های ترکی هستید، در این مقاله از پلازا با معرفی سریال ترکی قیام عثمان با ما همراه شوید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله جدیدترین سریال های ترکی 2022 و مقاله بهترین سریال های ترکی عاشقانه را نیز از دست ندهید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

بوراک اوزچیویت در نقش عثمان خان
اوزگه تورر در نقش بالا خاتون
بوراک چلیک در نقش گوکتوگ آلپ
یلدیز چاگری آتیسکوی در نقش ملحون خاتون
راگیپ ساواش در نقش دوندار بیگ

دانلود سریال ترکی قیام عثمان

برای دسترسی آسان‌تر شما خواننده عزیز، در اولین بخش از مقاله معرفی سریال قیام عثمان، لینک‌های دانلود تمامی قسمت های سریال قیام عثمان را برای شما آماده کرده‌ایم.

خلاصه داستان سریال Kuruluş: Osman

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

همچنین بخوانید :

همانطور که در مقدمه اشاره شد، داستان سریال قیام عثمان با محوریت عثمان، پسر ارطغرل و حلیمه خاتون، و ماجراهای تاسیس سلسله عثمانی روایت می‌شود. در سریال ترکیه ای Kuruluş: Osman شاهد مبارزات داخلی و خارجی عثمان یکم، رویارویی او با دشمنان و خائنین، و همراهی خانواده و دوستانش هستیم. وی با حکومت بیزانس و ایلخانان مغول جنگید و توانست استقلال خود را در مقابل امپراطوری روم و مغول ثابت کرده و یک کشور مستقل داشته باشد.

بازیگران و عوامل سریال ترکیه ای قیام عثمان

معرفی سریال قیام عثمان را با بخش آشنایی با بازیگران و عوامل سریال ادامه می‌دهیم. مهمت بوزداغ (Mehmet Bozdağ) نویسنده و تهیه‌کننده سریال ترکیه ای قیام عثمان است. آتیلا انگین (Atilla Engin) و آسلی زینپ پکر بوزداغ (Aslı Zeynep Peker Bozdağ) نیز از نویسندگان سریال هستند. موسیقی سریال نیز با آلپای گوکتکین (Alpay Göktekin) بود که در بهار 2020 فوت کرد.

در ادامه مروری بر بیوگرافی بازیگران قیام عثمان داریم و با چند تن از هنرپیشه‌های این سریال اکشن تاریخی آشنا می‌شویم.

بوراک اوزچیویت در نقش عثمان خان

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

بوراک اوزچیویت (Burak Özçivit) مدل و بازیگر ترکیه‌ای، متولد 24 دسامبر 1984 (3 دی 1363) در شهر استانبول است. وی فارغ‌التحصیل رشته عکاسی است و از سال 2003 به عنوان مدل فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. او بین سال‌های 2011 تا 2013 با حضور در سریال حریم سلطان، در نقش بالی خان، به شهرت رسید. پس از آن در سریال چکاوک و سریال پرطرفدار عشق سیاه بازی کرد که سبب شد شهرت وی بیش از پیش شود. بوراک در سال 2017 با فحریه اوجن، بازیگر ترکیه‌ای، ازدواج کرد و فرزندشان در سال 2019 متولد شد.

بوراک در سریال ترکی قیام عثمان نقش اصلی، یعنی عثمان خان را دارد. عثمان سومین و کوچکترین فرزند ارطغرل غازی و حلیمه سلطان است و 2 برادر بزرگتر به نام‌های گوندوز بیگ و ساوچی بیگ دارد.

همچنین بخوانید :

اوزگه تورر در نقش بالا خاتون

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

اوزگه تورر (Ozge Törer) بازیگر ترکیه‌ای، متولد 16 آوریل 1998، برابر با 27 فروردین 1377، در شهر استانبول است. او بازیگری را با سریال ترکیه ای قیام عثمان در سال 2020 آغاز کرد. نقش‌آفرینی عالی وی، توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و توانست جایزه بهترین بازیگر زن سال 2020 را کسب کند. بالا خاتون همسر عثمان خان، و فرزند شیخ ادبعلی و اولدوز خاتون است.

بوراک چلیک در نقش گوکتوگ آلپ

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

همچنین بخوانید :

بوراک چلیک (Burak Çelik) یک بازیگر و مدل ترکیه‌ای است که در سریال قیام عثمان بازی می‌کند. وی متولد 21 جولای 1992 (30 تیر 1371) در استانبول ترکیه است. بوراک در سال 2013 در مسابقات بهترین مدل ترکیه و مسابقات بهترین مدل جهان شرکت کرده و مقام اول را کسب کرد. این امر سبب شد توجه کارگردانان به وی جلب شود و اولین بار در سال 2013 برای سریال Karagül جلوی دوربین رفت. سریال Kuruluş: Osman هفتمین کار بوراک در مقام بازیگر است و همین سریال او را به شهرت رساند.

یلدیز چاگری آتیسکوی در نقش ملحون خاتون

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

یلدیز چاگری آتیسکوی (Yıldız Çağrı Atiksoy) بازیگر ترکیه‌ای و متولد 1 آوریل 1986، برابر با 12 فروردین 1365، در شهر استانبول ترکیه است. او بازیگری را از سال 2004 با نقش‌های کوچکی در سریال‌های تلویزیونی آغاز کرد. در سال 2011 با سریال Öyle Bir Geçer Zaman ki شناخته شد. یلدیز در سال 2021 به جمع بازیگران سریال تاریخی قیام عثمان پیوست و این نقش‌آفرینی سبب شهرت وی شد.

او در سریال ترکی قیام عثمان نقش مالحون خاتون، همسر دوم عثمان خان را دارد. مالحون دختر عمر بیگ و مادر اورهان است.

راگیپ ساواش در نقش دوندار بیگ

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

راگیپ ساواش (Ragıp Savaş) بازیگر، خواننده و ورزشکار سابق ترکیه‌ای است. وی متولد 24 اکتبر 1966، برابر با 2 آبان 1345، در شهر ازمیت ترکیه است. او ابتدا به عنوان یک والیبالیست کار خود را آغاز کرد. در سال 1986 تحصیل در گروه تئاتر دانشگاه سنان را آغاز کرد و 4 سال بعد با مدرک عالی فارغ‌التحصیل شد. راگیپ ساواش بازیگری را از سال 1990 آغاز کرد. او امروزه با مجموعه Valley of the Wolves: Ambush (2007)، سریال Where’s Firuze? (2004) و سریال Kuruluş: Osman (2019-2021) شناخته می‌شود.

دوندار بیگ کوچکترین پسر سلیمان شاه و حیمه خاتون، و برادر کوچکتر سونگورتکین بیگ و ارطغرل الغازی است. او با حمله مغولان، به جای جنگ با آنان تصمیم گرفت تسلیم شده و به آنها خدمت کند. بعدها به خاطر این کار توسط برادرش تنبیه شد و طلب بخشش کرد.

همچنین بخوانید :

در معرفی سریال قیام عثمان مجالی برای مرور بیوگرافی همه بازیگران نیست. بنابراین در ادامه به اختصار با نام و نقش برخی دیگر از بازیگران این سریال تاریخی محبوب آشنا می‌شویم.

  • ییگیت اوکان (Yigit Ucan) در نقش بوران
  • امره باسالاک (Emre Basalak) در نقش گوندوز خان
  • عمر آگان (Ömer Agan) در نقش سالتوک آلپ
  • دیدم بالچین (Didem Balçin) در نقش سلجان خاتون
  • کاگری سنسوی (Cagri Sensoy) در نقش سرکوتای
  • آسلیا اوزجان (Açelya Özcan) در نقش آیسه خاتون
  • صدا ییلدیز (Seda Yildiz) در نقش شیخ ادبعلی
  • بوسه ارسلان (Buse Arslan) در نقش آی‌گل خاتون
  • امل دده (Emel Dede) در نقش گونکا خاتون
  • سرکان تاتار (Serkan Tatar) در نقش پهلوان درویش

سخن پایانی

کافه کالا – معرفی سریال یاغی ؛ با حضور پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی (2021)

در این مقاله به بررسی سریال قیام عثمان پرداختیم و با داستان و بازیگران آن آشنا شدیم. اگر هنوز این سریال ترکی جذاب را تماشا نکرده‌اید، حتما با تماشای تیزر سریال ترکی قیام عثمان برای دانلود آن نیز وسوسه خواهید شد. نظر شما در مورد این سریال چیست؟ آیا از طرفداران سریال‌های ترکی هستید؟ نظرات خود را از طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربران
[digikala81627677510] کافه کالا – معرفی سریال قیام عثمان (Kuruluş: Osman) ؛ دانلود، تریلر، داستان و بازیگران (2021)
[digikala51627677440]
لینک مطلب

دکمه بازگشت به بالا